KORG T3 POMOC KO IMA ISKUSTVA

Moderator: Reverse

Post Reply
User avatar
zajmovic
Posts: 106
Joined: 21 Dec 2011, 00:06

KORG T3 POMOC KO IMA ISKUSTVA

Post by zajmovic » 19 Nov 2015, 18:24

Pozdrav svima.

Kratko cu iznijeti svoj problem.Imam Korg T3 i desilo mi se da je pogubio sve boje...Ne znam zasto se to desilo..Memorijska baterija nije bila stara ali moguce da je bio neki strujni udar jer mi je kuca tik uz glavnu trafostanicu u naselju...ono sto se prikazuje na displeju u obje banke i kombinaciji je informacija "INIT COMBI"...Ovo je drugi put da mi se desi isto samo sto sam prvi put "vracanje" fabrickih boja radio u BG i mislim da je bilo preskupo jer sam bukvalno mogao kupiti polovnu istu klavijaturu ali nisam imao izbora jer ,ko ima T3,dobro zna o kojoj je legendi rijec...Flopi disk sa fabrickim bojama nemam i mislim da flopi drive ne radi pa me interesuje da li moze nekako da se klavijatura poveze sa kompjuterom i da se vrate fabricke boje na taj nacin...Znaci da se zaobidje flopi disk...Inace,mislim da flopi drive na njoj nije istog formata kao flopi drive koji je dolazio ranije na kompjuterima pa samim tim i mozda postoji ta greska...Znaci ako postoji nacin da se direktno kablom iz kompjutera uradi nesto i vrati klavijatura na fabricko stanje bio bih zahvalan svakom ... :( :( :(

stss
Posts: 78
Joined: 24 May 2012, 21:45

Re: KORG T3 POMOC KO IMA ISKUSTVA

Post by stss » 21 Nov 2015, 21:27

Meni djevojka ima M1, i isto joj se dva puta to desilo. Ali fabricke boje su ostale, samo sto nisu rasporedjene po rednim brojevima, nego kad kliknes na nesto one se pojave (zaboravio sam koje dugme jbg).. I posto nisu rasporedjene, ne mogu da se splituju, tj ne mozes da sviras na pola dirki jednu boju, na drugoj polovini drugu.
Nikad nismo uspijeli da skapiramo kako se ubacaju boje na nju, kupio sam i onaj ebeno skup MIDI USB kabl, ali uzalud.
Dakle, kad se isprazni baterija, klavijatura se vrati na fabricno stanje, sto znaci da fabricke boje ostaju. Sumnjam da je neka veeeelika razlika izmedju M1 i T3, jer koliko znam T3 je malo unaprijedjena verzija M1.

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: KORG T3 POMOC KO IMA ISKUSTVA

Post by Reverse » 25 Nov 2015, 22:51

Davno sam prebacivao sysex fajlove preko Midi-OXa u tx81z modul, znam da je bila muka ziva :)
Evo za T3 pa pokusaj
http://blog.ddt.idv.tw/2013/03/how-to-r ... n-for.html

User avatar
zajmovic
Posts: 106
Joined: 21 Dec 2011, 00:06

Re: KORG T3 POMOC KO IMA ISKUSTVA

Post by zajmovic » 29 Nov 2015, 11:55

Reverse wrote:Davno sam prebacivao sysex fajlove preko Midi-OXa u tx81z modul, znam da je bila muka ziva :)
Evo za T3 pa pokusaj
http://blog.ddt.idv.tw/2013/03/how-to-r ... n-for.html

Hvala puno...da izmuljan negdje midi kabal pa da se bacim na posao...jos jednom hvala

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest