Midi kontroleri!

Moderator: Reverse

Acidum Dominicum
Posts: 38
Joined: 03 Sep 2007, 17:44
Location: Beograd

Post by Acidum Dominicum » 08 Sep 2007, 01:18

Hvala, a imaju li oni neki sajt ne bih li se informisao o ceni i ponudi? I lokaciji, jer ne poznajem NS... nazalost...

A ovi M-Audio, neko misljenje? I zar je moguce da ih kod nas nema, hrvatski Provox ih sve ima?!

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Fox IV » 08 Sep 2007, 02:32

Imaš M-Audio kontrolera i to isto u Artistu. Procunjaj malo.

Acidum Dominicum
Posts: 38
Joined: 03 Sep 2007, 17:44
Location: Beograd

Post by Acidum Dominicum » 08 Sep 2007, 20:40

Fox IV wrote:Imaš M-Audio kontrolera i to isto u Artistu. Procunjaj malo.
Upravo googlam ne bih li nasao adresu (web ili real), telefon, lokaciju...
khm. Na artistsystems.co.yu izbacuje "bandwidth limit exceeded"... Zanimljivo...

"Procunjaj malo" je dobra ideja uz nedostatak vremena, ali ce se i to naci...

Sto se M-Audio proizvoda tice pitao sam da li neko ima iskustva sa njima, jer mi npr onaj Begringer U-Control umx49 od 13500 u ns otprilike odgovara m-audio oxygen49 (oko 170 ajvara), pa me interesuje odnos kvaliteta ta dva konkretna kontrolera, uz napomene sa strane naravno...

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Fox IV » 09 Sep 2007, 01:53

Pokušaj http://www.artistsystems.net ;)

However, ja imam UMX 49 i odlično me služi. Za moje potrebe radi savršeno i vrlo sam zadovoljan (naglašavam da NISAM klavijaturista i da kontroler koristim samo zato da ne bih morao danonoćno da kuckam u sekvenceru i da malo dodam "human effect" kompoziciji). E sad... postoji još "alternativa" i cene su tu negde za svaki kontroler u toj klasi. Pri kupovini kontrolera gledaj da dobiješ što više stvari za što manje para (recimo UMX nudi 8 assignable knobova i 8 assignable tastera, pitch i modulation wheel i volume slider dok za iste pare Korg ima samo pitch i modulation wheel a od knobova i buttona ništa, itd.). Znači cela priča oko kupovine zahteva little research i ustanovljavanje sopstvenih realnih potreba i očekivanja od kontrolera.
Moj ti je savet da uzmeš jedno popodne da sprovedeš takav research po prodavnicama. Prethodno se nakljukaj informacijama sa interneta a onda kreni po radnjama i gledaj kako sve to izgleda i radi u realnosti.

User avatar
toza
Urednik
Posts: 817
Joined: 09 Jul 2006, 20:35

Post by toza » 08 Nov 2007, 12:45

Evo malo da ozivimo ovu temu.
Gledao sam malo po netu i nasao M Audio-v Axiom 25 i 49.
Da li neko zna kolika je cena ova dva kontrolera?

M Audio Axiom 25
_______________
Image
Image

M Audio Axiom 49
_______________
Image
Image


Progooglao sam malo i nasao da se u inostranstvu 49 moze kupiti za oko 195€.

Da li neko moze jos nesto da doda, ako je recimo bio u kontaktu sa ovako necim?

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Post by Reverse » 08 Nov 2007, 15:53

Procitao sam neke specifikacije i cini mi se kao dobra stvarcica, polu-otezane dirke, 9 slidera, e sad 20 preseta?
Ipak za te pare mi si cini kao solidan kontroler...

Po mom misljenju, apsolutno, verzija sa 49 dirki, e sad zavisi za sta tebi treba...

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Post by Critical » 08 Nov 2007, 17:45

Ne znam u kojem si inostranstvu gledao ,ali ovde je cena izmedju 260-270e

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 08 Nov 2007, 17:55

Ima naš Nyarlathotep ovaj manji (25 dirki). Ima sve žive funkcije koje će ti ikada zatrebati i još par onih koje ti nikada neće zatrebati, ima beskonačne potenciometre koji "znaju nulu" (tako da parametri ne skaču ako potenciometar dodeliš funkciji koja je u tom trenutku na nuli), i ima odličan displej, plus te drum triggere, plus svoj sopstveni program kojim možeš da mu predefinišeš dva radna moda...

...tako da vredi tih 200tinjak evra za onog ko ima 200tinjak evra i ne treba mu preko 25 dirki. Za to što je - dvooktavni supermoćni kontroler - nema bolje. Ako si zadovoljan svime navedenim (uključujući cenu), odlična kupovina.

User avatar
toza
Urednik
Posts: 817
Joined: 09 Jul 2006, 20:35

Post by toza » 08 Nov 2007, 21:36

Critical wrote:Ne znam u kojem si inostranstvu gledao ,ali ovde je cena izmedju 260-270e
Evo ovde, a jos kaze i free shipping :D :D :D
http://www.music123.com/M-Audio-Axiom-4 ... 1.Music123



Procitao sam da je neki lik u Artistu ovaj Axiom 25 platio 220€,
ali 24.7. ove godine, sto znaci da si u pravu za cenu Rocket-e.
Verovatno je sad oko 200€ (+-10€).

Da li kojim slucajem znas koliko kod nas kosta 49 dirki varijanta,
jer se ne radi samo o broju dirki, vec i o "fader" sekciji koje nema na 25ici?


P.S.
Dodatna informacija vezana za Behringer-ovu U Control seriju.
Model BCF 2000 je 16000 din. u Artist Systems-u.

BCF 2000
Image

BCR 2000
Image
Last edited by toza on 22 Nov 2007, 20:18, edited 2 times in total.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 08 Nov 2007, 21:44

toza wrote:Da li kojim slucajem znas koliko kod nas kosta 49 dirki varijanta, jer se ne radi samo o broju dirki, vec i o "fader" sekciji koje nema na 25ici?
Joj, nemam pojma. Znam da Edirolov PCR-M50 možeš da pazariš u ALCProu za 260 evra, i da je to yezivo dobra cena za nešto što ima 50 dirki, fejdere, potenciometre, plus Rolandove dirke. A budući da je Roland u pitanju, ne moraš do ALCProa u Zemun, imaš Mega Music u Knjeginje Zorke, zvanične beogradske distributere za Roland/ Edirol/ Boss program - ako nešto nemaju na lageru, rok nabavke je dva dana (koliko da ga autom prebace iz Subotice). To je stvarno, stvarno, stvarno "best buy", osim ako ti M-Audio baš nije prirastao za srce!

--------------------------------------------------------------------------------------
->Roland/ Edirol/ Boss Homepage: Edirol PCR-M50 Overview<-
--------------------------------------------------------------------------------------

Image

User avatar
toza
Urednik
Posts: 817
Joined: 09 Jul 2006, 20:35

Post by toza » 08 Nov 2007, 21:53

Pravo da ti kazem jako mi se dopada Axiom, ali takodje mi se
jako dopadaju ovi BCF i BCR 2000 :P, posebno ovaj BCF koji je kombinacija i fader-a i knob-ova.

Ovaj Edirol ima u Megamusic-u (to je 5 min. od Sky-ja).
Nisam probao Edirola tako da ne mogu nista da kazem, ali ovako
deluje dobro.
Ajd ako neko "izvali" jos neki kontrolerchic neka okachi slichicu i cenu. :D

Acidum Dominicum
Posts: 38
Joined: 03 Sep 2007, 17:44
Location: Beograd

Post by Acidum Dominicum » 08 Nov 2007, 23:20

Axiom 49... Sweeeet!!!

Sad ste me uboli!! Gorepomenut kontroler mi se tooliiko svidja...

Na nasim prostorima je od 250-300 ajvara (artist.ba 284 jurosa, ima i Mitros, ali trazi da se kontaktira za cenu...). Karakteristike su mu, mislim, mmm...

User avatar
Mirkos
Posts: 87
Joined: 20 Oct 2007, 17:08
Location: Beograd

Re: Midi kontroleri!

Post by Mirkos » 05 Jan 2008, 14:45

Ljudi,jel se vi salite ?


Pricate ipak o midi kontrolerima.Ako niste klaviajturisti - korg k49 divota milina,a najeftiniji je.

Ako ste klavijaturisti i ZNATE sta se radi sa ovim dugmicima,i TO VAM TREBA (jer jako puno kolega ima sve to i NE KORISTI ili NE ZNA za sta se koristi),onda mozemo da pricamo o edirolu i cme-u

Da li je to za kuci,ili za live ?Ako je za kuci i za studio cepaj mile k49 i uzivaj.

bye

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: Midi kontroleri!

Post by Nyarlathotep » 07 Jan 2008, 02:09

Imam Axiom 25 i ko sto brat Rocket kaze - do jaja je. nisam klavijaturista, vec mi treba za sviranje najjednostavnijih temica i akorda, tj. ambient padova. deljiva je koliko je potrebno, displej je super jasan i pregledan (mada nije mi jasno zasto nisu omogucili upisivanje imena preseta na ovolikom displeju?), dinamika dirki je odlicna, prirodna, potovi su OK, jesu endless, i imaju meni veoma bitnu opciju, tzv. "null", sto znaci da hardware/software sint aktivira upisanu midi kontrolu tek kada pot predje zadatu vrednost. stno znaci, ne moze se destii da pipnete pot i odmahvam parametar skoci i drasticno utice na zvuk. koristim ga sa Nord Micro Modular VA sintom, i odlinco se slazu, a i ja sa njima. ima i 8 super velocity osetljivih padova koji mogu trigovati chuda, i planirani su za live kucanje ritmova, perkusija, semplova bubnja itd.

platio sam ga 230 evrica u Artistu na Konjarniku.

Acidum Dominicum
Posts: 38
Joined: 03 Sep 2007, 17:44
Location: Beograd

Re: Midi kontroleri!

Post by Acidum Dominicum » 19 Jan 2008, 23:41

@Mirkos
:grummel_2:
Au brate pa ti si izgleda neki zadrti oldSchool-ovac!!! Mislim ako chovek zeeeli da pazari neki midi kontroler zato sto bi mu(joj) znachajno olakshalo proces stvaranja, i ako je spreman da odvoji ### ajvara, zbog chega bi se kao amater ogranichio samo na najjednostavniji kontroler za taj kesh ako za toliko moze imati i jos funkcija i pritom jos vise proshiriti mogucnosti i olaksati sebi zivot... Pa mene lichno ubija komponovanje i jednostavnjih melodija kvrckanjem mishem, da imam kesha pochastio bih se bez pardona!

Btw. Nishta lichno, samo me je malo ubola primedba...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest