Savet (šta bi trebalo da kupim & koliko to košta)?

Moderator: Reverse

milutin
Posts: 5
Joined: 21 Mar 2007, 20:22

Savet (šta bi trebalo da kupim & koliko to košta)?

Post by milutin » 21 Mar 2007, 21:09

hteo bih da sviram sledece grupe :
nightwish, bodome, Hammerfall, the doors,Black Sabbath, Deep Purple, Led Zeppelin, Whitesnake, Iron Maiden, Megadeth, The Cult, Janis, Bjesove, Smak... (znaci neki heavy/power/prrogresive/rock...ako je ovo gore navedeno to :D )

Ako bi mogli da me posavetujete,s' obzirom,da sam pocetnik sta bih trebalo da kupim i od prilike koliko to kosta?da li polovno ili novo?i tako to

hvala

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Fox IV » 22 Mar 2007, 00:01

Za početak kupi neku MIDI klavijaturu (preporuka: sa 61 ili više dirki) pošto su poprilično jeftine (oko 200 evra) a uz dobar program možeš mu dodeliti bukvalno svaki ton koji ti treba. Kada stvari postanu ozbiljnije i kada se malo definišeš onda već možeš početi da se tražiš u nekom Korgu (Triton) ili Kurzweilu (trenutno najbolji izbor).

milutin
Posts: 5
Joined: 21 Mar 2007, 20:22

Post by milutin » 22 Mar 2007, 15:56

a hocu li ja sa tim MIDI kontrolerom moci da sviram na svirkama ili ono samo kuci (uz kompjuter koliko sam ja nesto kontao) ???

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Fox IV » 22 Mar 2007, 17:15

Kontroler, kao što mu samo ime kaže, KONTROLIŠE. Dakle, to ti je kao recimo tastatura računara. Za live nastup ti je potreban još računar ili neki MIDI interpreter (sintisajzer). Najbolja je solucija ako imaš laptop. Onda si na konju i ništa ti ne treba više.

milutin
Posts: 5
Joined: 21 Mar 2007, 20:22

Post by milutin » 22 Mar 2007, 20:13

a koji mi sintisajezer preporucujes za live svirku,posto ne mogu da izvedem to sa laptopom ili kompjuterom ? (znaci pocetnik sam)

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Post by Reverse » 26 Mar 2007, 03:16

Ja cu ti reci, samo zavisi koliko para si spreman da das?

User avatar
Mirkos
Posts: 87
Joined: 20 Oct 2007, 17:08
Location: Beograd

Post by Mirkos » 23 Nov 2007, 05:35

za to sto si naveo - odma korg.Bez razmisljanja.

Do 1000 eura - polovan le,ili nov TR (ista klavijatura,druga boja).
Razlog - pola ovih grupa ima hemonde,tu je korg neprejebiv.nazalost.jer je poprilicno seljacki sint uglavnom :)

Ako imas vise novca-kurzweil je gospodska klavijatura.

pozdrav

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Post by Reverse » 26 Nov 2007, 17:20

Pa Korg Le mozes naci i za 700E polovan, a TR nije bas isti, ima svoje prednosti... Jeste da je u Korgu vode takvu politika da svake nova klavijatura ima nesto malo vise od predhodne, da bi uzimali pare, ali ako nisi previshe zahtevan Preporucujem Triton LE....
Naravno ako imas kintu uzmi Kurzweila neki iz K serije....
Poz...

Edit: Takodje bih spomenuo i Roland Phantom iz X serije....

User avatar
Mirkos
Posts: 87
Joined: 20 Oct 2007, 17:08
Location: Beograd

Re: Savet

Post by Mirkos » 05 Jan 2008, 14:50

Koje prednosti ima korg TR u odnosu na LE?Sorry,ali to nije tacno,te prednosti su ono UUUUUUUUU EVO IMA NOVI KLAVIR koji se razlikuje od starog po programmingu farbe,sempl isti.Imam LE a svirao na TR - isti moj.Cekalo se na tr koji ce imati softverski editor i NISTA . Korg je generalno zadnjih 10 godina slabo usavrsavao farbe.Korg M1 je i dalje zakon,a od srebrne serije,JEDINO trinity je bio hit,ovi tritoncici su slabiji mnogo od njega.

Za rolanda ne mogu da se slozim,imam fantoma,ali on NEMA dobre hemonde,previse je to sissy hemond za ovo sto je decko naveo.

Kurzweil ... ne smes biti pocetnik da iz njega izvuces njegov zvuk :)



Pozddrav

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: Savet

Post by Reverse » 05 Jan 2008, 15:21

Pa da, nesto slichno sam i ja reko u vezi TR ili LE...
Ja sam samo predlozio sta dechko moze sve da kupi, a da li mu Roland ima "sissy" zvuk to ce on sam da proceni.... :mrgreen:

Asina
Posts: 28
Joined: 24 Jul 2009, 13:25

Re: Savet

Post by Asina » 24 Jul 2009, 13:32

Da kurzweil je ipak liga,pogotovo za tu vrstu muzike.Ukoliko te on bas interesuje ja cu vjerovatno u oglase staviti prodaju svoje mašine KURZWEIL K2500.Ukoliko budes zainteresovan javi se na: fsmajlovic@yahoo.com

draobyek
Posts: 120
Joined: 10 Jun 2009, 01:50
Contact:

Re: Savet

Post by draobyek » 24 Jul 2009, 14:08

Hahahaha! Stvari su se verovatno promenile od 2007-e kada je covek otvorio temu, ja sam licno promenio od 2007 do danas nekih 10ak romplera. Verovatno je covek kupio nesto do sada, mozda je i batalio muziku i otisao na naftnu busotinu da radi...
Nego htedoh reci, Le/Tr, posto sam imao oba, Tr je jos uvek tu, mozda i to nesto govori, ne znam, razlike su minimalne, Tr poseduje par tih semplova koji su nazovi kvalitetniji, razlicite memorijske kartice, isto kuciste, druge boje (mada postoji i Le u crnom kucistu), da se Tr cekao zbog editora, nisam siguran jer jos uvek ni Le ni Tr nemaju editor, niti ce ih biti ikada, (bar ne od Korga, postoje naravno neke divca varijante), a ne znam ni da su najavljivali pa ispalili. Inace Le i Tr vs. bilo koji drugi triton, strasno su lose klavijature.
Trinity jeste bio hit, ali u poredjenju sa Tritonima je jako slaba klavijatura, pogotovo za zivu svirku, ako ni zbog cega drugog onda zbog one pauze pri menjanju farbe, svi korgovi seku farbu, al da prave pauze od sekund izmedju dva programa... sranje... Inace imao sam Trinity i imam Triton classic, nebo i zemlja, Classic je kao npr. "vidi trinity, ajde da napravimo pravi instrument od toga". Po mom iskustvu: Trinity sije Le/Tr za 2 klase, Classic Trinity za bar 5 klasa, Studio Classic za jos bar 5, Studio po meni sije i Extreme za 2 klase, imao sam ih skoro sve, ne da probam, nego programirao, nosio na svirke, probe, imao sve probleme svakakve sa njima itd...
Roland je uvek furao foru sa prosirenjima, ako hoces dobre hammonde, moze, kupi prosirenje, bilo nekad keyboards of 60's & 70's ili u narodu poznatiji kao SR-08 za JV i XP serije, danas za Fantome Ultimate keys ili SRX-07 a postoji i Jon Lord's rock organ prosirenje SRX-97 za bas naprzene hammove. Tako da kod Rolanda obicno dobijes neki osnovni paket koji moze da bude bolji ili losiji, i oblikujes taj paket za ono sto tebi treba, ako sviras rok neces sigurno kupiti Supreme Dance ili World Collection, ili ako sviras pop uzeces Big Brass itd...
Kurzweil zahteva posvecenost, strpljenje i puno rada sa njim da bi napravio bas ono sto hoces i da to valja. Ko hoce da se igra ima K2000 po oglasima dosta za ne tako velike pare, 400, 500, 600 euroa, eurea... Cuo sam samo da imaju problem sa nasim naponima koji imaju obicaj da variraju, kako sam video neke statistike, cak i od 180 do 250V...

Asina
Posts: 28
Joined: 24 Jul 2009, 13:25

Re: Savet

Post by Asina » 24 Jul 2009, 23:06

Svirao sam i ja tritona le,ali imao je hroničan nedostatak konkretnosti pogotovo za ono što je meni trebalo (organ,rhodes,klaviri,leads itd.),još kada sam čuo kurzweila na jednoj svirci ,sledila mi se krv u žilama.Da ne govorim o kvaliteti semplova,mislim da je kurz. ipak dosta kvalitetniji,ali svako ima svoje mišljenje-ukus.Na moju sreću nakon pola godine traženja,našao sam K2500 i odmah uzeo.Da ne zaboravim ,vezano za napon,ja nikada nisam imao tih problema,možda zato što uvijek sa sobom za sve klavijature nosim UPS.

draobyek
Posts: 120
Joined: 10 Jun 2009, 01:50
Contact:

Re: Savet

Post by draobyek » 25 Jul 2009, 07:25

Naravno da je Kurz dosta kvalitetniji, nisam ni rekao drugacije, mislim da nisam... :mrgreen:
UPS je korisna stvar za sve klavijaturiste, nikad ne znas sta te ceka na nekoj bini, ali kazem, cuo sam da kurzweil-i ne trpe preterano promenenapona, gase se ,crkavaju trafoi i sl.

Asina
Posts: 28
Joined: 24 Jul 2009, 13:25

Re: Savet

Post by Asina » 25 Jul 2009, 17:57

Da čuo sam slične tvrdnje,ali za stari K2000.Novije klavijature tipa K2500 i K2600,su prevazišle te boljke.Evo pozadi na mom K2500 čak postoji i podešavanje napona od 100 pa čak do 240v.Na čemu ti sviraš?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest