Izbor palica

Moderator: zolideathmetal

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Re: Izbor palica

Post by Derrick » 08 Oct 2008, 11:20

Backsticking_91 wrote:Pa kakvi su vam to jam session-i na kojima "nestaju" palice :) ? A gde se uopste organizuju i ko ih organizuje ? Btw. Mislis na Steve Gadd metlice , a ne na Steve Smith , zar ne ? :)
Da, Steve Gadd, ne Smith... 8)

Što se tiče jam session priče, organizujemo ih mi sami - članovi foruma. Okupimo se u nekom studiju (trenutno je aktuelan Studio "Orange") i tamo sviramo 4 sata. Svira se svašta - jazz, blues, funk, country, progressive..... šta god stignemo. Imaš temu "KO 'OĆE JAM SESSION", pa se detaljnije informiši. :wink:

@Paprika:

Da znam gde, ne bih ih sada nemao. :lol:

User avatar
Kole man
Posts: 549
Joined: 04 Nov 2008, 21:56

Re: Izbor palica

Post by Kole man » 04 Nov 2008, 23:01

Koristim 5A Vick Firth :banana:
mada strasno bi gotivio da vidim negde one Ahead palice sto Lars koristi,jel zna neko gde to moze da se nabavi?

User avatar
Ognjen
Posts: 16
Joined: 11 Nov 2008, 19:10

Re:

Post by Ognjen » 12 Nov 2008, 03:27

zolideathmetal wrote:Jesu...i steta sto ovaj Danny Carrey model nema plastican vrh :(
Imao sam 3 para, i na svakom mi ode vrh :/ Ali su najjace palice (mada su predebele za mene), cak sam i jednu svirku sa Svartgrenom svirao sa njima :)
Nema kod nas, inace ih prave.
I meni su se te palice strasno dopale, ali kao da ih ne prave od hikorija. Dva para sam satro za tri probe (ostala je jedna cela), i sve koje sam gledao u prodavnici su izgledale isto kao ta dva para, tako da se nisam usudio da ih uzimam ponovo. Ali duzina, debljina, oblik vrha, sve im je taman kako treba. Jedino bi mi se mozda vise dopalo kad ne bi postojao onaj stanjeni deo, vec samo zadebljanje ka kraju.

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Re: Re:

Post by Derrick » 12 Nov 2008, 11:10

Ognjen wrote: I meni su se te palice strasno dopale, ali kao da ih ne prave od hikorija. Dva para sam satro za tri probe (ostala je jedna cela), i sve koje sam gledao u prodavnici su izgledale isto kao ta dva para, tako da se nisam usudio da ih uzimam ponovo. Ali duzina, debljina, oblik vrha, sve im je taman kako treba. Jedino bi mi se mozda vise dopalo kad ne bi postojao onaj stanjeni deo, vec samo zadebljanje ka kraju.
Iako ne sviram mnogo glasno i ne udaram jako, probao sam Danny Carrey model, i stvarno su izuzetne palice - velike su, ali uopšte nisu teške kao što izgledaju. Mada, slažem se, i meni malčice smeta taj blago istanjeni deo pri početku palice, ali OK, Danney je tako hteo. :wink:

Dragadiddle
Posts: 4
Joined: 27 Feb 2009, 09:48

Re: Izbor palica

Post by Dragadiddle » 02 Mar 2009, 19:55

znam da se ponavlja ali...preporucujete vic firth metal palice?
dje ih ima tacno,posto sam imao tu srecu da zapadam u neka blaze receno rugla od prodavnica kojima je uspeh ako nabave steve vai signature gitaru...i koliko kostaju?

User avatar
Drumkiller
Posts: 296
Joined: 09 Sep 2008, 10:22
Location: Zrenjanin

Re: Izbor palica

Post by Drumkiller » 02 Mar 2009, 22:32

vic firth metal palice su sranje,ko da sviras sa balwanima,a ne sa palicama,ja ne znam kako neko moze da svira sa tim palicama....

vaske
Posts: 25
Joined: 11 Mar 2009, 09:41

Re: Izbor palica

Post by vaske » 11 Mar 2009, 09:49

Vic Firth - metal (najbolje palice kod nas)

User avatar
Drumkiller
Posts: 296
Joined: 09 Sep 2008, 10:22
Location: Zrenjanin

Re: Izbor palica

Post by Drumkiller » 11 Mar 2009, 22:48

vaske wrote:Vic Firth - metal (najbolje palice kod nas)
:lol:

vaske
Posts: 25
Joined: 11 Mar 2009, 09:41

Re: Izbor palica

Post by vaske » 11 Mar 2009, 23:31

Drumkiller wrote:
vaske wrote:Vic Firth - metal (najbolje palice kod nas)
:lol:
svako kupuje ono sto njemu odgovara....ja vec tri godine sviram sa njima i meni su nezamenjive(jednostavno stvar navike)
palice jako dugo traju,sa njima mogu da izvlacim tonove kao sto ni sa jednim drugim ne mogu,duze su od standardne duzine(meni to pogotovo odgovara zato sto sviram na dosta velikom setu)
i eto to je to.....ja ih volim jbg :D

User avatar
Kole man
Posts: 549
Joined: 04 Nov 2008, 21:56

Re: Izbor palica

Post by Kole man » 17 Mar 2009, 16:54

vaske wrote:Vic Firth - metal (najbolje palice kod nas)
nisam bas najbolje razumeo,model palica se zove metal :?:

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Re: Izbor palica

Post by Derrick » 17 Mar 2009, 17:13

vaske wrote: svako kupuje ono sto njemu odgovara....ja vec tri godine sviram sa njima i meni su nezamenjive(jednostavno stvar navike)
palice jako dugo traju,sa njima mogu da izvlacim tonove kao sto ni sa jednim drugim ne mogu,duze su od standardne duzine(meni to pogotovo odgovara zato sto sviram na dosta velikom setu)
i eto to je to.....ja ih volim jbg :D
Apsolutno se slažem - nema diskusije oko toga koje su palice "bolje". Svako koristi one koje mu leže. Meni leže Vic Firth 5AN i 7AN (ove druge nešto više, jer mi dozvoljavaju bolju dinamičku kontrolu), ali takođe koristim i Vic Firth Dave Weckl Signature i (od skoro) Vic Firth Vic Grip 5AN (sa gumiranim delovima protiv proklizavanja):

Image

User avatar
Kole man
Posts: 549
Joined: 04 Nov 2008, 21:56

Re: Izbor palica

Post by Kole man » 10 Jun 2009, 14:41

Da osvezim temu malo,poceo sam da koristim stunner palice,domaca firma iz sremcice i meni su stvarno su odlicne.Ima ih u tonu i jos par shopova

User avatar
zolideathmetal
Urednik
Posts: 1187
Joined: 30 Sep 2006, 02:21
Location: Novi Sad

Re: Izbor palica

Post by zolideathmetal » 11 Jun 2009, 09:04

Uuu ja sam kupio 10 pari ovih Vic Grip palica, i nemam nista lepo da kazem o njima. Kad se oznoje ruke klize 2 puta vise nego obicne palice. Placao sam 2e vise po paru, pa sam na kraju skidao tu gumu :/

Kako je tebi leglo Derrick?

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Re: Izbor palica

Post by Derrick » 11 Jun 2009, 11:34

zolideathmetal wrote:Uuu ja sam kupio 10 pari ovih Vic Grip palica, i nemam nista lepo da kazem o njima. Kad se oznoje ruke klize 2 puta vise nego obicne palice. Placao sam 2e vise po paru, pa sam na kraju skidao tu gumu :/

Kako je tebi leglo Derrick?
Upravo tako. Imamo isti problem - dok su šake suve, palice "ne mrdaju", međutim kada se šake oznoje i isprljaju posle nekih pola sata svirke, tada palice "jurim" oko seta. Zaista promašaj za sve ljude kojima se iole više znoje ruke dok sviraju. :?

User avatar
zolideathmetal
Urednik
Posts: 1187
Joined: 30 Sep 2006, 02:21
Location: Novi Sad

Re: Izbor palica

Post by zolideathmetal » 11 Jun 2009, 11:38

Derrick wrote:Zaista promašaj za sve ljude kojima se iole više znoje ruke dok sviraju. :?
Da :/ dobija se totalni kontra efekat. Nasao sam jos par fora, recimo Balbex palice imaju zanimljiva resenja.
Baci pogled. http://www.balbex.cz/en/

Naravno, kontaktirao sam ih, i nisu se javili. Kod nas ne postoji distributer, ali sam sve najbolje cuo o ovim palicama. Hteo sam da narucim direktno preko njih, ali ne ide. Mozda se jave kasnije...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest