RolandRD 700 GX i Boss FC 50 Foot Controler

Moderator: Reverse

Post Reply
yacky
Posts: 149
Joined: 14 Mar 2009, 14:02
Location: Trstenik

RolandRD 700 GX i Boss FC 50 Foot Controler

Post by yacky » 17 Jan 2014, 16:35

Pozz drugari,

imam pitanje za muzicare koji se razumeju u MIDI konekcije. Naime, drugar ima Roland RD 700 GX klavijaturu i nabavio je Boss-ov Foot Controler FC 50. E sad, zeli da preko Midi konekcije poveze klavijaturu sa Foot kontrolerom i menja boje na klavijaturi pomocu prekidaca na FC 50! Povezao je Midi OUT na FC 50 sa Midi IN na klavijaturi ali se nista ne desava, ne reaguje na pritiskanje tastera na FC 50. Dali moze neko da objasni kako se povezuju i dali FC 50 uopste funkcionise sa ovom klavijaturom (dali su kompatibilni) i ako treba nesto da se podesi, sta, kako/gde to treba uraditi !!!???
Jako je hitno, jos nije platio FC 50, pa je u dilemi dali da ga kupi ili ne !!!

Pozz Aleksandar

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: RolandRD 700 GX i Boss FC 50 Foot Controler

Post by Reverse » 17 Jan 2014, 17:51

Mogu da ti predlozim da uzme i procita uputstvo i za klavijaturu i za pedalu.
Tesko da ces naci nekog da ima bas ovu kombinaciju opreme i da ovako na slepo zna u cemu je problem.
Mozda je pogresan midi kanal, znaci ili da se menja redom na kontroleru dok ne pogodis pravi.
Uglavnom klavijature imaju negde opciju da izaberes koji tip kontrolera je povezan.

yacky
Posts: 149
Joined: 14 Mar 2009, 14:02
Location: Trstenik

Re: RolandRD 700 GX i Boss FC 50 Foot Controler

Post by yacky » 17 Jan 2014, 18:09

Pozz,

Hvala ti na komentaru. Procitao sam/smo i jedan i drugi User od oba uredjaja, i nigde nismo nasli nista priblizno sto bi nas uputilo na neka podesavanja . Midi kanali su i na kontroleru i na klavijaturi podeseni na PRVI kanal ali to ne funkcionise!! Zato sam i postavio pitanje na Forumu, jel smo skoro sve probali sto smo mislili da funkcionise i nista. Povezao sam FC 50 na Digitalni EQ i na njemu on uredno menja brojeve programa (Presete) ali , kao sto rekoh na klavijaturi nece !!! I dalje molim za pomoc !!!

Pozz Aleksandar

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: RolandRD 700 GX i Boss FC 50 Foot Controler

Post by Reverse » 17 Jan 2014, 18:54

Malo mi je nelogicno da su Roland i Boss nekompatibilni ali sve je moguce.
Je l' gledao u podesavanjima na klavijaturi nesto oko midija?
Ko sto rekoh vecina ima opcije gde se bira kao rezim rada, da li je povezana druga klaviajtura ili midi harmonika ili nesto trece.

yacky
Posts: 149
Joined: 14 Mar 2009, 14:02
Location: Trstenik

Re: RolandRD 700 GX i Boss FC 50 Foot Controler

Post by yacky » 17 Jan 2014, 19:30

Iskreno da ti kazem, ja sam gitarista i slabo poznajem te neke opcije u klavijaturama, kao sto rekoh pomazem drugaru, a on je klinac koji o tome nema pojma. Gledali smo manual i ima puno nekih Midi opcija ali meznam koja se odnosi na konkretnu stvar, zato i pitam. Po logici cim se uredjaji spoje midi kablom to bi trebalo odmah da fnkcionise, ali nece,( valjda su po difoltu podeseni da vide jedan drugog), negde sam procitao!

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: RolandRD 700 GX i Boss FC 50 Foot Controler

Post by Reverse » 17 Jan 2014, 19:37

Trebalo bi odmah da radi ali i ne mora da znaci, ja sam npr za jedan modul morao u klavijaturi da namestim da ga posmatra kao midi harmoniku da bi radile sve opcije.

yacky
Posts: 149
Joined: 14 Mar 2009, 14:02
Location: Trstenik

Re: RolandRD 700 GX i Boss FC 50 Foot Controler

Post by yacky » 18 Jan 2014, 00:03

Svakako ti hvala, videcu dali ce mi jos neko odgovoriti i dati kakav savet !!! Prosto neznam one opcije u klavijaturi kada se otvori Edit, ima ih mali milion !!!
Pozz Aleksandar

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest