simple drum beat ?

Moderator: zolideathmetal

Post Reply
User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

simple drum beat ?

Post by Overdrive » 10 Feb 2018, 23:04

Kad god treba nešto da snimim u komp, poželim da za početak ubacim neki krajnje jednostavan ritam i onda posle, na druge kanale snimam bass, gitare, glas ..šta već treba..

međutim, svi neki standalone VST-jevi,(Addictive drums, Crazy Drummer isl) iako imaju te opcije da direktno uvezem sempl, ti semplovi su obično već nalickani i načičkani raznim brejkovima, prelazima isl..da ne mogu da ih iskoristim za moj mjuz

Evo recimo hoću da obradim ovu stvar



Poslušajte par uvodnih taktova, za početak bi trebalo da imam samo bas-bubanj, a onda kasnije dolaze drum sticks itd..Ali je ritam (udarac) krajnje jednostavan

Ono što meni treba su upravo takvi, krajnje jednostavni ritmovi (kao sa snimka), samo u wav formatu, može i loop svejedno, samo da je upotrebljiv za DAW.

Ovaj na snimku je tempo 161 Bpm, ali bi svakako dobro došlo i u svakom drugom tempu, pa ako neko zna da li i gde ima tako nešto

(ovo sve jer me užasno mrzi da sam pravim ritmove u midiju. To mi je suviše sporo i pipavo. Ovako, mislio sam da samo nađem neki sempl, ubacim ga u kanal i onda kasnije, eventualno dodajem ukrašavam isl )

:music-smiley3:

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: simple drum beat ?

Post by metalstringer » 11 Feb 2018, 08:39

Ne verujem da ima toga u wav formatu kao gotovo. Mora da se odradi u midi mapi prvo tj da se otkuca a posle mozes da izvezes wav, da renderujes samo delic-takt ili par taktova kao sempl ili celu pesmu ili cak posebno da izvezes po kanalima tj svaki element bubnjeva. Mozes da probas Superior Drumer, u njemu imas te gotove midi fajlove pa nadjes koji je ok i ubacis na track pa otvoris midi mapu i popravis tj izmenis udarce, nije tesko to, npr izbacis taj prelaz koji ti ne treba... Posle moz kopiras to isto sto si napravio ako hoces. Ja sam sa svojim bubnjarem odradio za u Reaper, Superior Drumer, takoreci formirao sam midi mapu sa nazivima elemenata drums tako da sad lakse kuca. Ako imas reaper i superior drumer 2.0 ( cak ne treba da imas ona midi pakovanja, znaci go program) mogu ti poslati reaper projekat sa tom midi mapom koju sam napravio a tu imas i sve po trackovima svaki element drumsa gde je formiran svaki kanal posebno pa moz se zezas i sa produkcijom svakog elementa posebno. Nije tesko, pogotovu sto ti trebaju neki klasicniji ritmovi da radis.
Edit
Jedino uz Superior moras ubaciti neki kit, neki rock ili jazz itd koji ti odgovara, mislim da imam te zbancije...

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: simple drum beat ?

Post by Overdrive » 11 Feb 2018, 12:48

aj pošalji da vidim šta je to

znam to sa midijem sve, ali bre ja sam gitarista i pevaljka i dosadilo mi da se zezam zbubnjevima.

Ja sam više ono "na klik", pritisnem, ubacim..i vozi

U Reaperu posle samo promenim tempo i baš ako hoću da neku stvar ispeglam, onda dodajem neke činele, zvečke i zezalice da ga malo nakitim

evo šibni ovde kad te ne bud mrzelo

rezus35@gmail.com

:ziveli:

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: simple drum beat ?

Post by metalstringer » 11 Feb 2018, 13:50

Poslato :ziveli:

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: simple drum beat ?

Post by Overdrive » 11 Feb 2018, 14:40

:1:
:ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest