Bubnjevi pomoc

Moderator: zolideathmetal

Post Reply
party2704
Posts: 16
Joined: 05 Sep 2007, 11:43

Bubnjevi pomoc

Post by party2704 » 05 Sep 2007, 12:12

Pozdrav svima!Pre 6 meseci sam kupio Gretch Black Hawk bubanj,medjutim,nikako nemogu dobiti onaj prepoznatljiv zvuk basa,"tak".nego dubok zvuk,dali da stavljam cebe u bubanj,dali cebe treba da dodiruje obe membrane?Dali treba da nalepim maramicu(da ga zadenflujem)?

User avatar
Drobac
MF veteran
Posts: 373
Joined: 23 Jul 2007, 00:31
Location: Ruma

Post by Drobac » 05 Sep 2007, 21:34

Cuvena tacka. :)
Koju imas plastiku? Za postizanje tacke dobra je Evans EMAD. Moze i Remo Powerstroke, zavisi koje preferiras, ali u postizanju tacke EMAD je bolji, pogotovo dvoslojni (EMAD2). Ima i ova nova Remova, mislim da se zove powersonic, ona bi trebala da bude u EMAD klasi.
Cebe obavezno ili sundjer, da dodiruje prednju (onu koju sviras) plastiku. Ako dodiruje zadnju, gubis attack.
Obavezno patch na plastiku. Ja preferiram Remo jer je dugotrajniji od Evansa.
I probaj da nadjes plasticne ili gumene batove.

User avatar
zolideathmetal
Urednik
Posts: 1187
Joined: 30 Sep 2006, 02:21
Location: Novi Sad

Post by zolideathmetal » 06 Sep 2007, 01:38

ILI! (haha nisam nikada probao niti blah blah) uzmes dinar i zalepis na opnu tamo gde beater udara u opnu :) (metallica)
ali u sustini ti cebe pomaze, plus debela opna, i tvrd beater.

party2704
Posts: 16
Joined: 05 Sep 2007, 11:43

Post by party2704 » 06 Sep 2007, 03:55

Hvala svima!
Ma imam Gretchove plastike,nisam skupio dovoljno para za nove :) ,dali je neko probao ove koje ja imam,i kakvo iskustvo imate sa njom?

User avatar
Drobac
MF veteran
Posts: 373
Joined: 23 Jul 2007, 00:31
Location: Ruma

Post by Drobac » 06 Sep 2007, 16:13

zolideathmetal wrote:ILI! (haha nisam nikada probao niti blah blah) uzmes dinar i zalepis na opnu tamo gde beater udara u opnu :) (metallica)
ali u sustini ti cebe pomaze, plus debela opna, i tvrd beater.
Nemoj ni da probas, veruj mi. :wink:
party2704 wrote:Hvala svima!
Ma imam Gretchove plastike,nisam skupio dovoljno para za nove Smile ,dali je neko probao ove koje ja imam,i kakvo iskustvo imate sa njom?
U sustini sve plastike koje dobijes uz bubanj su sranje. Skupi pare i kupi Evans ili Remo. Po mom misljenju Evans je bolji. Koristio sam i jedne i druge i Evans daje (opet kazem po meni, ukusi su razliciti) bolji zvuk i dugotrajniji je od Rema.

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Post by KnightOfDoom » 06 Sep 2007, 16:25

Pa ako zeli onaj metallica zvuk sto da ne...ali kaze da moze da osteti bubanj :D
Ulrich's kick drums don't "thud" so much as "click" by boosting the higher frequencies and/or by using a coin (e.g., a New Zealand 50 cent coin taped to the bass drum for when the beater head hits, providing the "Metallica click;" this will provide the sound but damage the drum skin quickly)

User avatar
Drobac
MF veteran
Posts: 373
Joined: 23 Jul 2007, 00:31
Location: Ruma

Post by Drobac » 06 Sep 2007, 22:35

I drugaciji je osecaj u nozi sa novcicem. Naviknes na to, pa ne znas da sviras bez novcica. A i sranje je zvuk. Ne moze to bez trigera.
Inace smatra se da je Vinnie Paul prvi to provalio.

party2704
Posts: 16
Joined: 05 Sep 2007, 11:43

Post by party2704 » 08 Sep 2007, 08:45

Ma znam,ja sam video neke Remove membrane,koji imaju na obodu crnu liniju,navodno,nemoraju da se denfluju,a kazes da Evans duze traje?Ma poooludeo sam,ove Gretch su uzas,skenjam se kad odem u studio na probu :cry:

User avatar
Drobac
MF veteran
Posts: 373
Joined: 23 Jul 2007, 00:31
Location: Ruma

Post by Drobac » 08 Sep 2007, 14:51

Sve plastike manje-vise moraju da se denfluju. EMAD ima sundjer, odnosno 2, mozes da biras koji hoces da stavis. Imas jedan od otprilike 1,5 cm i jedan oko 2,5-3 cm. Nije bas sundjer, ali je slicno. Stavis na plastiku i to je denfluje.
Ima ljudi koji ne denfluju EMAD unutar bas bubnja, ali ja sam morao, sto zbog zvuka, sto zbog osecaja.
Neke plastike imaju obod od plastike, ne znam tacno kako da ti objasnim i to ih denfluje, a ne ta linija. Najbolje da pogledas na sajtu.
Po iskustvu drugih Evans je dugotrajniji. Po mom iskustvu izdrzljiviji je od Rema. Udaris malo jace Remo, ostane ti udubljenje u plastici. Udaris Evans istom jacinom, udubljenje ostane, ali se vrati nazad za dan-dva. NAravno ako udaris bas sivonjski, ostace udubljenje i na jednoj i na drugoj. I Remo hoce da se izvuce iz obruca.

User avatar
zolideathmetal
Urednik
Posts: 1187
Joined: 30 Sep 2006, 02:21
Location: Novi Sad

Post by zolideathmetal » 08 Sep 2007, 23:39

Ovo za udubljenja mi je malo...pa..skeptican sam...ako ti ostaje udubljenje na plastici, nesto sigurno nije uredu....ili ti je glava palice ostecena, ili udaras kao ludak. I da remo se izvlaci iz obruca, zato ja glasam za evans :) Ili "video sam kako se remo izvukao iz obruca, evans jos nisam"

User avatar
Drobac
MF veteran
Posts: 373
Joined: 23 Jul 2007, 00:31
Location: Ruma

Post by Drobac » 09 Sep 2007, 11:28

Ili ti ne ide, pa ti je bubanj kriv. :)
Imao sam i ja Remo koji se izvukao iz obruca.

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Post by Derrick » 11 Sep 2007, 01:02

Ljudi, sta vi radite, odnosno koliko jako "lemate" svoj instrument kada isterujete plastike iz lezista (obruca)? :shock: :wink:

User avatar
Drobac
MF veteran
Posts: 373
Joined: 23 Jul 2007, 00:31
Location: Ruma

Post by Drobac » 11 Sep 2007, 12:16

Donja plastika na dobosu. Ne lema se uopste, a izvukla se. Inace Remo je poznat po tome.

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Post by Derrick » 11 Sep 2007, 17:48

AAAAAAAAAaaaaaaaaaaaaa, sada kapiram :P . Mada, meni se donja nije nikada izvlacila, samo je pucala od preteranog/prebrzog zatezanja...

User avatar
sinnerboy
Posts: 148
Joined: 08 Dec 2007, 12:25
Location: neverneverland

Post by sinnerboy » 09 Dec 2007, 11:40

Drobac wrote:Neke plastike imaju obod od plastike, ne znam tacno kako da ti objasnim i to ih denfluje, a ne ta linija.


to se kupuje odvojeno i ne demfuje baš najbolje

Udaris malo jace Remo, ostane ti udubljenje u plastici. Udaris Evans istom jacinom, udubljenje ostane, ali se vrati nazad za dan-dva. NAravno ako udaris bas sivonjski, ostace udubljenje i na jednoj i na drugoj. I Remo hoce da se izvuce iz obruca.
ovo je istina...iako sam prije tjedan dan svirao na evansicama (live) i bile su totalno ulubljene...onda sam vidio frajera čiji je bubanj i skužio zašto....životinja.. :twisted: ...a što je zanimljivo imale su dobar zvuk i takve sjebane...a što se tiče izvlačenja iz okvira i to je istina...malo malo pa ih moram štimati..prosječno jednom tjedno... :(

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest