Koji vam stil/bendovi najvise leze/ne leze za svirku?

Moderator: zolideathmetal

User avatar
Marko_chupavi
MF veteran
Posts: 152
Joined: 05 Apr 2007, 11:28

Post by Marko_chupavi » 13 Dec 2007, 11:50

meni se cini da gresite obojica...
Kao sto rekoh, meni lezi uglavnom funk :)
MNOGO VOLIM FUNK!
Muzika.... bubnjevi.... make rythm, not war :)

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Post by Derrick » 13 Dec 2007, 11:58

Marko_chupavi wrote:meni se cini da gresite obojica...
Kao sto rekoh, meni lezi uglavnom funk :)
MNOGO VOLIM FUNK!
Muzika.... bubnjevi.... make rythm, not war :)
Ma, ok. Ovako nesto volim da cujem, a ne da mi neko kaze "ne lupetaj i ne tripuj se".

Da se vratim na temu. Ja isto obozavam FUNK - najbolji odnos jazz/rock, prema mom misljenju.

User avatar
sepsa
Posts: 55
Joined: 19 Nov 2007, 01:30

Re: Koji vam stil/bendovi najvise leze/ne leze za svirku?

Post by sepsa » 17 Dec 2007, 19:47

Ja bi' se slozio da dzez bubnjar ne moze svirati rok i rok bubnjar dzez, bar ne na isti nacin.
Ja sviram u dosta bendova razlicitih karaktera, i za vecinu bendova moram drugacije da postavim bubanj, jer na nacin koji sviram pank (rok), ne mogu svirati neku vrstu popa.
Tako da ako neko voli i dzez i rok, on ce to svirati onako kako on istripuje, a da li ce biti podjednako dobar u tome-to zavisi od njega.
Mislim da ste u pravu obojica, ali za mene nema nista lepse kad' udarim dobos jacinom kol'ko god mogu da ispruzim ruku.
:D
PozZ

User avatar
Marko_chupavi
MF veteran
Posts: 152
Joined: 05 Apr 2007, 11:28

Re: Koji vam stil/bendovi najvise leze/ne leze za svirku?

Post by Marko_chupavi » 18 Dec 2007, 11:47

Milsim da je najbolji pokazatelj toga Buddy Rich memorial... ako pogledate recimo Vil Calhoun-a, on je klasican rock bubnjar, i to se cuje bas dosta u njegovoj svirci...narocito u solazi...
Mislim da je Kolajuta jedan od rekih koji moze da odsvira jazz da zvuci kao jazz i rock da zvuci kao rock... imam jazz koncert gde sviraju Vinnie, Chick Corea i Patituci... sirova jazz-iana... ko je gledao zna o cemu pricam... a sa druge strane imam i stingov koncert gde takodje svira Vinnie... sta reci....
Svakako se sve te vrste muzike razlikuju... a na kraju, i publika je drugacija... naravno da SEPSA nece pankerima svirati "opusteno i laganeze" kako bi svirao za pop :). Pretukli bi ga na bini :) Ili bi dobio koju flajku :) hahahaha

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest