(uzaludno) Pitanje:

Moderator: zolideathmetal

Post Reply
User avatar
sepsa
Posts: 55
Joined: 19 Nov 2007, 01:30

(uzaludno) Pitanje:

Post by sepsa » 19 Nov 2007, 01:48

Evo, pre par sati nam je izgorela kuca u kojoj smo imali probe.
Nakon odlaska vatrogasne sluzbe, (koja je stigla u rekordnom roku :D ),
za divno cudo u gomili gareza, u totalno unistenoj prostoriji bubanj nije izgoreo.
Izgorela je farba na njemu, plastike i povrsinski sloj drveta se malo podigao na basu.
Ima li svrhe da ga sredjujem, ili da ga bacim?
Verovali, ili ne, Tamina Ajron Kobra je jedina stvar u sobi koja je bukvalno kao nova (osim tegova koji su drzali bubanj da ne pobegne).
I nije pobegao.
:D

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Post by Derrick » 19 Nov 2007, 10:56

Auuu, sorry za situaciju u kojoj si se nasao! :shock:

Sredjuj, brate! :) Skini zabice (ono u sta idu srafovi) sa komponenti i odnesi ih kod bilo kog stolara da ti ih ofarba i izlakira (komponente, ne zabice :P) . Izgledace kao nov, ali za zvuk ne mogu da ti garantujem. Posle toga pazari plastike i resio si problem... :wink:
Last edited by Derrick on 19 Nov 2007, 11:25, edited 1 time in total.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 19 Nov 2007, 11:23

Instrument može posle požara da zapravo zvuči i bolje - znam za takav slučaj sa jednom gitarom Petera Bucka. Malo je nagorela u požaru, i posle toga je svirala bitno bolje.

Saosećam sa vama, u svakom slučaju... Samo me jedno zanima - šta je bio uzrok požara, šta kažu u zapisniku?

User avatar
zolideathmetal
Urednik
Posts: 1187
Joined: 30 Sep 2006, 02:21
Location: Novi Sad

Post by zolideathmetal » 19 Nov 2007, 13:08

Ako ti se shell bitno deformisao (od toplote) onda nema spasa.
Inace pogledaj bearing edge-eve, ako su u dobro stanju i shellovi su prihvatljivog oblika, onda nema razloga sto bi bacio ;)

Bas kako je derrick rekao, ili mozes i sam da farbas.

Inace! Kako te sluzi kobra? Ja planiram da kupujem novu duplu (imam IC Jr.) i jos uvek se premisljam izmedju IC i Eliminator-a...Jel mozes malo da me uputis u IC? Kako se ponasa prenos? Kako ti se svidja? Jel ima neke mane?

I mene zanima sta je uzrok pozara..

TI si drugi koga znam da mu je izbio pozar u prostoriji :S

User avatar
Drobac
MF veteran
Posts: 373
Joined: 23 Jul 2007, 00:31
Location: Ruma

Post by Drobac » 19 Nov 2007, 19:05

Mora da je bubnjar toliko brzo svirao da je sevnula varnica. :lol:

Just kidding, no hard feelings.

Eto sta ti je pedala. Pozar, a ona k`o nova.

User avatar
sepsa
Posts: 55
Joined: 19 Nov 2007, 01:30

Post by sepsa » 19 Nov 2007, 22:51

Uzrok pozara je kineski produzni, ili uljani radijator, (koji smo taj dan nabavili) i ukljucili u isti.
Danas smo bili da cistimo sobu.
Za divno cudo, ja sam najbolje prosao; u prostoriji je bio jos jedan bubanj (Premijer Rojal), koji je totalno unisten.
Ja sam imao (imam) Ludviga i dobos Sonor Signacr; u poredjenju sa Premijerom, Ludvig je daleko pobedio.
:D
Meni je na basu malo napukao gornji sloj drveta, timpan je OK, kao i indijaner (osim sto je garav na par mesta), a Premijer se totalno istopio (?!?) (zajedno sa civijama; ostali su mu samo srafovi i obruci).
Ludvigovim civijama nista ne fali-bas ni jednoj.(?!?)
Dobos mi je u najboljem stanju.
:shock:
Osim plastika, u zavidnom je stanju.
Sto se tice cinela, kontra (Istambul-Mehmet) mi je malo nabubrila i dobila par plikova (gornji tas), a djubretu cajni Zildjian ZeIksTe nista ne fali, kao ni rajdu Stag (osim sto je skroz crn).
Sto se Ajron Kobre tice, meni je OK (a probao sam dosta pedala, i ne bi' se odlucio ni za jednu drugu).
Imam onu sa duplim lancem; neka Jamahina pedala koja je bila isto tamo, bukvalno, sve sto je ostalo od nje je mrlja metala na "parketu".
Jedino lose iskustvo sa njom mi je to da mi je pukao bat na pola od lupanja.
Mogu ti dati da je probas, jer su svih 6-7 pojacala koja su bila tamo totalno unistena i vec veceras u pecima Cigana koji su ih pokupili radi grejanja danas na deponiji.
:lol: :lol: :lol:
Nadam se da ce mi Tama dati koji dolar zbog reklame, ili bar kljuc za stimanje bubnja iz Kobre, koji sam izgubio u pozaru.
:D
I na kraju, zakljucak:
-Ako imate losu instalaciju-Ludvig, Ajron Kobra i lose cinele su savrsena kombinacija.
:D :D :D

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 20 Nov 2007, 00:27

Ludwig ruleZ, ja sam o uvek govorio! Šta je dobro za Ringa Starra, ne može da bude loš bubanj.

User avatar
sepsa
Posts: 55
Joined: 19 Nov 2007, 01:30

Mala ispravka

Post by sepsa » 20 Nov 2007, 18:48

Ni kontra cineli nije nesto; to je bila neka plastika istopljena po njoj, pa sam mislio da je dobila plikove.
:D
Bajdvej, da li zna neko kako da sa cinele skinem gar i cadj i sva ta crna sranja od pozara?!?
Do sada sam ih cistio i glancao sa Cepterovim ili Cifovim specijama za sudove i ringle, ali sada to ne pomaze.

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Re: Mala ispravka

Post by Derrick » 20 Nov 2007, 19:59

sepsa wrote: Bajdvej, da li zna neko kako da sa cinele skinem gar i cadj i sva ta crna sranja od pozara?!?
Do sada sam ih cistio i glancao sa Cepterovim ili Cifovim specijama za sudove i ringle, ali sada to ne pomaze.
Ako su cinele bronzane (B8 ili B20 legura, nebitno), mozes za oko 800 dinara u RITAM CENTRU da pazaris sredstvo za ciscenje cinela. Ako su cinele od mesinga, skokni do buvljaka i kupi neko sredstvo za ciscenje mesinganih predmeta. U svakom slucaju, nemoj koristiti Cif, Bref i ostale hemikalije jer tako ostecujes povrsinu cinele (mada, ruku-na-srce, sta moze gore od pozara :wink: )...

User avatar
Drobac
MF veteran
Posts: 373
Joined: 23 Jul 2007, 00:31
Location: Ruma

Re: Mala ispravka

Post by Drobac » 20 Nov 2007, 20:22

sepsa wrote:Ni kontra cineli nije nesto; to je bila neka plastika istopljena po njoj, pa sam mislio da je dobila plikove.
:D
Bajdvej, da li zna neko kako da sa cinele skinem gar i cadj i sva ta crna sranja od pozara?!?
Do sada sam ih cistio i glancao sa Cepterovim ili Cifovim specijama za sudove i ringle, ali sada to ne pomaze.
Kupi u farbari Purol pastu. Oko 200 din.

User avatar
sinnerboy
Posts: 148
Joined: 08 Dec 2007, 12:25
Location: neverneverland

Re: Mala ispravka

Post by sinnerboy » 14 Dec 2007, 11:51

Drobac wrote:
sepsa wrote:Ni kontra cineli nije nesto; to je bila neka plastika istopljena po njoj, pa sam mislio da je dobila plikove.
:D
Bajdvej, da li zna neko kako da sa cinele skinem gar i cadj i sva ta crna sranja od pozara?!?
Do sada sam ih cistio i glancao sa Cepterovim ili Cifovim specijama za sudove i ringle, ali sada to ne pomaze.
Kupi u farbari Purol pastu. Oko 200 din.
..ajebote koji peh...imam ja takvu kontru..tj hi-hat...dobro da znam u slučaju požara....enivej pazi se sa purolom...skida i malo previše..tipa briliant finiše i sve ostalo..ali to u ovom slučaju nema veze...čuj možda dobiješ novi zvuk i novu seriju činela - "POŽAR CUSTOM"...piši proizvođaču ili patentiraj novu tehniku obrade činela 8)


enivej ... kakav peh...ja sam skoro imao istu situaciju sa grijalicom i prošlom novom godinom u vježbaoni...sva sreća samo je nastradao tepih i produžni kabel...ali je bilo jako gusto...pijani bend i "nešto gori!nešto gori!" na metar od bubnja...gasilo se pivom... :wink:

User avatar
sepsa
Posts: 55
Joined: 19 Nov 2007, 01:30

Post by sepsa » 14 Dec 2007, 16:43

Inace, kontra mi je pukla nakon jedne pesme, jer se prekovala od temperature, pa su je vatrogasci ugasili, tako da sad' ni nema veze.
:D
Inace, planirao sam da uzmem Zildjianov Z-Kastm 14" Dajno Bit.
Da li je to OK cinela?!?
Sredio sam bubanj; bolji je nego ikad'.
Da li mogu ovde slike (pre i posle) nekako da se ostave?????

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Post by Derrick » 14 Dec 2007, 16:51

Zildjian Z Custom su odlicne cinele za rock - glasne su "do bola". Imao sam prilike da ih sviram pre nekoliko godina kod jednog drugara ciji je cale profi-bubnjar.

Slike okaci na ImageShack http://imageshack.us/ , pa onda okaci ovde linkove...

User avatar
sepsa
Posts: 55
Joined: 19 Nov 2007, 01:30

Post by sepsa » 14 Dec 2007, 22:04

OK
Okacim slike kad' bubanj budem slikao.

User avatar
zolideathmetal
Urednik
Posts: 1187
Joined: 30 Sep 2006, 02:21
Location: Novi Sad

Re: (uzaludno) Pitanje:

Post by zolideathmetal » 11 Jan 2008, 09:33

Jos uvek cekamo ;)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest