Anatolian činele

Moderator: zolideathmetal

dex
Posts: 4
Joined: 01 Jul 2008, 21:27

Anatolian činele

Post by dex » 17 Jul 2011, 12:55

Da li je neko možda imao priliku da isproba ove činele? Ako jeste molim za komentare.

User avatar
tomarnr
Posts: 76
Joined: 12 Aug 2010, 01:19
Location: Beograd

Re: Anatolian činele

Post by tomarnr » 17 Jul 2011, 16:35

nisam bubanjar i nisam ih probao ali sam ih cuo uzivo i mogu ti reci da su odlicne: bubnjar Consecration-a ih svira, sjajno zvuce, ne znam tacno koji su modeli njegovih ali zvuk je odlican bio

User avatar
Sodom
Posts: 70
Joined: 30 Apr 2011, 15:00
Location: Beograd - Bele Vode

Re: Anatolian činele

Post by Sodom » 17 Jul 2011, 17:22

Imaju ih i Lira prodavnici u Beogradu. Bar sam ih tamo video pre par meseci.
Baris seriju po mogucstvu izbegavaj to im je najlosija klasa.
Diamond je vec druga prica ali i sa cenom se vec blizi poznatijim robnim markama.
Ne znam za koji vid muzike ih planiras....

dex
Posts: 4
Joined: 01 Jul 2008, 21:27

Re: Anatolian činele

Post by dex » 17 Jul 2011, 23:43

Hvala na odgovorima. U principu planiram za rock svirku. Možda ću imati priliku da nabavim direktno iz Turske pa da znam na čemu sam

User avatar
Sodom
Posts: 70
Joined: 30 Apr 2011, 15:00
Location: Beograd - Bele Vode

Re: Anatolian činele

Post by Sodom » 18 Jul 2011, 09:22

To direktno narucivanje iz Turske ima cesto dve strane medalje.
Pozitivno je sto ih dobijes po sigurno 20% nizoj ceni nego u Srbiji.
Medjutim iz iskustva sa SVIM proizvodjacima turskih cinela koji u zadnjih 10 godina nicu na sve strane i sam Bog zna koliko ih ima i kako se sve zovu.. Jedna stvar im je zajednicka. Uzasna kontrola kvaliteta na svim serijama i komadima koji uglavnom zavrsavaju kod nas. Naime oni selektuju cinele tek na kraju proizvodnje tj kad lupe pecat sa modelom i robnom markom. Skart ne postoji. Ja sam imao splash od 10" top serije doduse od druge firme koji kad ga drzis na kaziprstu sam pada na jednu stranu , tj kad ga stavis na stalak on se uvek postavi u jedan polozaj koji je tezi. Pazi govorim o splash-u od 10" koji je tezak ko dva lista novina....
A ako ti cinele trebaju za Rock,- ne trazi dalje od Paiste 2002. U poznatom svemiru jos in niko nije niti ce zeznuti sto se tice zvuka za rock.
SA srecom..
Long live drummers.

dex
Posts: 4
Joined: 01 Jul 2008, 21:27

Re: Anatolian činele

Post by dex » 18 Jul 2011, 23:59

Hvala za ove korisne informacije. Inace, Paiste su mi favorit ali kostaju dosta.

User avatar
Sodom
Posts: 70
Joined: 30 Apr 2011, 15:00
Location: Beograd - Bele Vode

Re: Anatolian činele

Post by Sodom » 19 Jul 2011, 10:35

Evo ti Anatolian Diamond 17" crash
http://www.kupujemprodajem.com/Anatolia ... id=4291115
Evo ti skoro ceo set 2002
http://www.kupujemprodajem.com/Paiste-2 ... id=4291115
iz kontakta sa covekom koji je postavio oglas znam da ih prodaje po ceni 10 evra po incu.. tj 18 crash bi ti izasao 180 iliti sigurno i 170 posto mu oglas dugo stoji.
Moze da se nadje svasta samo kad natrci neka prilika. Inace i sam verovatno znas da cinela moze da traje dozivotno ako se koristi pravilno.
I prijateljski savet ako sviras rock.... NIKAD ne kupuj manje crasheve od 18" !!!!

dex
Posts: 4
Joined: 01 Jul 2008, 21:27

Re: Anatolian činele

Post by dex » 19 Jul 2011, 22:44

Ima smisla to sto kazes. Hvala

Boxx
Posts: 15
Joined: 14 Jan 2011, 22:11
Location: Banatski Brestovac,Srbija
Contact:

Re: Anatolian činele

Post by Boxx » 15 Nov 2011, 14:31

Anatolian su vrlo kvalitetne cinele.Imas dobrih modela za rock,mada su uglavnom za jazz svirku,jer su njihovi najbolji modeli namenjeni jazz muzicarima.

vertigo_beat
Posts: 303
Joined: 23 Sep 2008, 22:52
Contact:

Re: Anatolian činele

Post by vertigo_beat » 16 Nov 2011, 21:15

Citam ovaj post, pa imam jedno neinteligentno pitanje za perkusioniste: vidim da se izbor cinela dovodi u vezu sa pojedinom vrstom muzike....postoje modeli za pojedine zanrove ili se sami, na osnovu iskustva opredeljujete za pojedine modele tipa,..ove vise prste, vibriraju duze,.glasnije su i tako to,..pa ih odaberes za rock svirku npr...?

Boxx
Posts: 15
Joined: 14 Jan 2011, 22:11
Location: Banatski Brestovac,Srbija
Contact:

Re: Anatolian činele

Post by Boxx » 22 Nov 2011, 15:32

vertigo_beat wrote:Citam ovaj post, pa imam jedno neinteligentno pitanje za perkusioniste: vidim da se izbor cinela dovodi u vezu sa pojedinom vrstom muzike....postoje modeli za pojedine zanrove ili se sami, na osnovu iskustva opredeljujete za pojedine modele tipa,..ove vise prste, vibriraju duze,.glasnije su i tako to,..pa ih odaberes za rock svirku npr...?
Naravno.Postoje cinele koje su pravljene za neki siri izbor zanrova,ali uglavnom su najbolje cinele za jedan zanr karakteristicne.
Npr.,neko ko svira metal ce traziti praskavu i 'dry' ride cinelu koja odjekuje ostro,dok ce jazz muzicari traziti mnogo tisi,umereniji i topliji zvuk od ride-a...
Ali na kraju,sve je stvar izbora i iskustva,jer je po meni najbolje uzeti cinele koje se tebi svidjaju nego da se preterano prilagodjavas. :)
Ziveli! ;)

vertigo_beat
Posts: 303
Joined: 23 Sep 2008, 22:52
Contact:

Re: Anatolian činele

Post by vertigo_beat » 22 Nov 2011, 18:44

Hvala. Naucio sam nesto novo.

Matija Dagović
Posts: 2
Joined: 27 Mar 2013, 14:31

Re: Anatolian činele

Post by Matija Dagović » 28 Mar 2013, 14:59

Pozdrav svim drugarima sa foruma, kolegama bubnjarima i ostalima.
Ja sam taj gorenavedeni iz Consecrationa i sviram Anatolian već par godina. Malo bih elaborirao na temu i podelio sa vama utiske, pa eto možda nekome bude od koristi...
Dugi niz godina sam svirao bukvalno sve i svašta (Paiste i dalje ima posebno mesto u mom srcu, ali valja biti praktičan a i entuzijastičan u životu).
Moj dugogodišnji prijatelj je dugo bio zvanični zastupnik za Zildjian i poslednjih godina je primetio da i oni a i ostali proizvođači pate od drastičnog pada kvaliteta (skočile su cene primarnih sirovina na svetskom tržištu, svetska kriza i ko zna koji sve faktori), a cene su ostajale iste ili rasle, u svakom slučaju nikako nije izlazilo na dobro. Pošto se bavi time dugo, nije hteo da napusti branšu već samo da izabere bolju klijentelu.
Posle dosta hit and miss rezultata odlučio se na saradnju sa Anatolian činelama jer su delovali onako "narodski" nastrojeno, spremni na kompromise, izmene, individualne potrebe bubnjara itd.
Meni je ponuđen endorsement, i otišao sam da isprobam sve što je bilo na lageru, i bio prijatno iznenađen. Crasheve inače ne sviram (neko reče gore da za rock nikako ne treba činele ispod 18" uzimati), samo ride činele, uz naravno hihat i chinu, tako da za to i splasheve mogu posredno da potvrdim da sjajno rade svoj posao, ali su meni neupotrebljivi.
Kod mene su završili i neki prototipovi činela, kao i nešto sa regularnog lagera, i jedino mi je Baris serija zvučala nekako jednodimenzionalno i neupotrebljivo. Sve ostale serije, a ima ih dosta, su odlične i ne postoji hijerarhija kao kod ostalih proizvođača, sve serije se razvrstavaju u dve-tri cenovne kategorije, koje opet nisu nešto drastično različite. Otprilike je ta varijanta koliko inča, toliko evra puta deset, eto bar okvirno.
Moj setup trenutno broji 22" Impression ride (izuzetno teška i masivna činela, ali ne kruta, kao kad bi nakalemili neki K Custom sa Avedisom), 21" Diamond Circle ride (malo svetlija, odlično radi kao crash), 22" Ultimate Prototype Ride (kao šaht teška, sa neverovatno lepim zvukom koji naginje ka nekom Avedis Earth Rideu sa malo svetlijim primesama) i 20" Signature Groove Ride (praktično već isproduciran, izuzetno precizan ride), 15" Ultimate Hi-Hat (kovan specijalno za mene 8) jede malu decu, svako ko je probao odlepio kako radi, mnogo brži i osetljiviji nego što bi ta veličina navela da se misli) i naravno dragulj 20" Ultimate China. Najbolja China koju sam ikad igde svirao. Sve u svemu ja sam prezadovoljan činelama, ako nekog zanima još neki info javite se slobodno. :ziveli:

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Anatolian činele

Post by Cortex » 28 Mar 2013, 16:16

Matija dobrodosao na forum!
Veoma je lepo videti bubnjara na forumu koji zaista pise o bubnjarskim stvarima, postali smo forum gitarista odavno. :) Ako budes imao vremena ja te pozivam da doprineses forumu, a ako si entuzijastican povodom bubnjeva upola kao prema automobilima onda nemamo sta da brinemo :))

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Anatolian činele

Post by Trooper » 28 Mar 2013, 16:29

:bravo: za odlican, informativan post

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest