Najgluplja Stvar Za Bubnjeve

Moderator: zolideathmetal

User avatar
Drobac
MF veteran
Posts: 373
Joined: 23 Jul 2007, 00:31
Location: Ruma

Re: Najgluplja Stvar Za Bubnjeve

Post by Drobac » 31 Mar 2009, 23:26

Ne filozofiram, nego su stvari takve kakve jesu. Ako nesto ne razumes, to ne znaci da to ne valja i to je to.

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Najgluplja Stvar Za Bubnjeve

Post by Funkomat » 01 Apr 2009, 04:44

Drobac wrote:Jel sviras svih 6 zica odjednom?
:lol1:

User avatar
Drobac
MF veteran
Posts: 373
Joined: 23 Jul 2007, 00:31
Location: Ruma

Re: Najgluplja Stvar Za Bubnjeve

Post by Drobac » 01 Apr 2009, 14:25

Zakleo bih se da je ovo podforum za bubnjeve.

User avatar
Solomon
Dimension 7
Posts: 2499
Joined: 21 Jan 2008, 20:08
Location: Bijeljina

Re: Najgluplja Stvar Za Bubnjeve

Post by Solomon » 01 Apr 2009, 14:32

a, izvini znaci samo bubnjari imaju dozvolu da pisu ovdje ??? :shock: :?

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Najgluplja Stvar Za Bubnjeve

Post by Funkomat » 01 Apr 2009, 14:37

Drobac wrote:Zakleo bih se da je ovo podforum za bubnjeve.
Onda nemoj da pricas o gitarama.

User avatar
nemanja_cs
Posts: 245
Joined: 04 Feb 2009, 14:38
Contact:

Re: Najgluplja Stvar Za Bubnjeve

Post by nemanja_cs » 01 Apr 2009, 14:39

Funkomat wrote:
Drobac wrote:Jel sviras svih 6 zica odjednom?
:lol1:
:lol1: realno xD

User avatar
Drobac
MF veteran
Posts: 373
Joined: 23 Jul 2007, 00:31
Location: Ruma

Re: Najgluplja Stvar Za Bubnjeve

Post by Drobac » 01 Apr 2009, 14:42

Pa ja ne idem po gitarskom podforumu i ne pametujem kako se svira bubanj i ne podsmevam se drugima i govorim im sta je glupo, a sta ne. Ja se u gitaru ne razumem, samo sam napravio analogiju. Ako neko svira 6 bas bubnjeva, ne vidim zasto bi to bilo proseravanje.

User avatar
ac10
Posts: 669
Joined: 29 May 2008, 23:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Najgluplja Stvar Za Bubnjeve

Post by ac10 » 01 Apr 2009, 14:55

pa mozda zato sto je za gitaru kao neki standard 6 zica...
kod bubnjeva 1...2 bas bubnja ne vise.... ostalo je blah...proseravanje ak ce da bleje 4 bas bubnja okolo :roll: ,ako ce da ih svira sve u jednoj pesmi svaka cast al ako i on cuje razliku izmedju svih njih bice dobro a kamoli publika :ziveli:

User avatar
Drobac
MF veteran
Posts: 373
Joined: 23 Jul 2007, 00:31
Location: Ruma

Re: Najgluplja Stvar Za Bubnjeve

Post by Drobac » 01 Apr 2009, 15:04

Pa poenta je u tome da bubanj nije jedan instrument, kao gitara, vec skupina razlicitih instrumenata. Ne znam, jbg, po meni tu ne postoji neki standard, osim mozda za muziku koju sviras, tipa, za metal (odnosno, dobar deo metala) ti je potrebna dupla pedala (ili dupli bas). Nisam Bozziov fan, ali on sigurno ima razloga sto koristi 6 baseva i sve one tonski (ili kako li vec) nastimane prelaze.

A sto se razlike u zvuku tice, ona postoji, a da li je cuje publika... Pa, ne svira on u kojekakvim supama i podrumima, i sigurno da iza sebe ima ljude koji ce da nameste takav zvuk da ima razlike i da je publika cuje. Uostalom, zasto on uopste mora da svira za publiku i zasto mora da koristi svih 6 baseva u jednoj pesmi?

User avatar
nemanja_cs
Posts: 245
Joined: 04 Feb 2009, 14:38
Contact:

Re: Najgluplja Stvar Za Bubnjeve

Post by nemanja_cs » 01 Apr 2009, 15:28

brate, zar i tebi samom ne izgleda malo predrkano jebiga. ajde i da svira 6 baseva u 56 pesama, al brate zastO? cemu to? da li ce se neko stvaaarno truditi da cuje razliku, uostalom who gives a fuck realno za 6 razlicitih baseva i sto ce on da ih svira :roll: kao primetice nego. bas su svi dosli da slusaju kako on svira hromatske/dijatonske skale na bubnju. kupi klavir brate.
divim se tim ljudima koji to velichaju. svaka cas' ... ajde ljudi kupite custom gitare sa 26 zica, da opichimo :lol:
samo kazem, malo je lik predrkao, preterano je to... ajde i cinele i prelaze ok, ali tolko baseva. nepotrebno.samo da bi privlachilo paznju, iako on kaze da nije zato. msm.... kako god....

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Najgluplja Stvar Za Bubnjeve

Post by Funkomat » 01 Apr 2009, 15:41

Ova rasprava je jako glupava.

User avatar
Drobac
MF veteran
Posts: 373
Joined: 23 Jul 2007, 00:31
Location: Ruma

Re: Najgluplja Stvar Za Bubnjeve

Post by Drobac » 01 Apr 2009, 15:55

nemanja_cs wrote:brate, zar i tebi samom ne izgleda malo predrkano jebiga. ajde i da svira 6 baseva u 56 pesama, al brate zastO? cemu to? da li ce se neko stvaaarno truditi da cuje razliku, uostalom who gives a fuck realno za 6 razlicitih baseva i sto ce on da ih svira :roll: kao primetice nego. bas su svi dosli da slusaju kako on svira hromatske/dijatonske skale na bubnju. kupi klavir brate.
divim se tim ljudima koji to velichaju. svaka cas' ... ajde ljudi kupite custom gitare sa 26 zica, da opichimo :lol:
samo kazem, malo je lik predrkao, preterano je to... ajde i cinele i prelaze ok, ali tolko baseva. nepotrebno.samo da bi privlachilo paznju, iako on kaze da nije zato. msm.... kako god....
Ja vec rekoh, ja na takvom setu ne bih nikad svirao (cak ni da znam da sviram), ali to sto ja ne bih, ne znaci da je nesto preterivanje. Samo hocu da kazem, da ako nesto ne razumes ili ti se ne svidja, to nije automatski glupo, treba biti tolerantan i prema tome. Pa vecina ljudi nece razumeti ni razliku izmedju jednog i dva basa, pa opet imas bubnjara koji sviraju 2 basa. O tomovima i da ne pricamo. Sta mislis da Belsonu nisu govorili da su 2 basa glupost i da tako ne treba svirati? Jesu. Ali on je isterao svoju pricu do kraja(na svu srecu), pa je danas 2 bas bubnja, maltene, standard (i to ne samo za metal).

A na pitanje "Cemu to?" je glupo odgovarati, jer ne mozes a da ne das filozofski odgovor.

Pandemonia
Posts: 7
Joined: 01 Apr 2009, 21:53

Re: Najgluplja Stvar Za Bubnjeve

Post by Pandemonia » 01 Apr 2009, 22:28

Slazhem se u potpunosti sa nekim tipovima ovde da ne postoji nijedna glupa stvar kod bubnjara, chak shto vishe kod bubnjara je izrazhena i najvetja originalnost jer svako mozhe sebi neshto da doda i uvek da bude drugachiji od drugih ^^

User avatar
shule
Posts: 594
Joined: 02 Mar 2009, 22:09
Location: Pancevo

Re: Najgluplja Stvar Za Bubnjeve

Post by shule » 14 May 2009, 20:38

Drobac, idi gledaj u sunce ili tako nesto.

User avatar
Zlo
Posts: 403
Joined: 11 Apr 2008, 02:19

Re: Najgluplja Stvar Za Bubnjeve

Post by Zlo » 14 May 2009, 22:08

Nisam bubnjar ali sam popio par piva i raspolozen sam da piskaram i tamo gde mi nije mesto.
Stajem na stranu bubnjara u ovoj raspravi-zasto ne 8 ?Zasto svaki akord u pesmi ne bi ispratio odgovarajucim tonom bas bubnja?Naravno ,ako je fizicki moguce.
Najgluplja stvar za bubnjeve je priglup bubnjar za bubnjevima :XD:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest