Aranzer/Klavijatura sa Midi fajlovima ?

Moderator: Reverse

YamahaTyros
Posts: 37
Joined: 24 Aug 2014, 21:57

Re: Aranzer/Klavijatura sa Midi fajlovima ?

Post by YamahaTyros » 20 Dec 2014, 20:52

Ja imam Korg PA50sd i midi fajlove vuces sa SD kartice.Ne treba da ih ubacujes u klavijaturu.Ja imam karticu od 1 gb puna fajlova od svih izvodjaca.

cvrledj
Posts: 7
Joined: 06 Dec 2014, 01:43

Re: Aranzer/Klavijatura sa Midi fajlovima ?

Post by cvrledj » 24 Dec 2014, 23:02

Kupih KORG PA 50 , jos uvek mi dosta stvari nije jasno .
Dobio sam neke namenske ritmove uz njega , ali zahteva da udaram akorde , tj moram ja da sviram akorde , a cuo sam da postoji mogucnost da udarim samo prvi akord pa da on sam svira ostale sam , to mi je i neko od vas rekao , zna li neko kako to da namestim ?
Ako bi neko bio rad a da zivi u BG-u da mi objasni malo cake oko ove klavijature , kako sta , bio bih mu zahvalan . I platio bi podrazumeva se .

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: Aranzer/Klavijatura sa Midi fajlovima ?

Post by Reverse » 25 Dec 2014, 16:52

cvrledj wrote:Kupih KORG PA 50 , jos uvek mi dosta stvari nije jasno .
Je l' to starija verzija sa floppy diskom (pa50) ili novija sa sd karticom (pa50sd)?
Citaj uputstvo, sedi, cackaj. Ovako ces stalno da zivkas nekog da ti sredjuje i da placas i opet nece biti zadovoljan. Ok za pocetak da ti neko pokaze ali najbolje da sredis po svom ukusu, kako tebi odgovara i kako ti je najlakse da pamtis gde je koji ritam/boja itd.
cvrledj wrote:Dobio sam neke namenske ritmove uz njega , ali zahteva da udaram akorde , tj moram ja da sviram akorde , a cuo sam da postoji mogucnost da udarim samo prvi akord pa da on sam svira ostale sam , to mi je i neko od vas rekao , zna li neko kako to da namestim ?
Vec sam pisao na prethodnoj strani ali evo blize objasnjeno. "Namenski ritam" podrazumeva vise stvari, moze da bude ritam koji je pravljen za odredjenu pesmu (sve sam sviras), ili da je snimljen samo uvod/forspil koji pusta klavijatura a ti sviras strofu, refren, harmonije, prosviravanja. Moze da bude odradjena i cela pesma ali bas retko.
To sto tebi treba da klavijatura sama svira zove se midi fajl, matrica itd.

YamahaTyros
Posts: 37
Joined: 24 Aug 2014, 21:57

Re: Aranzer/Klavijatura sa Midi fajlovima ?

Post by YamahaTyros » 26 Dec 2014, 23:14

Reverse znam da nije ni vreme ni mesto,ali sta mislis o Yamaha TX81Z? To je kao Yamaha DX11 sto je i logicno.Da li mogu u modul ubacivati boje od Casio CZ?Sysex boje?

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: Aranzer/Klavijatura sa Midi fajlovima ?

Post by Reverse » 27 Dec 2014, 13:42

Samo sysex boje dx serije, ne moze casio.

Bora101
Posts: 1
Joined: 22 Feb 2016, 22:50

Re: Aranzer/Klavijatura sa Midi fajlovima ?

Post by Bora101 » 22 Feb 2016, 22:57

Pozdrav. Hteo bih da kupim klavijaturu sa matricama do 800e. Ako neko prodaje ili zna nekoga ko prodaje neka javi na 0652016603 uli na mail rukodarvojvodina@gmail.com

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest