Korg PA50

Moderator: Reverse

leonardo
Posts: 44
Joined: 21 Jul 2009, 23:37

Korg PA50

Post by leonardo » 22 Jul 2009, 12:09

Molim nekog ko svira na KORG PA50 da mi kaze kakve performanse ima taj aranzer. Ja sam svirao na akustisnim klavirima pa o svoj ovoj tehnologiji nemam pojma. Inace muzika koju bi svirao je jazz pop i jako su mi bitni klaviri, orgulje. Varijanta sa dobrom pevacicom. Mozda neki drugi predlog oko klavijatura.

Zahvaljujem unapred.

MarkoX50
Posts: 30
Joined: 25 Apr 2009, 23:31

Re: Korg PA50

Post by MarkoX50 » 22 Jul 2009, 23:25

A šta će ti aranžer?!

leonardo
Posts: 44
Joined: 21 Jul 2009, 23:37

Re: Korg PA50

Post by leonardo » 23 Jul 2009, 15:39

Marko koliko sam shvatio ponesto sto znam o aranzerima mogu da sviram sa nekom pratnjom-ritam sekcija itd, a druga stvar je sto mogu da radim kompozicije na aranzeru-moje kompozicije recording. Nadam se da sam dobro razumeo sve to oko aranzera, a upravo zbog toga sam i postavio pitanje. Znaci nije poenta samo sviranje, već i recording u nekom prihvatljivom aranzmanu, a svakako bi muzika isla na produkciju itd.

MarkoX50
Posts: 30
Joined: 25 Apr 2009, 23:31

Re: Korg PA50

Post by MarkoX50 » 27 Jul 2009, 19:56

Taj recording možeš da radiš i sa većim brojem workstation-a :wink:

leonardo
Posts: 44
Joined: 21 Jul 2009, 23:37

Re: Korg PA50

Post by leonardo » 28 Jul 2009, 16:11

Marko jel moze malo detaljnijih komentara, a nadam se da ce i jos neko od klavijaturista da kaze neku rec. Da pokusam da ponovo objasnim sta meni treba. Muzika koju bi svirao je jazz, pop, rock i strasno su mi bitne boje klavira, organa, daj boze Rhodes, Hammond. To mi je kljucno. Naravno vazno mi je i to da klavijatura bude user friendly, da mogu da snimam neku moju muziku, s tim sto mi tu nisu toliko vazni drugi instrumenti. Korg PA 50 ima 64 polyphone.

Juce sam bio u MItros music i tip mi predlaze Roland GW 8 E (a kaze da je KORG djubre) koji je skuplji, negde oko 830 E, a korg PA 50 je 600 E. Nemam pojma sta da mislim (Roland ima 128 polyphone, a kakav je u ostalim segmentima u odnosu na KOrg PA50 stvarno ne znam). Gledao sam i po inostranim forumima i ispadne da za svaku spravu ima onih koji kazu da je shit, a i onih koji kazu da je super.

Klavijaturisti pomozite ako mozete detaljnijim obrazlozenjima svojih komentara.

Thanks

draobyek
Posts: 120
Joined: 10 Jun 2009, 01:50
Contact:

Re: Korg PA50

Post by draobyek » 28 Jul 2009, 16:46

Ako zanemarimo snimanje Clavia Nord Stage ili Nord Electro su idealne klavijature za tebe.
No posto ti je vec bitno snimanje, moje misljenje, zaboravi aranzer, mislim da neces imati dovoljno slobode da prilagodjavas odredjene parametre svom ukusu. Svaki workstation poseduje neki sekvencer, sto bolji workstation bolji sekvencer, vise kanala, nota, efekata, nikad se nisam bavio snimanjem na workstation direktno, ali nije komplikovano, toliko znam sigurno, ne znam kakav je princip snimanja na aranzerima...
Predpostavljam da ti je budzet tih 600e koliko kosta nov pa50?! Za te pare ne mozes bog zna sta od novih workstationa/romplera, ali mogu da ti preporucim sta da pogledas, npr. od novih Juno-D, ima pristojne klavire/rhodes/wurlije, i ok hammonde, poseduje i mogucnost audio snimanja (kao i midi snimanja); Korgovi polovni Tr/Le su u tom cenovnom rangu, onako, ali mozda i nisu najbolje resenje za tebe sto se tice kvaliteta semplova, hammondi su sramotno uzasni, klaviri i prolaze, ok su; ista je prica i za starije Tritone, Trinitije... Alesis QS, nisam probao ali sam cuo sve najbolje, ili mozda Fusion ako nadjes polovan za neke kulturne pare... Ne znam sta da ti preporucim da pogledas... Dovoljno ti je za sada, pa se raspitaj, ako zelis, mogu ti za korgove dati vise informacija, imam dosta iskustva sa njima, za ostalo, mislim da ima kompetentnijih od mene.
Toliko
poz

leonardo
Posts: 44
Joined: 21 Jul 2009, 23:37

Re: Korg PA50

Post by leonardo » 31 Jul 2009, 10:12

Mnogo hvala na detaljnom odgovoru. Ipak sam nesto saznao i naucio i dobio neki smer. Nadam se da ce biti jos komentara.
hvala jos jednom.

Nikako da cujemo nekog ko svira taj korg PA50, zar ga sviraju samo narodnjaci ili sta?

buki85
Posts: 76
Joined: 16 Jul 2008, 02:49
Location: Nis-brzi brod

Re: Korg PA50

Post by buki85 » 03 Aug 2009, 13:59

Druze ja ne sviram klavijature ali znam po nesto pa cu pokusati da ti dam neki savet kako bi ja to uradio.Za snimanje necu nista da pisem jer nemam pojma.A sto se tice aranzera pa 50 ce da ti zavrsi posao.Ima on dobre klavire,moj drug svira na njemu par godina i ono radi mu posao,ali mora da se sredi,recimo on ga je sredio za narodnjake ali isto tako na njemu vezba klavir za ispit sto znaci da ima dobar klavir :) E sad to bi ti savetovao ako hoces da ti zavrsi posao,a ako hoces malo ozbijniju masinu onda skupi jos koji dinar(znam da je tesko) i kupi pa 800,to ce ti svakako odgovarati zato sto to stvarno radi vrlo dobro,aranzer pogotovo.Bubanj i bas su vrlo dobro odradjeni i prosto imas zelju da sviras na takvoj spravi :) Ali naravno sta god uzeo mora da se sredi za tvoje potrebe i ukus.Toliko od mene :)

leonardo
Posts: 44
Joined: 21 Jul 2009, 23:37

Re: Korg PA50

Post by leonardo » 05 Aug 2009, 10:40

buki85 mnogo hvala i ja sam tako nesto razmisljao. Ne znam koliko sounda klavira ima u memoriji i kad kazes da se sredi, sta to znaci, kako se to sredjuje. Da li moze da se upucaju soundovi u njega?

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Korg PA50

Post by sirac-šunka » 05 Aug 2009, 12:03

Kad su vec poceli da se javljaju ne-klavijaturisti ajd i ja da probam da budem od neke koristi. Da se zna da necu da budem preterano objektivan, ja sam veliki hejter korg pa serije. A ove klavijture me neprekidno prate sa kojim god bendom da krenem da sviram... :( Tako da se moze reci da imam nekog iskustva...

Prvo sto me strasno nervira jeste sto je generalno sound ovih aranzera prenabudzen u basu i middle bass-u... Mene kao basistu to narocito nervira :) Jednostavno, po default-u ovaj sound kao da je dizajniran za srpske one-man band-ove - sirovo, masno, da zvoni cela baraka...

I stvarno je, narocito pa 80 preterano cenjen kod narodnjaka. Ali, samo ako je i sa hard diskom! "Bez harda, to vise nije ta klavijatura", kazu oni. Imao sam tu "srecu" da prisustvujem probi jednog gitariste i klavijaturiste sa ovim aranzerom. O covece kakve farbe... Nisam mogo da verujem, otprilike sve ono sto mozes da cujes na svakom slavlju, ali i u nekoj jacoj produkciji.


E sad da mogu da se srede boje, mogu. Nisam ni ja siguran sta takvo editovanje podrazumva, ali ima raznih eq i effect sekcija koje mozes da dodajes originalnim zvucima, da povezujes farbe i sta znam sta sve jos... Dodavanje eksternih zvuka je, koliko je meni poznato, nemoguce...


I za kraj, da dodam, muzikanti koji su jednom svirali na pa 80, jeze se od pomisli na pa 50. Sve ih nervira, dirke, sound-i, sve.

Pozz

danijel011
Posts: 2
Joined: 05 Aug 2009, 12:50

Re: Korg PA50

Post by danijel011 » 05 Aug 2009, 12:59

Korg aranžeri jesu Best buy ali samo ako se baviš živom svirkom (narodnjaci). Moj lični utisak je da su im stylovi za pop i rok užasno loši! Mislim da za ono što nameravaš da radiš dobro će te poslužiti Roland E09-W, ja ga imam kao solo klavijaturu (iako je workstation) pored aranžera i prezadovoljan sam, a košta oko 450EUR nov! Što se tiče klavirskih i organ boja, kupi Yamahu i ne možeš da pogrešiš. Za neke pristojne pare (700-800 EUR) možeš da nađeš PSR-3000 koja je fenomenalna, samo kada čuješ kako zvuči Grand Piano na njoj, sve će ti biti jasno. Ja sam skoro uzeo Tyros3, jeste da je papreno skupa, ali je najbolja stvar na kojoj sam ja u životu svirao, pa ako planiraš da daš oko 3500 EUR, nećeš zažaliti to ti garantujem.

buki85
Posts: 76
Joined: 16 Jul 2008, 02:49
Location: Nis-brzi brod

Re: Korg PA50

Post by buki85 » 05 Aug 2009, 18:07

Pazi sve se da srediti i boje i ritmovi.Ali bolje ces srediti pa 800 od pa 50,logicno i cenan ti to kaze :)A ovo za Tyros je tacno,ja sam slusao dvojku i to tako dobro radi,nemam reci.Trojka je verovatno jos bolja.Ali to je mnogo para ja ti opet savetujem pa800 i neces pogresiti,i nije tacno da ne mogu da se sviraju drugi pravci sem narodnjaka,konkretno za pa 800 mogu da kezem da ima dobre klavire,opasne najlon gitare,sringsove a posebno mi se svidja saksofon.To govorim o njegovim fabrickim bojama koje ne treba nista da se diraju jer su vrlo dobre.Aranzer mu je isto dobar,bubanj,bas,gitare sve lepo izlazi,verujem da bi i neki basisti bili zadovoljni da cuju :) Ali opet kazem to se sve prilagodi nacinu sviranja.A da jos nesto sto se tice tajrosa drug mi kaze da na jedan ritam mozes da nalepis 4 boje i ako hoces dok ide ritam da pustis neku boju koja nije medju te cetri mora mnogo koraka da napravis dok to nije slucaj sa pa 800.A to nije bas prakticnno zar ne ?:)

danijel011
Posts: 2
Joined: 05 Aug 2009, 12:50

Re: Korg PA50

Post by danijel011 » 06 Aug 2009, 11:00

Daleko od toga da na KORG-u ne može da se svira ništa osim narodnjaka, ali fabričke boje i stylovi se mnogo bolje uklapaju u narodnu muziku. PA800 jeste neuporedivo bolji od PA-50, ali je i dalje preskup po mom mišljenju. Nov je oko 1400 EUR, a za te pare može da se nađe čak i polovan Fantom. U toj klasi i za te svrhe ipak mislim da je Yamaha PSR-3000 najbolje štao možeš da uzmeš. Što se tiče stylova na Tyros-u, nije tačno da su sam 4 boje u opciji. Za svaki style postoje 4 glavne varijacije, 2 INTRO-a i 2 ENDING-a i svaki daje mogućnost deljenja solo dela tastature na 2 boje što je ukupno 16, a to je više nego dovoljno za jednu pesmu :)

draobyek
Posts: 120
Joined: 10 Jun 2009, 01:50
Contact:

Re: Korg PA50

Post by draobyek » 06 Aug 2009, 14:54

Mozda cak i previse :lol:

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Korg PA50

Post by sirac-šunka » 06 Aug 2009, 14:58

Kao da su nasi turbo folkeri dizajnirali :XD:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest