Šta kupiti koji brend ili model

Moderator: Reverse

Post Reply
MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Šta kupiti koji brend ili model

Post by MIKI-DJORDJE » 10 Dec 2017, 12:17

Vozdra Gajs
Ne znam da sviram klavijuture nešto osim da gitarsko znanje prebacujem po dirkama, nabadnje kvazi akorda ...Mada bih probao nešto više čisto da se zezam po kući možda nešto snimuckam...Realno ono šta ja volim je tipa kao stari Moog analog synth ti zvukovi, ali je to verujem suviše za mene na ovom nivou koji je ''zezanje''

Ima li neki od matorih ala 80te ili 90te Synthova koji su se ok pokazali da ima nešto zvukova - dobrih simulaciju analognih (ako to postoji) strava! ima sada toga tona dovlače od preko....

Jedni kažu nemoj Yamahu, Drugi nemoj Korg nije on bolji, treći...ali se plašim da je neki analogni deda jedino što bi mi se svidelo, emam znanje da pitarao nešto drugo što eto to kao simulara...
Mene bar zanima generalno koja firma je od tih XYZ blistala , ili ako znate model koji bi vršio posao....

Hvala puno..a da cena? pa sad zavisi kliko mi se dopadne kaži ga ne više od par stoja.

znači vako ali to je težak san verujem, mada ako nije onda wow


msm taj analog sound mi je tata obožavam, malte ne kao prvi susret sa Električnom samo nisam mogao oboje da ganjam...




ili ovaj zvuk neznam ni kako se zove od 15 sekundi do nekih 19 sekundi ide na gore vouuuuu pa pada msm taj sound režem vene na to :D



hvala puno svaki info je više nego dobro doašo, možda bih iskopao to po netu ali iskreno lakše mi je da pitam, još 1 unapred hala

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: Šta kupiti koji brend ili model

Post by Reverse » 11 Dec 2017, 01:24

Najvise se isplati da uzmes midi klavijaturu a za ove boje koristis VST, imas ih gomilu a vernije zvuce od svih klavijatura pa cak i vecine top modela.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Šta kupiti koji brend ili model

Post by MIKI-DJORDJE » 11 Dec 2017, 01:39

Reverse wrote:
11 Dec 2017, 01:24
Najvise se isplati da uzmes midi klavijaturu a za ove boje koristis VST, imas ih gomilu a vernije zvuce od svih klavijatura pa cak i vecine top modela.
SUPER! Hvala ti, izvini laički da pitam šta je VST? ili mi stade mozak pa mi ne rade asocijacije šta je..A iskreno snimanje tek učim..stara škola uvek sam mislio da neko drugi treba to da radi :mrgreen: a ja samo da sviram :mrgreen: ...naravno malo sam se kasno probudio, msm snimanje kuć i lap top USB kartica zvučna srećom ima midi prilključak....al dobro sad...Znači midi i VST. Hvala :bow: puno znači pomoć thx još jednom :ziveli: i izvini na laičkim pitanjima.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Šta kupiti koji brend ili model

Post by MIKI-DJORDJE » 11 Dec 2017, 03:24

bilo je lako Hvala izguglah i prvo izađe ''Virtual Studio Technology (VST) is a software interface that integrates software audio synthesizer and effect plugins with audio editors and recording systems.''... znam da je i tu debata Analaog VS digital, ali dok ja ne vidim jel sam ozbiljan taj midi može biti super fora a što kažeš i bolja je-- ....:ziveli:

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: Šta kupiti koji brend ili model

Post by Reverse » 11 Dec 2017, 06:37

Posto si laik da ti objasnim sto prostije.
Znaci treba ti neki DAW, tj software u kome ces snimati/svirati/ucitati instrumente. Verovatno si cuo za Cubase, znaci Cubase/Studio One/FL studio itd.
VST - virtuelni instrumenti, ima ozbiljno dobrih imitacija analognih synthova sa gotovim farbama, znaci samo ucitas preset i imas npr synth brass sa Oberheima iz Jump-a Van Halena, npr.
Midi klavijatura, povezes je sa karticom preko midija, novije midi klavijature imaju i usb tako da mozes i da zaobidjes karticu.
Sto se tice koji model midi klavijature, sve je to manje vise isto, nadji nesto polovno samo da rade sve dirke. Ne verujem da ti sad trebaju otezane dirke/imitacije klavira jer kao sto si rekao nisi klavijaturista/klavirista.
Znaci bilo koja midi klavijatura ce zavrsiti posao, mozes cak da uzmes i neku stariju klavijaturu pa da je koristis kao midi, npr Korg M1 i slicno, bitno da ima midi izlaz i dinamiku.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Šta kupiti koji brend ili model

Post by MIKI-DJORDJE » 11 Dec 2017, 08:34

Sve ok, nisam laik za muziku sviram 2 dekade i kusur sa nekim prekidima - predugo i koristio sam već nešto od programa...za Cubase znam od iha ima bar dekada i jače ko zna koji tada bio.....e sada svi rade sa kompom i ja da mu plaćam za studio gde ima jeftniju gitarsku opremu od mene ne bih realno...Za snimanje verujem da imaju bolje kartice ili već...A i košta ...+ Ja vilenim noću :) .... kada učim msm da ga znam koliko toliko pristojno da nešto snimim a da to nije da hvatam ideje po mobilnom...Tako da obrni okreni pri jesam laik :bambi: jer za synth/midi aka kvalijature totalni očigledno :) ne stidim se da kažem... Nisam se nikada mešao kolega u ono šta rade, zanimala me samo gitara....
Dobro objašenjenje videću ipak taj zadnji tvoj predlog dinamička kvalijatura bi bila super... :ziveli:
sa gitasrkim zezalicama simulacijama ampova i efekata nisam bio zadovoljan, pa to ide lampaš 12'' pa ispred mirofon pa u karticu pa PC za sada to pri radi posao, učim se još...Plaćam danak ranijem ne interesovanju ........
A ove simulacije Moog koje sam čuo na YT deluju mi sasvim OK...Hvala još 1 :ziveli: a ako nije frka a zatreba pitao bi ja još po nešto za sada imam dovoljni info..naravno ovde na formu...i ja tu živim.isti grad trenutno...sve najbolje, :ziveli: :ziveli: :ziveli:

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: Šta kupiti koji brend ili model

Post by Reverse » 11 Dec 2017, 09:56

Nema na cemu.
Sto se tice dinamike na klavijaturama 99% je imaju, osim nekih bas starijih modela, naglasio sam cisto da ne napravis gresku.
Tu sam ako treba nesto :ziveli:

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Šta kupiti koji brend ili model

Post by Overdrive » 17 Dec 2017, 12:45

Jedno pitanjce:

Zašto bi iko kupovao Midi-klavijaturu kada svi digitalni klaviri imaju USB ?

Midi-klavijature ne mogu da rade bez kompjutera, DP može
Midi-klavijature (ove jeftinije) nemaju "piano like key action", DP imaju.

Jedino što midi kontroleri imaju dugmiće i slajdere za direktnu kontrolu VST-jeva, ako je to uopšte neka prednost (verujem da zavisi od vrste muzike koja se svira)

Ovo pitam i zbog sebe jer, imam midi klavijaturu i fali mi taj otežani osećaj dirki pod prstima naročito za klasiku, pa i neke pop-standarde i ozbiljno razmatram nabaku digitalnog klavira.

Znam da se naročito kod ovih instrumenata oseti ta neka razlika u ceni i da (po mom nekom osećaju) nekakav kvalitet počinje tek oko 1000 evradi, ali evo..sad čovek više ne može da bude pametan, proizvodnja napreduje, tehnike se osvajaju..pojavljuju se neki Standorfi, Eclipse, Alesisi, standardno Casio, Orla (Orla?) Dorimei.."MUsic Master" za pola navedene cene (o famoznom Thomann klaviru od sića 300 evrića da i ne pričam, pa eto..Šta bi dakle bio neki savet ? Jel iko probao nešto od navedenog? Kako je to za po kući?

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Šta kupiti koji brend ili model

Post by MIKI-DJORDJE » 17 Dec 2017, 16:40

Ja još gledućkam, tražim viđam neke po jako smešnim cenama ali da ne prejudiciram može biti da su ''pozajmljene'' da duže vreme...Čak i za 100 dinara ali nisam mogao da vidim za usb mada se to može prepraviti....
Da dinamika je lepa fora...
Ja sam iskreno hteo dinamiku i pristup tim starinskih efektima, to mi je neki kriterijum.....i polovno je važan faktor tačnije ograničen sam cenom...

Znači našao si na Thomanu za 300e to je nice....Na Thoman sam skroz zaboravio, baciću pogled.

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: Šta kupiti koji brend ili model

Post by Reverse » 20 Dec 2017, 15:17

Overdrive wrote:
17 Dec 2017, 12:45
Jedno pitanjce:

Zašto bi iko kupovao Midi-klavijaturu kada svi digitalni klaviri imaju USB ?
Digitalni klaviri su uglavnom semi ili full weighted, midi klavijature uglavnom imaju synth dirke
Overdrive wrote:
17 Dec 2017, 12:45
Midi-klavijature ne mogu da rade bez kompjutera, DP može
Tacno
Overdrive wrote:
17 Dec 2017, 12:45
Midi-klavijature (ove jeftinije) nemaju "piano like key action", DP imaju.
Ne jure svi piano action, pogotovo gitaristi ili ljudi koji nikada nisu svirali pravi klavir, cak i vecina klavijaturista koje znam ne mogu dva tona da ubodu na klavirskoj dirci.
Ja sviram klavir, ali za vecinu stvari preferiram synth dirku.
Overdrive wrote:
17 Dec 2017, 12:45
Jedino što midi kontroleri imaju dugmiće i slajdere za direktnu kontrolu VST-jeva, ako je to uopšte neka prednost (verujem da zavisi od vrste muzike koja se svira)
Zavisi od muzike, ali u radu sa vecinom VSTa bude korisno.
Overdrive wrote:
17 Dec 2017, 12:45
Ovo pitam i zbog sebe jer, imam midi klavijaturu i fali mi taj otežani osećaj dirki pod prstima naročito za klasiku, pa i neke pop-standarde i ozbiljno razmatram nabaku digitalnog klavira.

Znam da se naročito kod ovih instrumenata oseti ta neka razlika u ceni i da (po mom nekom osećaju) nekakav kvalitet počinje tek oko 1000 evradi, ali evo..sad čovek više ne može da bude pametan, proizvodnja napreduje, tehnike se osvajaju..pojavljuju se neki Standorfi, Eclipse, Alesisi, standardno Casio, Orla (Orla?) Dorimei.."MUsic Master" za pola navedene cene (o famoznom Thomann klaviru od sića 300 evrića da i ne pričam, pa eto..Šta bi dakle bio neki savet ? Jel iko probao nešto od navedenog? Kako je to za po kući?
Kao sto rekoh piano action uglavnom jure profi klavijaturisti ili klaviristi, vecina ljudi nece da lomi prste da odsvira prostu melodiju ili par akorada.
Ja imam i midi klavijaturu koju u sustini najvise koristim, digitalni piano samo kad treba nesto da se odsvira "klavirski", evenutalno neki rhodes ili slicno.
Svi digitalni klaviri u rangu od 300e-700e nemaju veze sa klavirskom dirkom, sve sam to probao, cak skoro i neke Rolandove digitalne klavire od kojih je najskuplji bio nekih 800e i to je bilo smesno.
Kao sto si rekao kvalitetna imitacija krece od 1000-1200e+

Pomenuo sam polovne klavijature starije proizvodnje tipa M1, onda X5D, XP10, vecina pocetnickih aranzera koji uglavnom imaju midi, sve se to moze nabaviti za smesne pare, ako neko hoce da svira i bez kompa, ne mora midi-klavijatura.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Šta kupiti koji brend ili model

Post by Overdrive » 20 Dec 2017, 21:35

Txs Reverse (sad malo kradem topik MikiDjoletu, al koristiće i njemu)

Ono što mene interesuje je

- da ima 88 dirki i da te dirke ne lupaju ko čekić, nego da su kol'k'o tol'ko tihe.
- da ima USB
- da ima poklopac (nije mi jasno što prave klavijature bez poklopca kad je klavijatura tako osetljiva na prašinu )

ideja mi je da klavir iskoristim kao radni sto.
vidim da ljudi uglavnom kupuju one "Ono švarijante, pa ih guraju u neke fijok ispod stola, pa onda kao izvlače..sa sve kablovima
Probao sam to i nekako mi se ne dopada

Ja bih umesto ovoga

Image

ili ovoga

Image

radije nešto ovako (malo sam ga skarabudžio, ali to bi bila ideja)

Image

em imam klavir (midi), em ne treba da pravim dodatni sto za sve to..

eto, ako ima neki savet, prednosti/mane ovo ono..am ol ierz ;)

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Šta kupiti koji brend ili model

Post by MIKI-DJORDJE » 21 Dec 2017, 04:06

Simpatično...Ja stalno cirak kafu, palim cigare mačka se šeta i tako to...msm šta ako klavijatura popije kafu? msm to kada je kao sto....

ovo da izvučeš da je ona ispod stola za mene deluje bezbednije..znam poročan sam...ali mora i na to da se misli....
vecina ljudi nece da lomi prste da odsvira prostu melodiju ili par akorada.
nisam razmišljao o lomljenju pristiju na dinamičkoj ali stoji.... Većina gitarista koji sviraju trzom ima mišiće levih prstiju ok razvijene( ili obrnuto ako je levak) a desni pa sad...
Poenta da stavrno svako preterivanje vodi do nekih povreda koje iskreno godinama sve teže prolaze....

zadnje što mi treba je tendonitis, već sam opersio desnu ruku pre pa ima skoro 10 god......nisam raznišljao o tome ali sada mi se više sviđa ne dinamička....

ili neka koja nije baš ne znam kako zahtevna....

sve se to može ''sprečiti' zagrevanjem itd ali realno nisam baš disciplinovan a nisam se nagledao muzičara koji 10 min zagrevaju zglobove, istežu mišiće i ligamente pre nego li dohvate gitaru, klavir ...mada to zaista čuva od povreda...

hvala još jednom Reversu na detaljnim pojašnjenjima...

:ziveli: :ziveli: :ziveli: :ziveli: :ziveli: :bambi:

hvala i driveru na ideiji oko stola i pitanjima....
:ziveli: :ziveli: :ziveli:

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: Šta kupiti koji brend ili model

Post by Reverse » 21 Dec 2017, 12:12

Miki-Djordje, samo da se razumemo dinamicka moze biti i synth i klavirska dirka, verovatno si mislio na klavirsku dirku cisto da bude jasnije.
Overdrive, sto se tice ove varijante oko stola, meni se ovo uopste ne svidja.
Nema dovoljno mesta za monitor i zvucnike, drugo, ovaj poklopac koji se uvlaci je pod nagibom, dalje kad budes otvorio klavinovu da sviras gde ces tastaturu?
Komfor je meni bitan faktor, nekad provedem sate i sate radeci nesto.
Ali mislim da bi tu najveci problem bio sto zvucnike tj. monitore drzis na klavinovi tj drvenoj kutiji koja ce da prenosi vibracije i radice kao akusticki rezonator.
Ja sam uradio sto po svojoj meri, ispod imam na izvlacenje midi klavijaturu 4 oktave a500pro i sa strane Korg Sp-300 koji je malo starije proizvodnje, ali dirke su 10x bolje od danasnjih dvostruko skupljih modela, njegove boje ne koristim jer ne moze da pridje VSTu.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Šta kupiti koji brend ili model

Post by Overdrive » 21 Dec 2017, 12:24

Reverse wrote:
21 Dec 2017, 12:12

Overdrive, sto se tice ove varijante oko stola, meni se ovo uopste ne svidja.
Nema dovoljno mesta za monitor i zvucnike, drugo, ovaj poklopac koji se uvlaci je pod nagibom, dalje kad budes otvorio klavinovu da sviras gde ces tastaturu?
Komfor je meni bitan faktor, nekad provedem sate i sate radeci nesto.
Ali mislim da bi tu najveci problem bio sto zvucnike tj. monitore drzis na klavinovi tj drvenoj kutiji koja ce da prenosi vibracije i radice kao akusticki rezonator.
Ja sam uradio sto po svojoj meri, ispod imam na izvlacenje midi klavijaturu 4 oktave a500pro i sa strane Korg Sp-300 koji je malo starije proizvodnje, ali dirke su 10x bolje od danasnjih dvostruko skupljih modela, njegove boje ne koristim jer ne moze da pridje VSTu.
Hm, nisam razmišljao o tim vibracijama, dobro si to pomenuo. Mada, ne znam kolika je ta drvena kutija zapravo i možda bi to moglo da se nekako malo demfuje..? Ja svakako ne puštam muziku ne znam kako glasno tako da..

A što se tiče poklopca, i ja sam gledao neke klavire što nemaju taj poklopac pod nagibom, ili je nagib makar nešto manji. Tastatura neka bude wireless i kad oću da svirim samo je odložim sa strane ? I nju i miša..Ne znam videću to još, za sada samo vrtim ideje kako da na malom prostoru dobijem i udobnost i praktičnost i tako to

Korg Sp-300 koristiš i kao midi?
Ja baš skoro instalirah Pianoteq i još neke "libraries" za Kontakt i sve to zvuči mnogo fino.

A kad reče na izvlačenje, jel nemaš tu problem sa kablovima ?

I još jedno pitanjce, kako voziš oba klavira preko PC-ja? Kako si to povezao..midi kabal, usb, neki interfejs?

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: Šta kupiti koji brend ili model

Post by Reverse » 21 Dec 2017, 15:39

Svakako izoblicava zvuk sad da li manje ili vise. Imas ona postolja za monitore od nekog sundjera sta vec, koji to ublazavaju, koliko je efektno ne znam, ja ih drzim na zasebnim stalcima.
Sp300 midi out u midi in u a500pro, a iz njega usb preko kojeg se i napaja. Kablovi svakako ne mogu da se izbegnu, uzeo sam nesto duze kablove pa ne prave problem.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest