kupovina klavira

Moderator: Reverse

Post Reply
ESPLTDVIPER
Posts: 36
Joined: 15 May 2008, 19:13

kupovina klavira

Post by ESPLTDVIPER » 09 Dec 2008, 19:51

Ovako,imam priliku da kupim polukoncertni klavir marke Lira ili Lyra,apsolutno nemam pojma o klavirima niti sam ih ikada svirao,imam zelju da ga naucim pa bi molio ljude koji se razumeju da mi objasne sta je engleski stim,koja je razlika izmedju koncertnog i polukoncertnog klavira i naravno koliko novca makar okvirno treba da izdvojim za klavir stimera ukoliko bih ga kupio. Poznajem muzicku teoriju tako da nemorate koristiti alternativne nazive heheheheheh.hvala vam unapred. Pozdrav

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: kupovina klavira

Post by Reverse » 10 Dec 2008, 01:20

O toj marci klavira ti ne mogu nista reci nisam imao iskustva, ali odgovoricu ti na ova druga pitanja. Razlika izmedju koncertnog i polukoncertnog je u velicini tj duzini, koncertni su od 2.2 do 3m dok je polukoncertni nesto kraci od 1.7 do 2.2m. Cene stimovanja klavira variraju od 50 do 120E sve zavisi! Za "engleski" stim nisam cuo, svaki klavir se stimuje u istom-standardnom stimu. Ne bi bilo lose da nadjes nekog stimera, ili profesora klavira(koji su uglavnom i stimeri) da pogleda taj klavir.

ESPLTDVIPER
Posts: 36
Joined: 15 May 2008, 19:13

Re: kupovina klavira

Post by ESPLTDVIPER » 10 Dec 2008, 07:15

hvala,tako cu i da uradim!

User avatar
KORG MASTER
Posts: 22
Joined: 18 Mar 2009, 03:59

Re: kupovina klavira

Post by KORG MASTER » 16 Jul 2009, 02:07

Nije rec o stimu, nego o mehanici. Postoje engleska i becka mehanika, u pitanju je repeticiona mehanika, koja omogucava (ili ne omogucava kod ove druge) brzo ponavljanje tonova. Sto se Lire tice, klavir je uzasan, ja sam imao priliku da probam, i to je uz Dinastiju najgori klavir koji sam svirao... Mozda ima i dobrih serija, opet ne mogu da se veze za marku kao losu, npr. Petroff ima i jako dobre, i jako lose klavire, tako je sa svim firmama (osim sa Stainway and Sons, neprikosnoveni su, svaka im cast!).

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest