POMAGAJTE LJUDI!!! :(

Moderator: zolideathmetal

Post Reply
Miroslav 20
Posts: 28
Joined: 06 Jul 2009, 02:07

POMAGAJTE LJUDI!!! :(

Post by Miroslav 20 » 21 Nov 2010, 19:48

Imam Yamahu DTXPRESS IV standard - elektronac!!! Desava mi se da nekad stereo padovi ne daju zvuk kada udarim... Pricao sam sa raznim ljudima,i kolegama bubnjarima...Neki kazu da je osetljivost,neki da je do mixete...Ja sam podesavao tu osetljivost,i skoro je do maximuma povecao,i na slusalicama mi se ne desava to..ali cim povezem na mixetu,ono pocne...Jednostavno kao da preskoci..ispada da ja gresim,a uopste nije tako...I to se desava iskljucivo na stereo padovima, u pianju su Yamahni TP65 S...Ne znam vise sta da radim...Da li se nekom desavalo slicno?? Pomagajte... A nisam ni podelio na kanale..sve mi je na CENTRAL..I tu je bilo polemike..neko kaze da bas ide na jedan kanal,a ostalo na drugi,neko da padovi i bas idu na jedan,a ostalo na drugi...Molim vas posavetujte me i sto se tice toga...POMAGAJTE DOBRI LJUDI...

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: POMAGAJTE LJUDI!!! :(

Post by dejankuki » 21 Nov 2010, 20:55

A kablovi? jesul' mono ili stereo, jesul' stereo pa nalemljeni kao mono, jesu li ispravno zalemljeni... proveri sa stereo kablom (stereo banana na stereo bananu)

User avatar
Drobac
MF veteran
Posts: 373
Joined: 23 Jul 2007, 00:31
Location: Ruma

Re: POMAGAJTE LJUDI!!! :(

Post by Drobac » 21 Nov 2010, 22:29

Ako misliš na kabal koji ide od pada do modula, on mora biti stereo, jer je to trozonski pad, drugačije ne bi imao 3 zone. Nemam nikakva iskustva sa elektroncima, ali imam sa modulima (tj. jednim modulom). S obzirom da ti se to ne dešava sa slušalicama, problem nije u padovima i modulu, već negde drugde. Proveri kabal koji ide od modula do miksete. Proveri i pojačalo ili razglas. Da li je previše blizu bubnja, pa mu stvara neke smetnje. Moraćeš malo da eksperimentišeš da bi to rešio.

Miroslav 20
Posts: 28
Joined: 06 Jul 2009, 02:07

Re: POMAGAJTE LJUDI!!! :(

Post by Miroslav 20 » 22 Nov 2010, 01:19

Drobac wrote:Ako misliš na kabal koji ide od pada do modula, on mora biti stereo, jer je to trozonski pad, drugačije ne bi imao 3 zone. Nemam nikakva iskustva sa elektroncima, ali imam sa modulima (tj. jednim modulom). S obzirom da ti se to ne dešava sa slušalicama, problem nije u padovima i modulu, već negde drugde. Proveri kabal koji ide od modula do miksete. Proveri i pojačalo ili razglas. Da li je previše blizu bubnja, pa mu stvara neke smetnje. Moraćeš malo da eksperimentišeš da bi to rešio.

Apsolutno si u pravu...Jeste stereo kabal ,jer pad ima tri zone... Primetio sam da kad pevac ne peva to se ne desava,ili kad svi prestanu da sviraju,a ja nastavim, to se takodje ne desava...Prvo sam mislio da je do mixete,posto smo radili sa nekom slabijom,ali sad za vikend smo radili sa dynacord powermate 1000,i opet se desavalo,ne tako cesto,ali se desavalo...Ne znam sta je to...ali iskljucivo se desava na stereo padovima...aj kad mi promasi kontra,al kad dobos onda u pm...

Miroslav 20
Posts: 28
Joined: 06 Jul 2009, 02:07

Re: POMAGAJTE LJUDI!!! :(

Post by Miroslav 20 » 22 Nov 2010, 01:20

dejankuki wrote:A kablovi? jesul' mono ili stereo, jesul' stereo pa nalemljeni kao mono, jesu li ispravno zalemljeni... proveri sa stereo kablom (stereo banana na stereo bananu)

Stereo su kablovi...i ispravni su..bubanj je nov...u Mitrosu sam uzeo..

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest