Savet za pocetnika prilikom kupovine aranzera

Moderator: Reverse

Post Reply
mitamacro
Posts: 4
Joined: 21 Dec 2012, 01:41

Savet za pocetnika prilikom kupovine aranzera

Post by mitamacro » 06 Apr 2016, 18:16

Ja znam da mnogi postavljaju slicna pitanja i da su pomalo dosadna ali trenutno nemam drugi nacin nego da postavljam pitanja preko interneta:

Imam oko 1200 i za te pare su mi ponudili da kupim novu klavijaturu - aranzer:

ROLAND EA-7

ili

YAMAHA 770

Koja je bolja jer nakon kupovine sigurno necu menjati minimum 2 godine niti biti u mogucnosti. Do tada cu da naucim vec sam sta i kako ali trenutno nemam iskustva 0%. Zelja mi je da naucim da sviram klavijaturu, kao i da opicim koji narodnjak za svoju dusu u svom drustu.

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: Savet za pocetnika prilikom kupovine aranzera

Post by Reverse » 08 Apr 2016, 11:34

To su relativno novi modeli tako da nemam iskustva.
Ne znam za ovaj model Yamahe, al meni je ta psr serija uvek zvucala bezveze, pre bih isao na Rolanda.
Je l si razmisljao o necemu polovnom? Mozes da prodjes jeftinije a da uzmes bolju klavijaturu.

mitamacro
Posts: 4
Joined: 21 Dec 2012, 01:41

Re: Savet za pocetnika prilikom kupovine aranzera

Post by mitamacro » 13 Apr 2016, 22:52

Reverse wrote:To su relativno novi modeli tako da nemam iskustva.
Ne znam za ovaj model Yamahe, al meni je ta psr serija uvek zvucala bezveze, pre bih isao na Rolanda.
Je l si razmisljao o necemu polovnom? Mozes da prodjes jeftinije a da uzmes bolju klavijaturu.

Pozdrav hvala na odgovoru, svaka pomoc mi znaci puno, nisam razmisljao o polovnim. Ako imas neku preporuku super.

Ali u narednih 10-ak dana moram da se odlucim i kupim.

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: Savet za pocetnika prilikom kupovine aranzera

Post by Reverse » 15 Apr 2016, 01:57

Ono sto mogu da ti preporucim je pa80 (500-600e) ili pa800(800-900e)
Za ono sto tebi treba, a to je hobi, i svirka za sebe i svoje drustvo, nema potrebe da "bacas" pare.
Ne znam koliko si upoznat, sve ove klavijature nisu "pravljene" za narodnjake, sto znaci da ces morati sam da sredjujes
klavijaturu, narocite ove novije, za sta je potrebno mnogo vremena, znaja, citanja uputstva itd.
U sustini mislio sam na klavijaturu laksu za rukovanje, za neku stariju kao sto je pa80, narodnjacke "setove" imas i na internetu, to ti je set narodnjackih ritmova i instrumenata(boja), pa cak
mozes i da kupis set za nekih lupam 40tak evra i to da ti neko to ucita i sredi, samo da sviras :)

Sa druge strane, polovno je polovno a novo novo. Treba biti pazljiv oko kupovine polovnih klavijatura, ako imas nekog iskusnijeg da ti pomogne oko toga...
Ako hoces nesto novo, preporucio bih ti Roland BK5 ili Korg pa600 koji su oko 900e.
Gledam prezentacije za ea7, nemam iskustva sa njom jer je bas nova klavijatura,
izgleda mi da je neka unapredjena bk serija, jure istocno trziste ocigledno, ali veruj mi nista sto bi ti znacilo previse.
Mozda da za ostale pare uzmes neku omanju aktivnu kutiju i mikrofon pa da neko i zapeva :)

Bokimusic
Posts: 3
Joined: 19 Jan 2017, 13:17

Re: Savet za pocetnika prilikom kupovine aranzera

Post by Bokimusic » 19 Jan 2017, 13:25

Postovani,

I ja sam u slicnoj dilemi, s'tim sto imam nesto manji fond.

Razmisljam o Roland bk 3, pa da pitam da li je ok za snimanje sopstvenih melodija (razliciti zanrovi) i eventualno neku privatnu svirku.

Takodje, posto nemam iskustva, sta mi je jos od opreme potrebno za ove dve namene?

Hvala najlepse i pozdrav!

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: Savet za pocetnika prilikom kupovine aranzera

Post by Reverse » 19 Jan 2017, 19:53

Snimanje melodija u kom smislu? Audio, midi, u klavijaturi, na kompu?
Nisam imao prilike da probam bk3, probao sam ove jace modele i ne znam koliko je "skresan" u odnosu na njih, ali trebalo bi da je ok.
Zavrsice ti i posao za kucnu svirku.
Od opreme ti nista vise ne treba, osim ako zahtevas glasniju svirku, onda neka aktivna kutija ili pasivna + neki mikser sa snagom, mikrofon, kablovi...

Bokimusic
Posts: 3
Joined: 19 Jan 2017, 13:17

Re: Savet za pocetnika prilikom kupovine aranzera

Post by Bokimusic » 20 Jan 2017, 11:05

Postovani,

Hvala najlepse na odgovoru. Ovaj aranzer ima opciju direktnog snimanja na USB flash (mp3, waw), kao i mogucnost povezivanja sa racunarom.

Planiram da u buducnosti napravim mali kucni studio, za snimanje demo snimaka. Ukoliko imate spisak komponenti koje su, pored ovog aranzera i racunara neophodne (naravno da nisu skupe, a da zavrsavaju posao), molim napisite da bih pripremao novac (ili stavite link ukoliko vec postoji na forumu ova informacija, nov sam, pa jos uvek istrazujem).

Hvala puno jos jednom i veliki pozdrav!

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: Savet za pocetnika prilikom kupovine aranzera

Post by Reverse » 21 Jan 2017, 04:50

Za mali kucni studio, pored kompjutera i klavijature potrebna ti je zvucna kartica (120E pa navise)
Ako zelis da snimas i vokale, trebace ti mikrofon. Za demo snimak zavrsice neki dinamicki (100E pa navise)
Akusticki tretirana prostorija, paneli, sundjeri, trapovi itd, tu cene variraju dosta, sve zavisi.
Zvucnici, tj studijski monitori, od 250e pa navise.

O svemu ovome imas pisano u podforumima, Hardware i studijska oprema, ima par tema o kucnom studiu i opremi.

Bokimusic
Posts: 3
Joined: 19 Jan 2017, 13:17

Re: Savet za pocetnika prilikom kupovine aranzera

Post by Bokimusic » 21 Jan 2017, 14:04

Hvala najlepse! Pozdrav!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest