Nova dupla bass pedala Millenium

Moderator: zolideathmetal

Post Reply
User avatar
nikolic025
Posts: 892
Joined: 21 Aug 2008, 02:03
Location: Odzaci/Novi Sad

Nova dupla bass pedala Millenium

Post by nikolic025 » 28 Dec 2010, 20:36

Pozdrav,kupio sam novu pedalu,dobio futrolu,ima dupli lanac itd,ali mi je malo nezgodna...Ali posto mi je to prva pedala a da nije reklamna,nisam bas siguran u sebe,pa ne bih sam da prckam...Lepo radi,i tacna je,ali mi je malo visoka,hocu da kazem da ima veliki hod do opne,previse je savijena u nazad za moj ukus,pa bih to da resim,ako je moguce,posto se brzo umorim i kad jednu lupam...

I kad se lupa leva,kao da malo skripi na desnoj,da li feder ili ne znam,da li ona treba da se podmazuje i sa kojim uljem i gde tacno...

I jos jedno pitanje koje bas nije vezano za pedalu,ali je za bubanj...Sa cime da cistim,brisem cinele,a da nisu one stvarcice od preko 600-700 din,da li ima neka home made varijanta koja je pouzdana a povoljna...?

Pozz i hvala...

User avatar
Gorki
Posts: 10
Joined: 26 Nov 2010, 00:29
Location: Bg

Re: Nova dupla bass pedala Millenium

Post by Gorki » 28 Dec 2010, 20:46

pedalu moras dobro i redovno da odrzavas..to se najvise odnosi na podmazivanje, imas po radnjama sigurno neka cuda za podmazivanje al nije neophodno kupovati to, nadji neko ulje za podmazivanje neke masine ili oruzija i slicno i radice posao kako treba.. podmazi lanac, opruge i zglobove na kardanovom vratilu (vrat koji povezuje pedale)..
oko podesavanja ne mogu da ti pomognem, ja koristim single pedalu :)

meni je jednom prilikom Marko iz Urban Pulsa preporucio da nadjem u farbari neko cudo za odrzavanje metalnih povrsina, kaze da sasvim radi posao za cinele..elem nisam probao al znam da je bitno da to sredstvo nema abraziv kako nebi grebalo cinelu ;)

User avatar
nikolic025
Posts: 892
Joined: 21 Aug 2008, 02:03
Location: Odzaci/Novi Sad

Re: Nova dupla bass pedala Millenium

Post by nikolic025 » 29 Dec 2010, 01:11

ok,hvala...probacu to za oruzje,toga imam....

Da li ima jos neki predlog,cisto dok nisam podmazao,pa da se pretvori u Tetejca...:)

Pozz

User avatar
Gorki
Posts: 10
Joined: 26 Nov 2010, 00:29
Location: Bg

Re: Nova dupla bass pedala Millenium

Post by Gorki » 29 Dec 2010, 02:29

dobro to podmazi nemoj da stedis, sav visak ulja posle lepo pokupi suvom krpom, i odradi to fino i polako, nemoj da preskaces pa da ti recimo jedan deo lanca bude namazan a drugi ne i slicno, kad to odradis, eliminisaces skripanje a i zastitices pedalu od korozije :)

User avatar
Drobac
MF veteran
Posts: 373
Joined: 23 Jul 2007, 00:31
Location: Ruma

Re: Nova dupla bass pedala Millenium

Post by Drobac » 29 Dec 2010, 11:22

Ja podmazujem uljem za šivaće mašine već godinama. Mnogo je slično ulju koje možeš kupiti od proizvođača bubnjarske opreme. Koliko ti je stara pedala?

Je l' imaš sliku pedale? Obično na delu gde se opruga vezuje, imaš jedan šraf. Njega treba da odvrneš i tako ćeš približiti bat bubnju.

User avatar
Mrav
Posts: 612
Joined: 01 Jul 2008, 22:10
Location: Beograd
Contact:

Re: Nova dupla bass pedala Millenium

Post by Mrav » 29 Dec 2010, 15:03

Nemoj samo da staviš drnč na pedalu. BTW ono ulje za podmazivanje šivaćih mašina radi odlično za takve stvari, ja njega koristim za gitare (bridge, sedla, štiti od korozije).

Evo kod mene je dupla pedala mog bubnjara (tama) i zajedno smo je fino podešavali. Ako nemaš, skini manual za tvoju pedalu na netu. Sve se to da podesiti (i gde ti stoji bat u odnosu na kožu, i koliki je hod pedale, koliko otpor pruža i 100 čuda), samo pogledaj manual i polako, probaj jedno po jedno.

User avatar
Drobac
MF veteran
Posts: 373
Joined: 23 Jul 2007, 00:31
Location: Ruma

Re: Nova dupla bass pedala Millenium

Post by Drobac » 29 Dec 2010, 16:42

Pa nisu sve pedale iste, na nekima imaš razna podešavanja, na drugima ne. ;)

Btw, šta je drnč?

User avatar
Mrav
Posts: 612
Joined: 01 Jul 2008, 22:10
Location: Beograd
Contact:

Re: Nova dupla bass pedala Millenium

Post by Mrav » 29 Dec 2010, 17:59

Drnč je tečnost za čišćenje oružja, pre svega unutrašnjosti cevi, može lako da se desi da ga neko pomeša sa uljem, što je pogubno obzirom da jako nagriza metal. Samo da napomenem da se ne zezne ako ga slučano ima (pošto je pominjao oružje).

Ako je to ova, onda bar po slici ima sva potrebna podešavanja:

http://www.thomann.de/gb/millenium_pd699.htm

batovi mogu da se pomere po visino, osovina na kojoj je lanac bi trebalo da može da se otključa da bi se podesio hod (i razmak batova od kože), opruge su tu da se podesi otpor, he'll be ok :ziveli:

P.S. ne znam da li ova ima tegiće podesive na batovima, i to utiče na osetljivost.

User avatar
nikolic025
Posts: 892
Joined: 21 Aug 2008, 02:03
Location: Odzaci/Novi Sad

Re: Nova dupla bass pedala Millenium

Post by nikolic025 » 29 Dec 2010, 18:59

E,takva je,samo sto je mene izasla do ovde oko 80E,ali mislim da je to super cena...Sta mislite?Naravno,nova je,folije,futrola,kljuc...ali mi se cini da je u transportu malo sa unutrasnje strane neki sraf naceo postavu,ali je malo nezgodno da to reklamiram jer je iz Nemacke i nije nista pedali...


Ima keva masinu,pa cu da joj maznem ulje,i pokusacu da nesto odradim polako,samo sam se juce dosta igrao,pa mi se ukocila leva noga (istegao misic),jbg kad sam ceo dan putovao i izmrzao i onda seo za bubanj i lupao malo duze i u sred noci me presece... :(
Sad cu malo da mirujem i na tenane da je podesim...


Da li moze neko malo detaljnije da mi objasni ta mesta gde da nalijem,znaci zglobovi koji povezuju obe pedale,lanci...a gde tacno da podmazem oprugu,posto mi je to malo cudno...Cini mi se da malo skripuce tamo gde opruga dodiruje gornji deo (ne tamo gde se podesava) da li to da podmazem...ili ce ta plastika vremenom da se prilagodi?

Hvala jos jednom...

User avatar
Drobac
MF veteran
Posts: 373
Joined: 23 Jul 2007, 00:31
Location: Ruma

Re: Nova dupla bass pedala Millenium

Post by Drobac » 29 Dec 2010, 20:37

Podmaži krajeve opruge. Ali to ne znači da ćeš se rešiti škripanja, ako opruge škripe. One nekad jednostavno znaju tako da se čuju, još pogotovo ako su mnogo otpuštene. Po kap ulja na svaki kraj osovine zgloba kardana i po kap na svaki zglob lanca. Mada, lanac možda i ne moraš sada, pošto je nova pedala, verovatno je fabrički podmazan. Doduše, cela pedala bi trebala da bude fabrički podmazana. Isto i osovinu gazišta bi trebalo podmazati.

User avatar
nikolic025
Posts: 892
Joined: 21 Aug 2008, 02:03
Location: Odzaci/Novi Sad

Re: Nova dupla bass pedala Millenium

Post by nikolic025 » 30 Dec 2010, 20:24

E,sad videh da nema vise ulja za masinu (sivacu),da li moze silikonsko ulje (providno,***** li ga koje) i motorno sinteticko ili standardno (jedno za skuter,drugo za auto...I naravno za pistolj kaze cale da se zove SINOL ulje za oruzje...

Sta je najbolje od toga?

User avatar
Gorki
Posts: 10
Joined: 26 Nov 2010, 00:29
Location: Bg

Re: Nova dupla bass pedala Millenium

Post by Gorki » 30 Dec 2010, 21:09

pa nisam siguran dal ce ti odgovarati motorno zbog mirisa.. inace sinteticko ulje je redje a mineralno je gusce.. al zasto bespotrebno eksperimentisati.. ulje za sivacu masinu ti je 150 dinara,a ako neces da se trosis i ulje za oruzije ce da odradi posao :)

User avatar
nikolic025
Posts: 892
Joined: 21 Aug 2008, 02:03
Location: Odzaci/Novi Sad

Re: Nova dupla bass pedala Millenium

Post by nikolic025 » 30 Dec 2010, 21:30

Pa,ne znam gde ima da se kupi ulje za sivacu,posto sam iz Odzaka,a ovde nema da se kupi tako nesto,jer nema ni postenih metraza,a kamoli nekih specijalizovanih radnji...

Videcu onda da li negde moze da se nadje to za masinu,ako ne,za utoku cu da uzmem i na zamastim...

Pozz

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest