Препоручите ми одговарајући инструмент

Moderator: Reverse

Post Reply
Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Препоручите ми одговарајући инструмент

Post by Kristijan » 11 Dec 2013, 11:04

Потребан ми је савет за инструмент с диркама који неће да мрда из собе. Треба ми пре свега леп звук клавира, а поред тога би ми било потребно још неки солидан звук електричног клавира и електричних оргуља. Никакви научно-фантастични звуци ми не требају, нити било какви посебно модерни. Треба ми најмање 5 октава, дирке осетљиве на притисак, миди повезивање с компјутером, а да не буде справа која може да ради искључиво када је повезана с компјутером. Дакле справа коју могу да свирам независно, кад само смишљам штогод од музике, али и справа с којом могу да урадим кућне снимке. Једина варијанта у којој ће можда да ми затреба ван куће је на хорским пробама, па није на одмет да има макар какве сопствене звучнике, али то није императив. Може и ново и половно, у распону од 300 до 600 евра. Не замерите ако сам нешто бангаво написао, не разумем се довољно добро у инструменте с диркама.

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Препоручите ми одговарајући инструмент

Post by Baba Slim » 11 Dec 2013, 11:07

Moj klavijaturista je nedavno kupio Yamaha S30 klavijaturu, za 150 evra na oglasima (uvek je bila oko 300) i sada bez problema na njoj odradjuje svirke, ali sto je najbitnije, bas klavirom je PREZADOVOLJAN, i koliko cujem i orgulje i elektricni klaviri su joj odlicni. Mislim da ispunjava i sve ostale uslove, osim ugradjenih zvucnika.

Ni ja se preterano ne razumem, zapravo uopste, ali znam da kome god da sam pomenuo od klavijaturista taj model, ljudi su imali samo reci hvale, bez obzira na njegovu skromnu cenu.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Препоручите ми одговарајући инструмент

Post by Kristijan » 11 Dec 2013, 11:18

Хмммм, врло занимљиво. Сад сам гледао спецификације на Јамахином сајту, на папиру све делује сасвим како мени треба. А никад нисам видео ове клавијатуре, чак никад нисам ни чуо за овај модел! Хвала пуно!

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Препоручите ми одговарајући инструмент

Post by Baba Slim » 11 Dec 2013, 11:22

Nemoj meni verovati na rec, raspitaj se jos dobro... :D :ziveli:

Sad sam pogledao, ima jedan primerak na oglasima za 170e, ali tvrdi da mu je potreban manji servis. Mislim da, i sa sve servisiranjem ispada i vise nego povoljno, odnosno manje nego sto si uopste hteo da ulozis u tu akciju, s tim sto treba biti oprezan, ko zna da li je samo to u pitanju sto se potrebnih opravki tice. :?

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Препоручите ми одговарајући инструмент

Post by Kristijan » 11 Dec 2013, 11:38

Наравно, ја сам супер темељан у прикупљању информација, ништа не одлучујем на брзину.

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Препоручите ми одговарајући инструмент

Post by Baba Slim » 11 Dec 2013, 12:03

Ovo su dva dobra demoa koja sam nasao gde lik prikazuje ono sto je osnovno za rad u bendu, bez nekih synth/elektro/tehno ludila...




Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Препоручите ми одговарајући инструмент

Post by Kristijan » 11 Dec 2013, 13:22

ОК, то је то. Врло корисни видео клипови, и врло употребљива справа.

Још неке препоруке?

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Препоручите ми одговарајући инструмент

Post by Dersu Uzala » 11 Dec 2013, 20:28

Imam ja Quadrasynth koji ne koristim vec godinama, pa svrati uzmi. :bambi:

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Препоручите ми одговарајући инструмент

Post by Kristijan » 11 Dec 2013, 22:19

Може. Него сад сам кренуо у кревет, па да оставимо то за сутра :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest