Roland BK9

Moderator: Reverse

Post Reply
YamahaTyros
Posts: 37
Joined: 24 Aug 2014, 21:57

Roland BK9

Post by YamahaTyros » 04 Oct 2014, 20:18

http://www.roland.com/products/en/BK-9/ Jel ima sempler ova masina? Ove specifikacije nikako da protumacim.Spominju se WAVE fajlovi.Jel moze pomoc?

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Roland BK9

Post by dejankuki » 04 Oct 2014, 21:31

Koliko ja vidim, ovo je klavijatura sa kojom mozes da snimas cele pesme.. ima mnogo svojih boja, a mozes i svoje wavove da ubacujes, ali nisam siguran da mozes da ih dodelis klavijaruti da ih svira... mada, obicno kad mozes da snimas u wav formatu, cesto mozes i da ih dodeljeujes da ih sviras, nesto kao sempler.. ako si to pitao.





P.S. Al' ti objasnih, ndam se a kapiras...

Ima sempler...

YamahaTyros
Posts: 37
Joined: 24 Aug 2014, 21:57

Re: Roland BK9

Post by YamahaTyros » 04 Oct 2014, 23:05

Aha.Otprilke te razumem :mrgreen: Nego na forumu muzicari sam citao sada da nema sempler :O.o: Ocekujem odgovor od Reversa jer njemu najvise verujem.Nemoj da me shvatis pogresno,ali u njega imam najvise poverenja

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: Roland BK9

Post by Reverse » 05 Oct 2014, 14:37

Rolandovi aranzeri nemaju sempler u smislu da mozes odredjeni sempl da koristis kao instrument/boju za sviranje, to je neka njihova politika koja i nije toliko besmislena :)
Mozes da pustas wav i mp3 sa usb-a i mislim da moze neki loopovi da se dodele odredjenim dirkama pa da to pustas nezavisno u toku sviranja, nesto slicno ovome sto je Deki rekao.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest