Midi kontroleri!

Moderator: Reverse

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Fox IV » 19 Nov 2006, 01:07

E Rofl, nećeš mi verovati ali upravo si mi "ukrao" temu za post!!!

Znači, JUČE sam bio i isprobao klavijaturu i jako dobro radi i mislim da ću je pazariti. Inače, što se tiče kvaliteta izrade klavijature, situacija nije baš onakva kakva se čini na prvi pogled. NAPROTIV! Naime, klavijatura deluje kao "plastikaner" ali su dirke izuzetne izrade i imaju fenomenalan feedback. Ono što bi se još moglo dodati kao razlog ZA kupovinu ove klavijature je i fenomenalnih 8 (OSAM!!!) knobova uz naravno neizbežni modulation i pitch wheel i volume slider.

Meni se ova naprava jako dopala i da... ajde malo da pohvalim novosadske prodavce... kod nas je cifra 13500 pa ako idete vozom iz BG-a do NS-a (180 dinara u jednom pravcu = 360 ukupno) uštedećete 40 dinara :mrgreen: (taman za duvan ili jedno pivo - nije za baciti).

Eto toliko od mene o tome...

Ajd uzdravlje.

User avatar
toza
Urednik
Posts: 817
Joined: 09 Jul 2006, 20:35

Post by toza » 19 Nov 2006, 10:21

Deluje dobro. Cak mi se svidja i izgled i sve sto pruza,
ali me je ljubazno osoblje Sky musica olaksalo 145 ajvara za kupovinu K49 :D .
To mi je u ovom momentu najvise odgovaralo
(i zbog cene i zbog nekih drugih stvari).
Moram da kazem da sam trenutno prezadovoljan ovim
proizvodom (meni radi posao :D ). Nema 8 knobova doduse,
ali stvarno je ok odradjena. Ne znam koliko vas zanima,
ali plastika i celo pakovanje je izuzetno cvrsto(nisam je jos
bacao doduse), dirke su fenomenalne(probao sam dirke sa
Korg PA-80 i K49 i gotovo su iste-kod K49 mozda imaju po 0,30mm
lufta, ali bice pre da se tripujem). Dirke imaju i odlican sensivity
sto me je jako iznenadilo(naravno on moze da se podesava).
Klavijatura ima +-4 oktave sto mu dodje takodje jako korisno.
Probajte i jednu i drugu pa procenite sami sta vam vise odgovara i sta vam radi posao!
Tako da sve u svemu meni je extra.

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Fox IV » 19 Nov 2006, 19:58

WOW!

Čestitamo na kupovini Tozo!

Elem, nadam se da ćeš obogatiti review centar jednim pozamašnim reviewom kada malo isprobaš i baciš u vatru & akciju novokupljenu klavijaturu.

Ja samo čekam još neki cash pa idem da si pazarim ono Behringerovo čudo.

Inače... ovo mi je dvestoti post... ala vreme letiiiiii.... :mrgreen:

User avatar
toza
Urednik
Posts: 817
Joined: 09 Jul 2006, 20:35

Post by toza » 19 Nov 2006, 20:43

Hvala hvala. Pa trebao bi da padne neki review ali tek kad
se malo isproba(mislim da nije otprna na vatru, provericu, ali u akciji moze
dobro da udari :D ). Malo da se upoznam sa ovim kontrolerom
pa cu nesto i nazvrlljati, ali nemojte puno ocekivati jer mi sastavi
ni u osnovnoj skoli nisu bili jaca strana!!!
E, a meni je ovo 62 post :? :lol: :lol: :D :D !!!

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Post by Nyarlathotep » 10 May 2007, 22:52

hej pozdrav... da se prikljucim.

ja se razmisljam izmedju Alesis Photon X25 , Novation ReMOTE 25 LE ili E-MU Xboard 25... to je ono sto mi se ucinilo primamljivo i dostupno.

treba mi sto vise potova, ili klizaca, ili dodatnih 2D-3D opcija za kontrolu zvuka pri sviranju na Nord Micro Modular (analog modeling) i Dave Smith Instruments Evolver (analog) sint modulima. a, opet hocu nesto pouzdano i cvrsto, i ne iznad 150-200 evrica max.

pozd!

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 11 May 2007, 00:12

Zdravo!

Ako planiraš da kupiš kod nas, razmotri i CME UF5. Sajt je http://www.cme-pro.com/ , a naš zastupnik su Artist Systems. Najbolja klavijatura (kao klavijatura, poluotežane dirke i sve to), ima 8 potova i 9 slajdera. Ono, jes' da košta 190 evra, ali ne verujem da su ostale spomenute kod nas ispod 130 - 150 evra.

Image

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Fox IV » 11 May 2007, 00:24

Mislim da bi za tebe sjajna opcija bila da pored klavijture uzmeš i jedan od proizvoda iz Behringerove game MIDI kontrolera. Konkretno mislim na BCF ili BCR kontrolere.

BCF je više orijentisan na fadere mada ima i nekoliko knobova dok je BCR u potpunosti knob based. Skoro se sad pojavio i najnoviji model tj. revizija BCF-a i novost je ta što su faderi sada motorizovani (vrrrrrrlo korisno) i lepše izgleda.

Za kraj evo i malo slika.

BCF 2000
Image

BCR 2000
Image

BCF 2000 WH
Image

Svi ovi kontroleri su vrlo pristupačnih cena i mislim da bi svaki entuzijasta mogao sebi da ih priušti. Neću konkretno govoriti o ciframa ali ću reći da su mnooooooogo i znatno ispod cena sličnih proizvoda Mackie-a, Alesisa, A-Audia i još nekih. U principu, nisu toliko kvalitetni kao njihova skuplja braća ali realno ispunjavaju potpuno iste potrebe kao i ovi skupi (čak imaju i mod emulacije Mackie Command 8 controlera) i softver im je odlično urađen tako da je potrebno svega nekoliko sekundi da se cela stvar podesi i pokrene.

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Post by Nyarlathotep » 11 May 2007, 01:40

hvala na savetu, ali mislim da ce mi dobra midi klavijatura biti dovoljna. oba sinta imaju na sebi potove, ali kod takvih modularnih sintisajzera kao sto je Micro Modular, zaista bi trebalo imati bar dvadesetak potova / preset za potpuno divljanje po zvuku ...

evo, recimo:
Image

Image

ima neverovatne mogucnosti za uzivo drndanje: 3x 10 potova po presetu, velike pitch i mod tockice, onu predobru Axyz 3D kontrolicu (kao njihovi Airfx-evi, ili teramin), LCD i neki jadan 24-bit, 44.1/48 kHz Audio sa nesrecnim zvukom i stereo in/out. Svi kazu da je zvuk ocajan, ali da klavijatura za te pare - 200$ - kao midi pruza neverovatne mogucnosti pri manipulaciji.

imam dosta gitarske opreme i efekata nevezano za sint, te sam prilicno opterecen i smoren da vucaram okolo toliko opreme po busevima (za sada putna torba sa 40-tak kg krivi kicmu, ko da nije dovoljno sto sam krivim si mozak), te mi treba nesto malo, lagano, ali jebitacno.

zanima me da li je neko imao iskustva sa ovom vusprom.
pozdrav svima i hvala za odgovore.

rocket-rollu, vidimo se u ponedeljak. hehe... :wink:

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 11 May 2007, 13:22

Ya bet, već sam spakovao hard. Btw, to gore je leeeeeepa sprava, ali baš nikog ne znam ko je ima, čini mi se da se ne uvozi kod nas? Nadam se da grešim.

LyraStyle ima M-Audio program - Axiom 25, Oxygen 8, eventualno još ponešto, za cene od 150 e pa na gore. Artisti imaju Novation - ne znam imaju li ih trenutno - a cene ih nešto preko 150 (mnogo "mrdalica" na tim spravicama, šta da se radi).

Najveće iznenađenje su mi bili ALCProovci - zabili se na kraj Zemuna, pokupovali brdo opreme i sami se igraju njom (neće mnogo da se oglašavaju, valjda jer su jako blizu Šilerove ulice). Na sajtu im uglavnom stoje klavijature, ali imaju i kontrolere. Check it out: http://alcpro.com/shop/index.php?cPath= ... 2736964942

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Post by Nyarlathotep » 12 May 2007, 14:24

vidim ja da cu narucivati MIDI iz USA, tamo su 30% jeftiniji nego kod nasih lopova. :?

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Fox IV » 12 May 2007, 14:46

Ali nemoj da zaboraviš porez i carinu. To može znaaaaaatno da utiče na cenu pa ti odna cena kod naših "lopova" često bude i niža.

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Post by Nyarlathotep » 13 May 2007, 02:11

sem ako ti ga neko ne stekuje pod majcu i prokrijumcari preko grane.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 13 May 2007, 08:00

Ako već može ispod majice, go crazy. Šta kažeš na Line 6 TonePort KB37? Prilično hearty komentar na srpskom je ovde: http://rumski.com/index.php?categoryid=39 . Kvalitet klavijature je yeah, tu je Line 6 gitarski softver, itd. Jedini je problem što je kod nas 300 evra.

Image

Acidum Dominicum
Posts: 38
Joined: 03 Sep 2007, 17:44
Location: Beograd

Post by Acidum Dominicum » 05 Sep 2007, 13:01

khm khm...
A kakvo je vase misljenje o M-Audio kontrolerima? npr. Oxygen49 ima prihvatljivu cenu... Axiom49 jeste mocan, ali zato i kosta... I gde mogu da nadjem ove Behringere kod nas po najpovoljnijoj ceni?

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Fox IV » 05 Sep 2007, 13:55

Za behringera pogledaj u Artistu. Jedno vreme ih nije bilo a sad vidim da se u NS Artistu ponovo pojavio BCF.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest