ljuuuuudiii!!

Moderator: Reverse

jovana_dm
Posts: 21
Joined: 17 Feb 2008, 12:22
Location: Budisava town

ljuuuuudiii!!

Post by jovana_dm » 17 Feb 2008, 12:47

htela bih da pocnem da se bavim klavijaturama,odnosno
kasnije da se prikljucim bendu koji ce iskljucivo
svirati pop muziku,narodnjaci stop(iako sam svirala harmoniku:)!e sad,jel neko zna koja je klavijatura najbolja
za tu moju situaciju?neka bude polovna i od 350 do 400 evra..sta mogu naci za tu cenu? :?:

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: ljuuuuudiii!!

Post by Reverse » 17 Feb 2008, 17:33

Poshto zelish da svirash u bendu, znachi bolje je uzeti workstation, tj suvu klavijaturu, zato shto vecina ima neuporedivo bolji sound od aranzera...
Mada to zavisi od tebe...

Ali suva klav. za 350-400 evra... Jedino mi pada na pamet Yamahina S serija(polovne), S30, S60, S90, mislim da joj je cena tu negde...
A teshko da ces naci jednu zato shto su retke...
Onda neshto novije, Korg X50(jes da je ruzan :mrgreen: ), al je opasan, on je oko 500E, a tezak je samo 4,3 kg :mrgreen: ..
Ne znam ne pada mi nishta vishe na pamet...
Mozda ako skupish jos para...

jovana_dm
Posts: 21
Joined: 17 Feb 2008, 12:22
Location: Budisava town

Re: ljuuuuudiii!!

Post by jovana_dm » 18 Feb 2008, 15:11

e hvala!!! :)
Last edited by jovana_dm on 18 Feb 2008, 15:15, edited 1 time in total.

jovana_dm
Posts: 21
Joined: 17 Feb 2008, 12:22
Location: Budisava town

Re: ljuuuuudiii!!

Post by jovana_dm » 18 Feb 2008, 23:22

ako skupim pare... :cry: do tada cu se ubijati od trazenja... :grummel_2:

jovana_dm
Posts: 21
Joined: 17 Feb 2008, 12:22
Location: Budisava town

Re: ljuuuuudiii!!

Post by jovana_dm » 18 Feb 2008, 23:54

e a koje su klavijature inace najbolje za zvuk osamdesetih??? :)

User avatar
igorpan
MF veteran
Posts: 279
Joined: 08 Dec 2007, 19:51
Location: Ludnica

Re: ljuuuuudiii!!

Post by igorpan » 19 Feb 2008, 00:49

Nisam strucnjak,ali cenim da su za to najbolje one proizvedene u 80tim :lol:

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: ljuuuuudiii!!

Post by Reverse » 19 Feb 2008, 02:26

Zvuk osamdesetih?

Koja muzika 80-tih?

Shta te interesuje, el. klaviri, organi, padovi, ambientalni, lead-ovi, itd?

Sve zavisi od muzike koja te interesuje...

jovana_dm
Posts: 21
Joined: 17 Feb 2008, 12:22
Location: Budisava town

Re: ljuuuuudiii!!

Post by jovana_dm » 20 Feb 2008, 18:33

pa otkud znam,synth pop,znas sve one silne pop hitove osamdesetih..depeche mode i to.. :wink:

jovana_dm
Posts: 21
Joined: 17 Feb 2008, 12:22
Location: Budisava town

Re: ljuuuuudiii!!

Post by jovana_dm » 20 Feb 2008, 18:36

e igorpan,pa naravno da su one najbolje..iz 80's...aj prodas neku :P

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: ljuuuuudiii!!

Post by Reverse » 20 Feb 2008, 20:01

Pa ne bih se slozio da su najbolje iz osamdesetih, nisu to gitare, ali dobro...

Synth pop?

Chek da vi'mo, ne slusham Depeche Mode, ali chini mi se da su koristili, kao i vecina tada, Moog klavijature... koje su bile veoma popularne , imale su oscilatore, filtere i stvarale zvuk pomocu waveforma, nisu kao danashnje klavijature koje rade na drugachijem princpu... Te stare klavijature, nisu mogle da daju realne imitacije insturmenata, tipa klavir, saksofon itd, vec su stvarale samo neke leadove i padove, sa dosta knobova, kojima mozesh u trenutku da promenish - izoblichish zvuk. Vecina nije ni imala nikakvu memoriju, tako da kada napravish odgovarajuci - zeljeni zvuk to nisi mogao nikako da zapamtish :mrgreen: ... Moogovi su sada skupi i retki, i u Srbiji ne verujem da neko poseduje neki primerak... a i ne proizvode se odavno...

Shta moze da im bude slichno? Verovatno neki Nord Lead, ali oni su papreno skupi, verovatno ima jos dosta klavijatura za ovakvu muziku, ali ja nisam cuo za njih... :mrgreen:

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: ljuuuuudiii!!

Post by Rocket Roll » 20 Feb 2008, 23:44

Reverse wrote:...Depeche Mode, ali chini mi se da su koristili, kao i vecina tada, Moog klavijature...
Na početku osamdesetih, DM su radili sa Moog Source (prvi Moog sa "patch memory storage"), PPG Wave 2.0 (užasno nepouzdan, ali lepog zvuka, kombinacija analogije i rane digitalije) i Yamaha CS-5 (monofoničan, sjajan za bas linije).

Image

Image

Image

Naravno, sint koji su koristili i koji koriste do današnjeg dana (dosta se čuje na "Playing The Angel") je ARP2600 - rečeno u stilu našeg kolege Nyarlathotepa, to je jedna "mračna i zla vuspra ludačkog masnog analognog zvuka", polumodularni ubica koji je danas rekreiran u obliku sjajnog VSTija (WayOutWare TimewARP).

Image

Malo kasnije su prešli na Roland Jupiter 8 (16 oscilatora, osmoglasna polifonija, čudo za to vreme)...

Image

...i na Oberheim OB-8, vuspru koju je ovde imao samo jedan čovek i zahvaljujući njoj zaradio brdo para i svirao na svim komercijalnijim albumima osamdesetih:

Image
Reverse wrote:...Moogovi su sada skupi i retki, i u Srbiji ne verujem da neko poseduje neki primerak... a i ne proizvode se odavno...
Tačno, pogrešno, pogrešno.

Tačno - skupi su, relativno su i retki. Pogrešno - ima ih XYZ u Srbiji. Nije da baš padaju sa grana, ali ih ima dovoljno (čak su i Darkwoodi radili sa jednim, i to na sceni). Pogrešno - Moog se redovno proizvode, ima ih uvek u ArtistSystemsu, baš sam bio oduševljen kada sam video da su nedavno postavili u izlog i Little Phatty (koji je, koliko ja znam, najjeftiniji od trenutnih Moogova - tako negde oko soma i po evra). Nisam hteo da ih zamaram probanjem, ali je lepo znati da je tu, na dohvat ruke.

Image

(Više detalja o Depeche Mode sintovima na http://www.tuug.utu.fi/~jaakko/dm/keyboards.html )

jovana_dm
Posts: 21
Joined: 17 Feb 2008, 12:22
Location: Budisava town

Re: ljuuuuudiii!!

Post by jovana_dm » 21 Feb 2008, 00:11

ok..ali ako uzmemo u obzir da ce u bendu biti i profesionalni klavijaturista,mislim nece bas sad sve zavisiti od mene i moje klavijature,da li to menja neke stvari pri izboru klavijatura?mislim,hocu da dam doprinos,(iako sam uglavnom zaduzena za pisanje pesama)jer sam odavno u muzickim vodama,i to je ono sto volim i sto me ispunjava(mada trenutno pauziram)...kontate??? :)

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: ljuuuuudiii!!

Post by Reverse » 21 Feb 2008, 04:04

Eto Rocket je objasnio.. 8)

Bez obzira, da li ces svirati sve, ili ces biti tu da "popunjavash". uzmi klavijaturu koja ce ti sluziti za sve, tj imati sve instrumente, a ne samo neke leadove i padove kao Moog. Znaci trebace ti klaviri, el.klaviri, organi, strings, hor, brass, i mnogo mngoo drugih... Zato uzmi neki workstation, mozes i polovan Triton Le, mislim da se sada krecu oko 500-600E, pored njega ti nece trebati nista vishe.. :mrgreen:

Znachi uzmi klavijaturu, koja ce ti sluziti i na dalje, a ne neku koliko da je imash, ako uzmesh neku koja je "kol'ko da zavrshava poso", vremenom ces je prevazici(ako se trudish i vezbash da sviranje :D ), onda ces tragati za necim boljim... Zato ako mislish da se ozbiljno bavish time, uzmi neshto dobro, ako ne, uzmi Casio CTK... :mrgreen:

jovana_dm
Posts: 21
Joined: 17 Feb 2008, 12:22
Location: Budisava town

Re: ljuuuuudiii!!

Post by jovana_dm » 21 Feb 2008, 14:18

e hvala ti puno,malo si mi sad razbistrio sliku u glavi o klavijaturama koje bi bile najbolje za mene :) mislim da sam odlucila..kupujem taj casio ctk!! :lol: :lol: :lol: saaalim se naravno.. :D e a na kraju cu kupiti yamaha dx7, videces...kad mi prekipi.. :!:

User avatar
igorpan
MF veteran
Posts: 279
Joined: 08 Dec 2007, 19:51
Location: Ludnica

Re: ljuuuuudiii!!

Post by igorpan » 21 Feb 2008, 15:45

Pa,koliko ja znam,to uopshte nije losh synth,mada ga nikad nisam probao,hvale ga ljudi.....

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest