Ludwig kod nas

Moderator: zolideathmetal

Post Reply
Bane bass
Posts: 349
Joined: 20 Feb 2008, 08:13
Location: Beograd

Ludwig kod nas

Post by Bane bass » 19 Dec 2010, 18:42

http://www.musiccentar.com/l-71/b/Ludwig/bubnjevi-set

Svakako prijatno iznenedjenje.
Nadam se da je kvalitet kao nekada.

Pozdrav bubnjarima.

Boxx
Posts: 15
Joined: 14 Jan 2011, 22:11
Location: Banatski Brestovac,Srbija
Contact:

Re: Ludwig kod nas

Post by Boxx » 03 May 2011, 14:41

Pozdrav i tebi. :) Ovo su made in China Ludwig Accent modeli.
Kvalitet nije ni blizu onoga sto je nekada znacilo ime Ludwig.
Naravno,pravi made in USA modeli mogu da se kupe ili kao polovni stariji modeli ili da se narucuje iz same fabrike,sto ce te kostati oko 3000 eura,jer nase divne muzicke kuce u Srbiji uzimaju proviziju od minimum 500 eura,ako ne i vise. :)

User avatar
Sodom
Posts: 70
Joined: 30 Apr 2011, 15:00
Location: Beograd - Bele Vode

Re: Ludwig kod nas

Post by Sodom » 22 May 2011, 14:19

a i vise nema nikakve potebe da se jure ti bubnjevi sa starom slavom. Danasnje komapnije su pregazile svaku americku komaniju koja je nekad bila nedostizna navodno. Uopste mi nije jasno zasto ljudi preferiraju te stare bubnjeve tipa ludwig , gretsch, slingerland kad je taj zvuk mrtav i ne vraca se. Kao sto je Sonor koji je pravio najbolje bubnjeve 80tih propao kad nije shvatio promenu traznje pocetkom 90 za tanjim shellom od javora nego je nastavio da pravi topovske cevi iz 80tih.
Svi ti ludwig stari su se pravili uglavnom od drveta od kog se danas ne prave ni kineske stolice.

Boxx
Posts: 15
Joined: 14 Jan 2011, 22:11
Location: Banatski Brestovac,Srbija
Contact:

Re: Ludwig kod nas

Post by Boxx » 15 Nov 2011, 14:20

Pa mozda zato sto jedan Ludwig od petoslojnog javora zvuci kao da sviras 5 Yamahi Stage Custom-a u isto vreme.
Materijali su bili originalni,rucno radjeni,neuporedivo bolji od serijske proizvodnje koja se sada radi.Sine,to sto sviraju bubnjari u velikim bendovima,to je sve rucni rad,a to sto oni tebi za prodavnice stave "MIKE PORTNOY SIGNATURE" i nabiju cenu a komad je krsina,to je poptuno druga stvar.
Nedavno mi je jedan kolega rekao da uzmem Gretsch Blackhawk-a,jer sa starijim bubnjem ne mogu da dobijem moderniji i kvalitetan zvuk za danasnje standarde..Uzeo sam Premier APK sa MACH civijama iz 1989. u perfektnom stanju i Premier Project One studijski dobos dubok 8 incha..Bubanj pojede i tog Blackhawk-a i modele koji se u radnji sada prodaju za po 1500 eura.A tek kad se ozvuci..ravan je bubnjevima koji se koriste u vrhunskim studijima danas..
Rucni rad kakav se nekad radio,ako je dobro ocuvan,ne moze da se meri sa danasnjim serijski proizvedenim kineskim i ostalim sranjima.Pozdrav!

User avatar
Sodom
Posts: 70
Joined: 30 Apr 2011, 15:00
Location: Beograd - Bele Vode

Re: Ludwig kod nas

Post by Sodom » 16 Nov 2011, 19:21

Boxx wrote:Pa mozda zato sto jedan Ludwig od petoslojnog javora zvuci kao da sviras 5 Yamahi Stage Custom-a u isto vreme.
Materijali su bili originalni,rucno radjeni,neuporedivo bolji od serijske proizvodnje koja se sada radi.Sine,to sto sviraju bubnjari u velikim bendovima,to je sve rucni rad,a to sto oni tebi za prodavnice stave "MIKE PORTNOY SIGNATURE" i nabiju cenu a komad je krsina,to je poptuno druga stvar.
Nedavno mi je jedan kolega rekao da uzmem Gretsch Blackhawk-a,jer sa starijim bubnjem ne mogu da dobijem moderniji i kvalitetan zvuk za danasnje standarde..Uzeo sam Premier APK sa MACH civijama iz 1989. u perfektnom stanju i Premier Project One studijski dobos dubok 8 incha..Bubanj pojede i tog Blackhawk-a i modele koji se u radnji sada prodaju za po 1500 eura.A tek kad se ozvuci..ravan je bubnjevima koji se koriste u vrhunskim studijima danas..
Rucni rad kakav se nekad radio,ako je dobro ocuvan,ne moze da se meri sa danasnjim serijski proizvedenim kineskim i ostalim sranjima.Pozdrav!
a po kome si ti sad ovde opleo???

Boxx
Posts: 15
Joined: 14 Jan 2011, 22:11
Location: Banatski Brestovac,Srbija
Contact:

Re: Ludwig kod nas

Post by Boxx » 17 Nov 2011, 15:28

Nisam ja ni po kome opleo,nego pricam o trenutnim prodavcima bubnjeva,koji su se izuzetno izbezobrazili.
Cinjenica je da su ranije bubnjevi bili radjeni bolje,kvalitetnije i od boljih materijala. Slazem se da je tehnologija izuzetno napredovala,ali vecina starih bubnjeva je bila rucno radjena,barem delimicno. Danas su bubnjevi uglavnom serijske proizvodnje,dok su jedino vrhunski modeli zaista nadmasili gotovo sve stare bubnjeve,ali ti vrhunski modeli drze ekstremno visoke cene. :)

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Ludwig kod nas

Post by Dersu Uzala » 19 Nov 2011, 03:38

Imao sam tu srecu da upoznam licno ekipu iz DW konkretno, i mogu vam reci da se oni ozbilno i sa odusevljenjem prihvataju svog posla. Prilicno su ponosni na to sto rade i kako ga rade. Bavio sam se kao klinac sviranjem udaraljki pa mi to bila pasija da citam o proizvodnji istih jel, tako da sam ponesto i znao, podosta toga u stvari u odnosu na raju/narod/pucanstvo. Kad sam video kako ovi to rade pala mi vilica na pod. A oni su neka mozda najizvikanija firma ovih dana.

Nego da ne tupim ja i ne izmisljam rupu na saksiji, ima puno YT videOja okolo a i oni na svom sajtu imaju materijala vizavi 'kako oni to rade', dovoljno da se ispise Ilijada.

Oni su otvorili i svoj Facebook/YT/Myspace/chat combined, ukljucujuci i muzicku akademiju (casove, grupne i master). Drumchannel.com Check it out.

Aj' bubnjari zzzdra'o! :ziveli:

User avatar
Sodom
Posts: 70
Joined: 30 Apr 2011, 15:00
Location: Beograd - Bele Vode

Re: Ludwig kod nas

Post by Sodom » 19 Nov 2011, 23:18

Odlicno , posto se spremam da napravim jedan ozbiljan post o "SAHRANJIVANJU" firme dw i o svim tim laznim i naduvanim stvarima koje su nicim izazvali.... pisem o tome za par dana. Dotle ne kupujte nista od dw

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Ludwig kod nas

Post by Dersu Uzala » 20 Nov 2011, 20:27

:kokice:

Boxx
Posts: 15
Joined: 14 Jan 2011, 22:11
Location: Banatski Brestovac,Srbija
Contact:

Re: Ludwig kod nas

Post by Boxx » 21 Nov 2011, 16:29

Sodom wrote:Odlicno , posto se spremam da napravim jedan ozbiljan post o "SAHRANJIVANJU" firme dw i o svim tim laznim i naduvanim stvarima koje su nicim izazvali.... pisem o tome za par dana. Dotle ne kupujte nista od dw
+1 za ironiju. :)
DW je mozda i najbolja firma danas,jer pri sklapanju endorsement-a sa poznatim bubnjarima mnogo vremena provode razgovarajuci sa njima kako bi set ispunio sve njihove zahteve i dobio zvuk kakav zele. Jako su kooperativni i zato imaju tako dobar zvuk i uspeha na trzistu.Ali svaki dobar DW bubanj nije ispod 2000 eura,ovo ispod su uglavnom krsevi.

nemke1980
Posts: 1
Joined: 08 Nov 2010, 14:20

Re: Ludwig kod nas

Post by nemke1980 » 25 May 2012, 10:29

Cak iako je kineski bubanj, barem to sto se kod nas prodaje, kvalitet je odlican. Hardver, jako kvalitetan. Kupio pre 2 meseca u musiccentru i jako sam zadovoljan. Model koji sam uzeo je LUDWIG LC445 ACCENT CS CUSTOM ELITE FUSION PLUS CHERRY GLITTER BURST. Kvalitet je na nivou recimo Sonor 3007, ako ne i bolji. Uz ZXT Zildjan cinele stvarno lepo zvuci cak i sa reklamnim kozama... Pozdrav

Boxx
Posts: 15
Joined: 14 Jan 2011, 22:11
Location: Banatski Brestovac,Srbija
Contact:

Re: Ludwig kod nas

Post by Boxx » 23 Feb 2013, 12:18

Imao sam prilike da sviram na tim Accent modelima,a i na nekim starijim modelima bubnjeva koji se na oglasima prodaju za po 300,400e..
Taj Accent se prodaje za oko 60000 din. u proseku,dok sa starijim setom koji na oglasima mozes da dobijes za 300e mozes da napravis neuporedivo bolji zvuk uz dobre membrane.
Jedina prednost Accent-a je sto zaista dobro izgleda.
Medjutim,cuo sam iskustva ljudi da se taj lepi mounting sistem izuzetno mnogo krivi posle duzeg koriscenja,jer to nije Ludwigov originalni mounting sistem,vec neka uzasna replika..
Sto se tice modernih bubnjeva koji zaista vrede svaki dinar,tu je Mapex Meridian Maple,koji je poluprofesionalan ali izuzetan set,zatim Mapex Saturn,koji je sa wallnut shell-om prava inovacija u svetu bubnjeva! Oba bubnja zvuce jebacki,ali je Saturn vredan svakog dinara vise.
Takodje Gretsch ima dobre setove,Catalina Maple je odlicna varijanta.
I naravno,ako si spreman da izdvojis minimum 3000+ eura,tu je DW Collector's series koji ce svakoga ostaviti bez daha,ali mu je i cena prava sitnica. :lol: :lol: :lol:
Sve u svemu,stvar je ukusa,ali znaj da ako zelis zvuk koji slusas u pesmama velikih bendova, nikada ga ne mozes dobiti od kineza,vec moras dobro da odresis kesu.
A po meni,ako ne radis neki ozbiljan studijski rad,bolje da prodjes 200,300e jeftinije i kupis dobro ocuvan polovan stariji set,koji je proverena stvar,nego da se bakces sa kinezima,ali rekoh,sve je to individualna stvar. Pozz! :ziveli:

User avatar
zeljkodespic
Posts: 75
Joined: 07 Feb 2010, 20:17
Location: Electronics Band

Re: Ludwig kod nas

Post by zeljkodespic » 14 Mar 2013, 08:23

pratim 8)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest