Najizdrzljivije Cinele...?!?

Moderator: zolideathmetal

Post Reply
User avatar
sepsa
Posts: 55
Joined: 19 Nov 2007, 01:30

Najizdrzljivije Cinele...?!?

Post by sepsa » 14 Dec 2007, 22:11

Interesuje me, po vasem misljenju, koje su najizdrzljivije cinele.
Promenio sam brdo cinela, i za sada mi je Istambul Mehmet Vezir kontra najduze trajala (nekih sedam godina) dok se nije u pozaru sjebala.
Mislio sam da pazarim Zildjian Z-Kastm 14" Dajno Bit kontru, a za neki rajd, koji mlatim i k'o kres, ne mogu da se odlucim, jer sam sa'ranio nekih devet.

User avatar
zolideathmetal
Urednik
Posts: 1187
Joined: 30 Sep 2006, 02:21
Location: Novi Sad

Post by zolideathmetal » 15 Dec 2007, 00:23

Ako si sahranio devet ride-ova..ja ti nemogu pomoci :)
Bez zezanja...ja bih pregledao svoju tehniku da sam na tvom mestu....sve sto kupujes od 3 poznate marke, a slome se, uglavnom je bubnjareva greska

Znaci bottom line : bilo sta od 3 velike firme (Paiste, Zildjian, Sabian)

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Post by Derrick » 15 Dec 2007, 00:57

Ako udaras jako, uzmi obavezno cinelu od B20 bronze (dakle otpada vecina PAISTE cinela). Tu ti onda preporucujem neki SABIAN AA ili AAX, odnosno ZILDJIAN Z CUSTOM. B8 dolaze u obzir, ali samo u "rock" varijantama (deblje su i teze od klasicnih).

Medjutim, kao sto Zoli rece - razmisli o tome kako ti stoje cinele, kako ih udaras, kako su pricrvrscene filcevima... To utice dosta na celu

User avatar
sinnerboy
Posts: 148
Joined: 08 Dec 2007, 12:25
Location: neverneverland

Re:

Post by sinnerboy » 17 Dec 2007, 10:21

Derrick wrote: kako su pricrvrscene filcevima...
kontam da si ih sahranio upravo zbog ovoga... :wink:

User avatar
sepsa
Posts: 55
Joined: 19 Nov 2007, 01:30

Re: Najizdrzljivije Cinele...?!?

Post by sepsa » 17 Dec 2007, 19:09

Ma znam da mi pucaju jer ih mlatim jako (nije do stalka i filceva).
Pazario sam pre dva dana Sabian 22" Paragon Rajd, i kontam da mi nece puci, jer cu ga peckati samo; a za mlacenje sam uzeo Pejst 20" 101 Rajd za 4125 dinara.
Pa nek' pukne za te pare, kad' su mi palice 1000 dinara.
:D
A na kretene iz Skaj Mjuzika sam popizdeo; dosao sam iz ZR-a za BG u subotu, da bi mi rekao njihov radnik da on nema blage veze kako da od njih Zildjian porucim, i da je najbolje da ih pitam mejlom; na sta sam mu rekao da sam uradio desetak puta i da mi niko nije odgovorio.
Onda mi je dao vizit kartu nekog lika da ga zovem i pitam, a na karti je, inace, broj Sak Mjuzika.
:shock: :shock: :shock:

User avatar
zolideathmetal
Urednik
Posts: 1187
Joined: 30 Sep 2006, 02:21
Location: Novi Sad

Re: Najizdrzljivije Cinele...?!?

Post by zolideathmetal » 11 Jan 2008, 09:31

Mislim da su oni jedini koji rade sa Zildjian-om, a sa Sabian-om radi Ritam Centar (koliko sam ja upucen, i oni su jedeini koji srade sa Sabian-om).
Mada stvarno pregledaj tehniku, i cinele se nece slomiti koliko god ih jako udaras, ako ih UDARAS PRAVILNO.

Imas na Paiste-ovom site-u nesto o tome, ali i ako hoces, pitaj pa cemo mi da odgovaramo, mozda i neki video da iskopamo :)

User avatar
sepsa
Posts: 55
Joined: 19 Nov 2007, 01:30

Re: Najizdrzljivije Cinele...?!?

Post by sepsa » 11 Jan 2008, 09:41

Kupio sam rajd Sabjanov Paragon 22", i kontam da ce mi trajati jer ga necu mlatiti, nego samo peckati, a konacno sam iz Skaj Mjuzika narucio Zildjianovu Z-Kastm Dajno Bit 14" kontru, pa cu da vidim koliko ce mi trajati.

User avatar
sinnerboy
Posts: 148
Joined: 08 Dec 2007, 12:25
Location: neverneverland

Re: Najizdrzljivije Cinele...?!?

Post by sinnerboy » 11 Jan 2008, 10:11

sepsa wrote: Zildjianovu Z-Kastm Dajno Bit 14" kontru, pa cu da vidim koliko ce mi trajati.

kontam dugo...probao...jedna od najčvršćih činela koje sam vidio...i jedna od najglasnijih...lomi stakla...

User avatar
Molotov
MF veteran
Posts: 242
Joined: 23 Dec 2007, 00:03

Re: Najizdrzljivije Cinele...?!?

Post by Molotov » 22 Jan 2008, 00:43

sepsa wrote:Interesuje me, po vasem misljenju, koje su najizdrzljivije cinele.
Promenio sam brdo cinela, i za sada mi je Istambul Mehmet Vezir kontra najduze trajala (nekih sedam godina) dok se nije u pozaru sjebala.
Mislio sam da pazarim Zildjian Z-Kastm 14" Dajno Bit kontru, a za neki rajd, koji mlatim i k'o kres, ne mogu da se odlucim, jer sam sa'ranio nekih devet.
Alpha ima ok odnos cijene i kvalitete. Mislim da je Alpha OK, samo ni one nisu neunistive. Malo lakse udaraj, ne takmicis se valjda negdje.

User avatar
sepsa
Posts: 55
Joined: 19 Nov 2007, 01:30

Re: Najizdrzljivije Cinele...?!?

Post by sepsa » 22 Jan 2008, 02:09

Ne, nego volim da mlatim...
:D

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest