Koja je klavijatura najbolja za početnike?

Moderator: Reverse

Post Reply
Pocetnik
Posts: 4
Joined: 17 Jan 2009, 00:28

Koja je klavijatura najbolja za početnike?

Post by Pocetnik » 02 Jun 2009, 15:03

Zanima me da li je kasno poceti sa sviranjem klavijature u 17.godini??? i Koja je klavijatura najbolja za početnike???

Unapred hvala....

User avatar
shule
Posts: 594
Joined: 02 Mar 2009, 22:09
Location: Pancevo

Re: Koja je klavijatura najbolja za početnike?

Post by shule » 02 Jun 2009, 15:11

Ja sam gitarista, ali ti mogu reci da nikad nije kasno, ako stvarno zelis to. :)

Pocetnik
Posts: 4
Joined: 17 Jan 2009, 00:28

Re: Koja je klavijatura najbolja za početnike?

Post by Pocetnik » 02 Jun 2009, 15:58

shule wrote:Ja sam gitarista, ali ti mogu reci da nikad nije kasno, ako stvarno zelis to. :)
Bas sam puun volje .... :D

ognjen93
Posts: 601
Joined: 02 May 2009, 16:44
Location: Pensacola FL

Re: Koja je klavijatura najbolja za početnike?

Post by ognjen93 » 02 Jun 2009, 17:33

Pa gledaj moj burazer od tetke je krenuo da svira sa 16, a sada ima jako ozbiljan dzez bend, drzi svirke komponuje, nazalost polako krece da tezgari za prave pare(da svira narodnjake)...... tako da nista nije nemoguce, samo ces morati da peglas MINIMUM 2-3 sata dnevno(pravog,aktivnog vezbanja) ako hoces rezultate..... probaj da nadjes nekog profesora
Ja sam gitarista, ali sam pre oko 8 meseci uzeo klavijature, da nesto naucim uvek treba klavir za komponovanje....
Uglavnom uzeo sam Yamahu PSR E 313 koja mi je skroz ok, cak je ortak iz benda klavijaturista(pravi sa srednjom muzickom) svirao njih na par proba(probi ne znam kako se kaze :hide: :hide: :hide: ) uglavnom imas i korga t3 samo ne znam da li jos uvek ima da se kupi......
Jos jednom ja sam gitarista, tako da potrazi strucnije misljenje od nekih ljudi koji su klavijaturisti
P.S
Bez profesora ces jaakoooo tesko da naucis da sviras klevijatue, ja sam dva meseca drndao u prazno dok nisam uzeo profesora, pokaze dosta korisnih "fora" i ovo su ti klavijature oko 300 e, pa sad......
kolko para tolko muzike

Pocetnik
Posts: 4
Joined: 17 Jan 2009, 00:28

Re: Koja je klavijatura najbolja za početnike?

Post by Pocetnik » 02 Jun 2009, 23:33

ognjen93 wrote:Pa gledaj moj burazer od tetke je krenuo da svira sa 16, a sada ima jako ozbiljan dzez bend, drzi svirke komponuje, nazalost polako krece da tezgari za prave pare(da svira narodnjake)...... tako da nista nije nemoguce, samo ces morati da peglas MINIMUM 2-3 sata dnevno(pravog,aktivnog vezbanja) ako hoces rezultate..... probaj da nadjes nekog profesora
Ja sam gitarista, ali sam pre oko 8 meseci uzeo klavijature, da nesto naucim uvek treba klavir za komponovanje....
Uglavnom uzeo sam Yamahu PSR E 313 koja mi je skroz ok, cak je ortak iz benda klavijaturista(pravi sa srednjom muzickom) svirao njih na par proba(probi ne znam kako se kaze :hide: :hide: :hide: ) uglavnom imas i korga t3 samo ne znam da li jos uvek ima da se kupi......
Jos jednom ja sam gitarista, tako da potrazi strucnije misljenje od nekih ljudi koji su klavijaturisti
P.S
Bez profesora ces jaakoooo tesko da naucis da sviras klevijatue, ja sam dva meseca drndao u prazno dok nisam uzeo profesora, pokaze dosta korisnih "fora" i ovo su ti klavijature oko 300 e, pa sad......
kolko para tolko muzike
Ma naravno da bih uzeo profesora, a u vezi vezbanja, pa vezbacu sada preko letnjeg raspusta i do 5 sati dnevno, ako treba... a jel znas mozda koliko kostaju casovi kod profesora???

MarkoX50
Posts: 30
Joined: 25 Apr 2009, 23:31

Re: Koja je klavijatura najbolja za početnike?

Post by MarkoX50 » 03 Jun 2009, 09:36

Ja mislim da je to dosta skupo(negde oko 1000 dinara) :?

User avatar
Blackbolt
Posts: 43
Joined: 02 Mar 2008, 22:54
Location: Ripanj

Re: Koja je klavijatura najbolja za početnike?

Post by Blackbolt » 29 Jul 2009, 23:55

jaJako puno volje ti treba, i puno zivaca... 5 sati je mnogo, pogotovo ako ne znash nishta da svirash :)
5 sati vezbe je mnogo i meni koji imam repertoar da bez stajanja sviram toliko, vrv i duze... jer nikad nisam uspeo da izdrzim da sviram SAM duze od 4 sata... a da se nauchi bez profesora, moze... ali ako uspesh da nauchish tako da svirash, imacesh uvo koje ne moze da se poredi da onima koji su uz profesora uchili... mada verujem da cesh imati i bolje uvo nego vecina dobrih muzichara... jednostavno ti ochi nece trebati... ja sam potpuno samouk, ali ako te interesuju neke forice, mozda bih ja mogao da ti kazem neshto shto znam... a to ce te koshtati samo zivaca dok ne uspesh da odradish xD

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest