Roland E-86

Moderator: Reverse

Post Reply
User avatar
XtrmntR
Posts: 594
Joined: 02 Sep 2006, 14:59
Location: BG

Roland E-86

Post by XtrmntR » 22 Apr 2007, 17:55

Ovako, danas sam kupio bratu ovu klavijaturu(Roland E-86)...
Zujao sam po netu u nadi da cu naci neko upustvo, ali uzalud. Na rolandovoj stranici se uopshte i ne spominje(neshto jako malo), i nema nikakve dokumentacije. Zamolio bih vas, ako neko od vas ima da me konaktira, ili da mi ukratko objasni kako i shta, poshto ja nisam u klavijaturskim vodama, svirm gitaru, pa da ne bih sam experimentisao, i "obatalio" neshto :).

Ako mozete barem navesti slichan tip, koji ima slichne specifikacije, za koji bi mogao naci neku dokumentaciju.

Unapred zahvalan
Boris

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Post by Critical » 22 Apr 2007, 18:38

Ne znam da li si bio ali probaj ovde http://www.rolandkeyboardclub.com
Vise od ovoga ti ne mogu pomoci ,i ja sam gitarista ,tako da znas o cemu pricam :lol:
Toliko od mene :lol:

User avatar
XtrmntR
Posts: 594
Joined: 02 Sep 2006, 14:59
Location: BG

Post by XtrmntR » 22 Apr 2007, 22:45

ma nishta o ovom rolandu... ako neko zna makar neki slichan, ili neshto shto bih mogao iskoristiti za ovaj e-86!

thanx anyway

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Post by Reverse » 28 Apr 2007, 16:19

E-86 je clican kao E-70, E-76?, E-96, ne znam gde ces naci uputstvo, ali nije to toliko tesko i ako nesto zajebes pri "provaljivanju" klavijature postoji sistem reset, i sve je kao pre.

Znam na desnoj strani zvuci, imas ja mislim dva reda dugmica od 1-9
U jednom redu biras desetice a u drugom jedinice. Na levoj strani ima neke opcije za aranzer, ukljucivanje pratnje, dodavanje jos jednog zvuka levoj ruci, ispod ekrana su tasteri za volume svakog zvuka. Nemam ovu klavijturu ali sam svirao par puta na njoj, tako da ti nista ne mogu reci konkretno.

User avatar
XtrmntR
Posts: 594
Joined: 02 Sep 2006, 14:59
Location: BG

Post by XtrmntR » 28 Apr 2007, 16:59

ok... hvala, malo sam chachkao po njoj, nije toliko teshka, samo treba malo vremena da skopcham kako i shta, mada sam skontao to uglavnom shto si i ti rekao :), ali ja ne sviram, tako da mi to i nije bitno, burazu je trenutno najpotrebnije da ima zvuk klavira, poshto tek pochinje da uchi..

User avatar
Vlaxxy
Posts: 1
Joined: 29 Apr 2007, 15:18

Post by Vlaxxy » 29 Apr 2007, 15:26

Pozdrav svima!!!

Druze, sta te konkretno interesuje oko Rolanda E-86.Ja sam ga davno imao ali se secam jos toga.

User avatar
XtrmntR
Posts: 594
Joined: 02 Sep 2006, 14:59
Location: BG

Post by XtrmntR » 01 May 2007, 11:10

Pozdrav .. hvala na ponudi, ako mi neshto konkretno bude trebalo pitacu te, sada sam u frci sa vremenom i u nekim poslovima, a skontao sam neke stvari i pokazao bratu, mada njemu trenutno i ne treba nishta vishe osim klavira :), jer tek pochinje da uchi!
Hvala josh jednom.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest