pedala DW 5000 <>?

Moderator: zolideathmetal

User avatar
Orgasmatron
Posts: 292
Joined: 06 Aug 2008, 10:35

Re: pedala DW 5000 <>?

Post by Orgasmatron » 06 Aug 2008, 22:46

To jeste, ali opet ta pedala ima vishe mogucnosti od bilo koje druge, DW ima dobre bubnjeve (naravno one custom jer oni serijske ne rade, tu im je PDP kao pod firma) i to je to, pedale im i nisu neshto i ako ih mnogi hvale, ona jedna 4000 za americhko trzhishte shto sam svirao je bila savrshena ali opet, u poredjenju sa eliminatorom ***** MARKE GO

User avatar
zolideathmetal
Urednik
Posts: 1187
Joined: 30 Sep 2006, 02:21
Location: Novi Sad

Re: pedala DW 5000 <>?

Post by zolideathmetal » 06 Aug 2008, 22:48

Ok, ovo je bilo daleko od sviranja ako mene pitas...

Sto se tice DW-a, neki ljudi se kunu u njih, drugi ih ne vole (to su uglavnom ljudi koji nisu nikad probali pedale).
Ali sve zavisi na sta ides. Ako volis meke pedale, onda Tama, DW, ili mozda Axis, Trick i ta metal prica. Ako volis malo tvrdje, onda Pearl, Yamaha. Naravno, sve to ide sa strapom, federima, direct-drive (zavisi od proizvodjaca, nesto samo je samo DD, nesto nije). Kazu da je Eliminator pedala koja je najversatilnija, jer joj mozes svasta namestati. Trenutno ih imam, meni su iskreno tvrde, ali ih volim (posle IC Jr. je dah svezeg vazduha).

Ja licno nista ne bih uzimao ispod ove klase. Ako uzimas Tamu, uzmi IC, a ne IC Jr., Pearl, onda Eliminator...nista ispod. Dosta je jeftinije, ali nevredi po meni.

User avatar
Orgasmatron
Posts: 292
Joined: 06 Aug 2008, 10:35

Re: pedala DW 5000 <>?

Post by Orgasmatron » 06 Aug 2008, 22:52

Vala na chemu sam ja sve svirao to nije krshteno, od neke SCOTT PERCUSSION pedale koju morash da stisnesh kao sivonja da bi mogao da je odsvirash kako treba (kad sam nakon nje seo i stisnuo eliminatorovu papuchicu u malo da je polomim), preko neke GIBRALTAR koja je malchice meksha ali sine ima hod razbija, DW 5000 ACCELERATION, Pearl 122TW koja je mladji osakaceni brat eliminatora ali to nije to, preko nekih josh vishe anderground marki od prve dve navedene. Sve u svemu svaka pedala svakome drugachije lezhi ali moja preporuka je vec rechena i to bazirana na lichnim iskustvima

User avatar
Drobac
MF veteran
Posts: 373
Joined: 23 Jul 2007, 00:31
Location: Ruma

Re: pedala DW 5000 <>?

Post by Drobac » 06 Aug 2008, 22:56

zolideathmetal wrote:Ok, ovo je bilo daleko od sviranja ako mene pitas...
Zbog male razdaljine batova?

User avatar
zolideathmetal
Urednik
Posts: 1187
Joined: 30 Sep 2006, 02:21
Location: Novi Sad

Re: pedala DW 5000 <>?

Post by zolideathmetal » 07 Aug 2008, 09:15

Drobac wrote:Zbog male razdaljine batova?
Da covece. Nije fora :)

User avatar
Drobac
MF veteran
Posts: 373
Joined: 23 Jul 2007, 00:31
Location: Ruma

Re: pedala DW 5000 <>?

Post by Drobac » 07 Aug 2008, 12:02

Pa tu ima 3 stvari.
1. Jako je tesko svirati tu brzinu, pa i sa tako malom razdaljinom batova;
2. toliko mala razdaljina ne znaci da on ne moze da udari jako, velika razdaljina ne znaci uvek jak udarac i
3. lik kaze da je na tom snimku stedeo energiju i da na pravom bubnju sa pravom plastikom postize vecu razdaljinu.

To je inace novi bubnjar Hate Eternal-a.

Recimo, ni Kollias nema veliku razdaljinu kad svira na tim brzinama, a opet se bubanj cuje koliko-toliko.

User avatar
zolideathmetal
Urednik
Posts: 1187
Joined: 30 Sep 2006, 02:21
Location: Novi Sad

Re: pedala DW 5000 <>?

Post by zolideathmetal » 08 Aug 2008, 10:38

Drobac wrote:ni Kollias nema veliku razdaljinu kad svira na tim brzinama
Onda ne treba svirati tako brzo! :D preteruju ljudi...jos uvek mislim da ne treba prelaziti 250 (16th) sa nogama. Ajde, 260 ako si faca. Ovo je vec preterano.
Sisli smo sa teme dojaja, aj nazad.
Jel gospodin odlucio koju pedalu da uzme?

User avatar
Designer
Posts: 32
Joined: 13 Jan 2008, 04:48
Location: Beograd

Re: pedala DW 5000 <>?

Post by Designer » 09 Aug 2008, 17:38

al se rasplamsala tema, iskreno tek sad vidim , jer sam temu postavio 13 januara ove godine. Jos nisam kupio pedalu ali ostaje dvoumljenje izmedju DW 5000 i Pearl Eliminator P2000C. Prednost DW-a
je sto ima kuglicaste ( ili iglicaste ) lezajeve, i jako je udobna, dok Pearl ima mnogo vise podesavanja, ali deluje malo tvrdja. Tako da najverovatnije uzimam 5000 krajem avgusta.Hvala na komentarima...

Avakum
Posts: 3
Joined: 10 Jan 2009, 23:45

Re: pedala DW 5000 <>?

Post by Avakum » 11 Jan 2009, 00:51

za pomoc oko popravke bas pedala mozete mi se obratiti, pravim cuda, trenutno pravim pedalu za sebe , vidim da ovi rumljani razbijaju jer su koliko znam najjaci metalci u ovoj zemlji. pozdrav

User avatar
Drobac
MF veteran
Posts: 373
Joined: 23 Jul 2007, 00:31
Location: Ruma

Re: pedala DW 5000 <>?

Post by Drobac » 11 Jan 2009, 13:30

Designer wrote:Prednost DW-a
je sto ima kuglicaste ( ili iglicaste ) lezajeve,
Znam da je ovo mator post, ali ?!? Pa svaka pedala ima kuglicaste lezajeve.
Avakum wrote:za pomoc oko popravke bas pedala mozete mi se obratiti, pravim cuda, trenutno pravim pedalu za sebe , vidim da ovi rumljani razbijaju jer su koliko znam najjaci metalci u ovoj zemlji. pozdrav
Jel se znamo? :)

Avakum
Posts: 3
Joined: 10 Jan 2009, 23:45

Re: pedala DW 5000 <>?

Post by Avakum » 12 Jan 2009, 00:42

Pa ne znamo se, a ja sam iz Beograda, Rumu solidno poznajem i par muzicara ali to je starija generacija a i nije bitno jer sam odavno napustio svirku i bubnjeve. trenutno se bavim nekim lakse bravarskim radovima a naravno ne mogu se odupreti ponekad vezbanju i sl. Inace sam bio ucenik Igora Malesevica. bez obzira sto je tema zastarela hocu da kazem da nista nije nemoguce i sve se moze popraviti ili izraditi novi deo hardware-a (na osnovu starog) itd. stoga, imajte me u vidu :)

User avatar
Drumkiller
Posts: 296
Joined: 09 Sep 2008, 10:22
Location: Zrenjanin

Re: pedala DW 5000 <>?

Post by Drumkiller » 12 Jan 2009, 02:31

Ko je Igor Malesevic???

User avatar
Drobac
MF veteran
Posts: 373
Joined: 23 Jul 2007, 00:31
Location: Ruma

Re: pedala DW 5000 <>?

Post by Drobac » 12 Jan 2009, 13:15

Avakum wrote:Pa ne znamo se, a ja sam iz Beograda, Rumu solidno poznajem i par muzicara ali to je starija generacija a i nije bitno jer sam odavno napustio svirku i bubnjeve. trenutno se bavim nekim lakse bravarskim radovima a naravno ne mogu se odupreti ponekad vezbanju i sl. Inace sam bio ucenik Igora Malesevica. bez obzira sto je tema zastarela hocu da kazem da nista nije nemoguce i sve se moze popraviti ili izraditi novi deo hardware-a (na osnovu starog) itd. stoga, imajte me u vidu :)
Kul. Aj kad napravis to cudo od pedale, postavi sliku, bas me zanima. :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest