Pomoc oko odabira aranzera

Moderator: Reverse

Post Reply
LicnoYa
Posts: 1
Joined: 12 May 2014, 05:51

Pomoc oko odabira aranzera

Post by LicnoYa » 12 May 2014, 06:11

Vec nekih par godina posedujem Creative EMU Xboard49 i na njemu sam svirao preko kompa, zezao se sa virtualnim aranzerima i slicno, a sada bih zeleo da uzmem neki aranzer za sobnu upotrebu, namena bi mu bila iskljucivo za ,,svoju dusu'' znaci u sobi svirka, ali da imam aranzersku pratnju levom rukom a da ne moram da preko kompa se zlopatim sa programima i tastaturom. Ali posto se ne razumem toliko u to, a i ogranicen sam parama, zeleo bih da pitam ako neko zna i moze da mi pomogne u izboru aranzera koji bi zadovoljio sledece stavke:

1) da mu je cena do 400 eura i da je nov
2) da ima mogucnost da ubacim svoje ritmove
3) da ima dinamicke dirke i slot za SD karticu i ako je moguce USB prikljucak
4) da ako je moguce ima svoje zvucnike i da su mu tonovi korektni (znam da ne moze nesto extra za tu cifru, ali da je podnosljivo)

ja sam u neko razmatranje uzeo Casio WK-6500 koji koliko sam shvatio zadovoljava sve gore navedeno, ali ako ima slicnih nekih varijanti drugih proizvodjaca slobodno navesti :)

i da, zanr muzike su pretezno neke balade, rock, i mozda nesto malo narodnog.
Eto, nadam se da sam od prilke objasnio sta mi treba....

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: Pomoc oko odabira aranzera

Post by Reverse » 13 May 2014, 03:32

Ne znam sta bi drugo i mogao da uzmes za te pare osim Casia CTK/WK ili Yamaha PSR a da je novo.
Tu je najveci problem mala polifonija 48, cak i 32.
Nesto da iole vredi je Roland BK3, a to je vec oko 550e.

SMusic studio
Posts: 2
Joined: 22 May 2014, 14:11

Re: Pomoc oko odabira aranzera

Post by SMusic studio » 22 May 2014, 14:32

Pogledaj malo Rolandove aranžere, spadaju u jako kvalitetne i sa najmanje kvarova. Za te pare teško ćeš naći nešto pristojno i dobro, jer za tu cenu mora biti polovno.
Ja sam imao skoro sve marke klavijatura, ali Roland i Yamaha su po meni najpouzdaniji i najkvalitetniji.
Korg je po meni jako loše izrade iako dobro zvuči i mislim da ga treba izbegavati, naročito što KORG najviše sviraju narodnjaci, pa je skoro svakom duša izvađena i izrabljen maksimalno.
Sada trenutno imam Yamahu el. klavir na kome svira dete koje ide u muzičku školu i Roland VA7 koji povremeno sviram ja i prezadovoljan sam.
Planiram da prodam ovog svog Rolanda i da opet kupim Roland aranžer, samo noviji model (tim koji dobija se ne menja).
Pogledaj malo po netu i youtubu pa će ti biti sve mnogo jasnije.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest