Bubnjari koji ostavljaju bez daha...

Moderator: zolideathmetal

Post Reply
User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Bubnjari koji ostavljaju bez daha...

Post by Derrick » 11 Dec 2007, 17:41

Dakle, bez obzira na pravac, koji su vas bubnjari ostavljali (ili vas i dalje ostavljaju) bez teksta kada vidite i cujete sta umeju:

Od Rock bubnjara, najupecatljiviji mi je Mike Mangini. Covek je jednostavno najbrzi bubnjar na svetu (i zvanicno). Drzi sve Bozje brzinske rekorde za matched i traditional grip (~1400 udaraca za 60 sekundi), 15-to minutno "bombardovanje" duple pedale (~13500 udaraca)... Dakle, mozda nije najbolji rock bubnjar, ali je najbrzi. Najblizi mu je Derek Roddy koji je isto fenomenalan (i prema mom misljenju bolji od Manginija tehnicki), ali nije TOLIKO brz. Evo dva loooda soloa:

http://www.youtube.com/watch?v=kQTBtkB_ ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=31c-FL0Z ... re=related

Nevertheless, prema mom misljenju (a i mnogih drugih, mnogo relevantnijih ljudi od mene), bez ozbiljnije konkurencije, najbolji bubnjar na svetu trenutno je Dave Weckl. Covek k'o da ima 5 ruku i 3 noge. Nevidjene poliritmije, dinamika, brzina, kreativnost, jednostavno ostavljaju bez daha. Evo jedne sumanute solo deonice:

http://www.youtube.com/watch?v=XuAkfEqZz9U

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Post by Reverse » 11 Dec 2007, 18:17

Nisam bubnjar, al mogu reci da je opasan ovaj Mangini, svidja mi se ova fora sa duplom kad radi triole...

A Weckl-a necu ni da komentarishem on je lud.... :)

User avatar
Drobac
MF veteran
Posts: 373
Joined: 23 Jul 2007, 00:31
Location: Ruma

Re: Bubnjari koji ostavljaju bez daha...

Post by Drobac » 11 Dec 2007, 20:46

Derrick wrote:Najblizi mu je Derek Roddy koji je isto fenomenalan (i prema mom misljenju bolji od Manginija tehnicki), ali nije TOLIKO brz.
Ne bih bas rekao da Roddy nije toliko brz.

User avatar
sinnerboy
Posts: 148
Joined: 08 Dec 2007, 12:25
Location: neverneverland

Post by sinnerboy » 12 Dec 2007, 07:39

poštovani kolege drummeri - čekirajte ovo i plačite :




http://www.youtube.com/watch?v=U5YEqmIIdj8




nije sve ni u brzini...iako su Mangini i Roddy carevi :twisted:

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Post by Derrick » 12 Dec 2007, 11:42

O, da! Medjutim ovo sto svira gospodin iz Meshuggah zvuci mnogo komplikovanije nego sto jeste. Ako bolje poslusate, vise se "tripuje" gitarista sa nekim break-ovima/neparnostima, dok bubnjar svira neki manje-vise bazican funky fazon. Mislim, IZUZETAN bubnjar i ekstra zvuci, ali nije na nivou onoga sto sam cuo od Roddy-ja. Imam jedan solo na HDD-u, koji sam skinuo sa YouTube, ali ne mogu na YouTube ponovo da ga nadjem, gde Roddy svira neki fusion jazz, i gde je namontirao da levom nogom udara zvono (cowbell) (!!!) i konstantno drzi taj ritam, dok se drugom nogom (i sa obe ruke :) ) izivljava preko svake granice :P Dakle, sjajno svira i fusion/latin jazz.

User avatar
sinnerboy
Posts: 148
Joined: 08 Dec 2007, 12:25
Location: neverneverland

Post by sinnerboy » 12 Dec 2007, 11:56

to stoji...Thorendal inače svira prilagođeno originalnom Haakeovom patternu (Agren inače NE SVIRA U MESHUGGAH) na bubnju u tim pjesmama (ovo je inače medley meshuggah pjesama) ali mene fascinira to što je ovaj preko toga odsvirao taj bazični funk groove i uspio ga uklopiti...

btw. posljednje dvije minute videa su prebolesne :twisted:

User avatar
Jimmy Henderson
Posts: 282
Joined: 05 Dec 2007, 09:58
Location: Blizu Klagenfurta

Re: Bubnjari koji ostavljaju bez daha...

Post by Jimmy Henderson » 05 Jan 2008, 14:52

svaka cast svi tim bubnjarima ............... ali...........
uvek se setim kad je najveca gitarska legenda Hendrix rekao za John Bonhama iz Led Zeppelina ...
kad ga je prvi put cuo ... rekao je da mu desna noga radi kao par kastanjeta ...
i da ce ga uvek uzeti ako ikad napusti Zeppeline , pa makar morao svirati sa dva bubnjara...
pa , sve je jasnije kad je gospodin Page shvatio da bez Bonhama nece ici , i stavio u ladovinu Zeppeline.
Sve do pre mesec dana kad je sin od J. Bonhama - Jason , svirao . Nazalost ,sin mu nema tu desnu nogu , nazalost......
poslusajte solo deonicu od bubnjara Grand Funk Railroad . covece !!!!!!

lep pozdrav !

PS jeste li slusali bubnjeve od Vdovica iz Sarlo Akrobate ???
kladim se da nijedan bubnjar u Srbiji to ne moze ponoviti , osim mozda Gare iz Leb i Sola !!

User avatar
Marko_chupavi
MF veteran
Posts: 152
Joined: 05 Apr 2007, 11:28

Re: Bubnjari koji ostavljaju bez daha...

Post by Marko_chupavi » 05 Jan 2008, 15:43

Buddy Rich.... sta reci dalje od toga... covek je prosto bio ritam masina... mozda se ljudima manje svidja taj stil svirke ali mislim da je taj covek nenadbubnjiv :)
Ako ima ljudi koji neznaju mali off: Da li znate zasto dosta starih jazz bubnjara drzi dobos okrenut koso i okrenut od sebe (izmedju ostalih i buddy)?
Manje - vise svi oni su bili dobosari u pocetku, pa su navikli da nose dobos oko vrata i da ga tako drze... :) zato je dosta njih bilo jako dobro u rucnoj tehnici :)

User avatar
Marko_chupavi
MF veteran
Posts: 152
Joined: 05 Apr 2007, 11:28

Re: Bubnjari koji ostavljaju bez daha...

Post by Marko_chupavi » 05 Jan 2008, 15:49

zamalo da zaboravim Steave Gadd-a :) kakav groove!

User avatar
Drobac
MF veteran
Posts: 373
Joined: 23 Jul 2007, 00:31
Location: Ruma

Re: Bubnjari koji ostavljaju bez daha...

Post by Drobac » 05 Jan 2008, 18:07

Marko_chupavi wrote:Buddy Rich.... sta reci dalje od toga... covek je prosto bio ritam masina... mozda se ljudima manje svidja taj stil svirke ali mislim da je taj covek nenadbubnjiv :)
Ako ima ljudi koji neznaju mali off: Da li znate zasto dosta starih jazz bubnjara drzi dobos okrenut koso i okrenut od sebe (izmedju ostalih i buddy)?
Manje - vise svi oni su bili dobosari u pocetku, pa su navikli da nose dobos oko vrata i da ga tako drze... :) zato je dosta njih bilo jako dobro u rucnoj tehnici :)
Jel imas snimak Badijevog solo-a na duplom basu?

m@T@
Posts: 274
Joined: 14 May 2007, 23:09

Re: Bubnjari koji ostavljaju bez daha...

Post by m@T@ » 05 Jan 2008, 18:09


User avatar
zolideathmetal
Urednik
Posts: 1187
Joined: 30 Sep 2006, 02:21
Location: Novi Sad

Re: Bubnjari koji ostavljaju bez daha...

Post by zolideathmetal » 05 Jan 2008, 19:30

Sean Reinart - nikada nece prestati da me odusevljava, a slusam iste pesme vec godinama.
Dennis Chambers - nekako sam vezan za njegov stil, za njegov "jezik". Tako malo udaraca a tako puno reci.
Danny Carey - iako nikada ne bih svirao tako (pokusavao sam da skidam tool, i ne ide mi, ne znam zasto), puno ima u njegovom sviranju.

Inace Tim Waterson je ponovo oborio rekord za single stroke sa nogama (unofficially doduse). A pre njega je jedan lik vec oborio Mangini-ev rekord na WFD-u :)
Cisto informativno :)

User avatar
Designer
Posts: 32
Joined: 13 Jan 2008, 04:48
Location: Beograd

Re: Bubnjari koji ostavljaju bez daha...

Post by Designer » 13 Jan 2008, 05:24

evo covek mladje generacije Mark Guiliana ( 1980' ) ubija, bio sa Avishai Cohen-om pre mesec, dva u kolarcu........
http://www.youtube.com/watch?v=LA10WTZLnaQ

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Bubnjari koji ostavljaju bez daha...

Post by Void » 13 Jan 2008, 19:58

Tim Waterson me stalno odusevljava........odusevljavaju me manje-vise svi ti extremno brzi bubnjari........recimo: Tim Yeung, Tim Waterson, Nicholas Barker, George Kollias, Derek Roddy, Tony Laureno, Inferno ( mislim da je bubnjar Behemoth-a )....etc, etc....

Sezax
Posts: 310
Joined: 23 Dec 2007, 15:18

Re: Bubnjari koji ostavljaju bez daha...

Post by Sezax » 22 Jan 2008, 01:26

Da inferno je iz Behemotha ali gdje je tu HELLHAMMER!!!!!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest