Razdvajanje lijeve i desne ruke, problem

Moderator: Reverse

Post Reply
dark_angel
Posts: 8
Joined: 21 May 2007, 09:09

Razdvajanje lijeve i desne ruke, problem

Post by dark_angel » 22 May 2007, 23:21

Pocetnik sam na klavijaturi, bazno znanje imam, ali muku mučim sa razdvajenjem lijeve i desne ruke... doduše kao što rekoh, početnik sam!

Koordinacija lijeve (samostalno) - ok
Koordinacija desne (samostalno) - ok
Ali kada treba zajedno tu nastaje big problem :)

Nasao sam neke vježbe za koordinaciju ruku međutim čini mi se da je nesavladivo :) možda se samo varam.....

Da li neko ima neke sugestije i napomene vezano za ovo....

Znam, u principu da se sve svodi na dosta vježbe ali bi mi dobro došle neke natuknice ili također neke vježbe step-by-step ako postoje itd....

dark_angel
Posts: 8
Joined: 21 May 2007, 09:09

Post by dark_angel » 22 May 2007, 23:42

Ovaj topic viewtopic.php?t=627 je zaista dobar... dosta toga ima praktično

Baš me interesuje nakon koliko vježbe mogu doći do nekih prvih rezultata, koliko je to potrebno, da li je neko imao sličan problem itd...

Ali ako ništa treba mi bar utjeha, da ću jednoga lijepog dana prosvirati sa obje ruke :) recimo za početak Mozart - "Rondo Ala Turca".

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Post by Reverse » 23 May 2007, 13:58

Ako levom i desnom rukom odvojeno sviras OK, vezbanjem ces uspeti da ih spojis. Treba vezbe ali i vremena, neces to za jedan dan makar vezbao 20 sati. Bolje vezbaj 2 sata svakiog dana i videces rezultat. Za koliko vremena? Pa to sve zavisi od coveka do coveka! To niko nemoze da ti kaze!!!
I ono najvaznije kada sviras zajedno znaci sa obe ruke, tempo-brzinu odredjuje uvek leva ruka, zato sto je kod vecine klavirista ona sporija, i ne moze da postigne da svira u tempu sa desnom, naravno i ovo se vremenom izjednacava ali nikada potpuno.
Poz...

dark_angel
Posts: 8
Joined: 21 May 2007, 09:09

Post by dark_angel » 24 May 2007, 00:55

Hvala na odogovoru...

Ponekada dok vježbam sve krene ok, i taman kada pomislim to je tu blizu je :) opet naopako :(

He he, šta mozak čovjeku radi !!!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest