Elektronski bubnjevi - savjet

Moderator: zolideathmetal

Rhapsodic
Posts: 3
Joined: 22 Jan 2012, 14:53

Elektronski bubnjevi - savjet

Post by Rhapsodic » 22 Jan 2012, 15:12

Imam set Roland TD 10 a htio bih preko njega koristiti laptop i EZ Drummer ili Superior drummer softver.

Pošto nisam neki kompjuterski stručnjak, zanima me koliko je ta opcija dobra za tezgarenje?
I koliko "jak" laptop mi treba i koja eksterna zvučna karta da bi to radilo optimalno?


Neko mi reče da postoji mogućnost latencije pa i o tome ako neko zna?

Bio bih zahvalan na informaciji?

User avatar
Drobac
MF veteran
Posts: 373
Joined: 23 Jul 2007, 00:31
Location: Ruma

Re: Elektronski bubnjevi - savjet

Post by Drobac » 23 Jan 2012, 11:50

Pročitaj ovaj link: http://www.vdrums.com/forum/showthread. ... VST-Primer

Ima malo više za čitanje, ali mnogo korisnih informacija.
Potraži na netu i asio4all drajver za zvučnu (http://www.asio4all.com), pa ako uspeš sa njim da podesiš latenciju svoje zvučne, ne treba ti druga zvučna (čije cene se kreću oko 100 evra za pristojnu polovnu karticu). I naravno, ako ćeš da radiš svirke, treba ti laptop (osim ako nećeš svuda da vučeš PC sa sobom, što je sigurno vrlo nepraktično).

Rhapsodic
Posts: 3
Joined: 22 Jan 2012, 14:53

Re: Elektronski bubnjevi - savjet

Post by Rhapsodic » 24 Jan 2012, 00:51

Spojio sam modul na Superior drummer, radi odlično..jedino nisam uspio dobiti choke na činelama.
Ne znam zašto, možda ne može a možda treba još nešto podesiti.

Sad me prepadoše problemom da sempler može "zakovati" u sred svirke (ako se ide preko računara) a pošto to meni treba za tezge, nisam bio ugodno iznenađen s tim saznanjem.

Hvala na linku

User avatar
Drobac
MF veteran
Posts: 373
Joined: 23 Jul 2007, 00:31
Location: Ruma

Re: Elektronski bubnjevi - savjet

Post by Drobac » 24 Jan 2012, 12:06

Nema na čemu.

Pročešljaj malo taj forum, sigurno ćeš naći kako da rešiš problem sa choke-om.

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Elektronski bubnjevi - savjet

Post by dejankuki » 24 Jan 2012, 21:48

hmmm. hmmm. u samom superioru i EZ drummeru ima PDF sa mapom elemenata.. moraces da promenis CC notu i tako da nekoj (jednoj) cineli dodelis da triigeruje uhvacenu cinelu. Ali da je ti uhvatis a program da prepozna... hmm tessko..


sem, ukoliko mooozda namestis da ti prepozna ADSR (attack, decay, sustain i release ) pa da "prepozna uhvacenu cinelu kao prestanak trajanja note.. ali onda ce samo prestati da se cuje.. ne znam. nisam experimentisao sa MIDIjem i el. bubnjovima...

User avatar
Drobac
MF veteran
Posts: 373
Joined: 23 Jul 2007, 00:31
Location: Ruma

Re: Elektronski bubnjevi - savjet

Post by Drobac » 24 Jan 2012, 22:10

dejankuki wrote:moraces da promenis CC notu i tako da nekoj (jednoj) cineli dodelis da triigeruje uhvacenu cinelu. Ali da je ti uhvatis a program da prepozna... hmm tessko..

Ja nemam nikakvog iskustva sa VST-om (a nadam se da ću početi da stičem uskoro), ali mislim da to neće tako funkcionisati, pošto Rolandove činele nemaju triger za "choke", već "switch", a on ne funkcioniše sam po sebi, već mora da se aktivira prvo činela udarcem, da bi se pobudio piezo, pa tek onda kada se oglasi taj "switch" (ili prekidač, po naški), prestaje zvuk. Samim hvatanjem činele, ne dobija se ništa, jer nema nikakvog signala. Rešenje definitivno postoji, samo ga treba pronaći. Uglavnom ljudi imaju problema sa mapiranjem kontre.

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Elektronski bubnjevi - savjet

Post by dejankuki » 24 Jan 2012, 22:35

Nadam se da si pricao o drugom delu mog izlaganja, jer sam prilicno siguran da EZ drummer ima nekoliko (valjda tri) semplova uhvacenih cinela... znaci tvoje je samo da trigerujes tu notu i cuje se udarac i odmah i zaustavljanje.. mislim sempl je tako uradjen.. i to ima tri brzine tj. tri sempla ... tipa brzo, sporije i jos sporije.. nadam se da kontas...

User avatar
Drobac
MF veteran
Posts: 373
Joined: 23 Jul 2007, 00:31
Location: Ruma

Re: Elektronski bubnjevi - savjet

Post by Drobac » 24 Jan 2012, 23:26

Kontam. Opet kažem, ja nemam iskustva, samo ono što sam pročitao na netu, možda i grešim.

Rhapsodic
Posts: 3
Joined: 22 Jan 2012, 14:53

Re: Elektronski bubnjevi - savjet

Post by Rhapsodic » 25 Jan 2012, 11:43

Kontam ja vas obojicu, ali meni ne treba ta semplovana s choke-om već da je ja zaustavim kao akoustičnu. Nego ajd vidjeću ja to može-može, ne može-nije kraj svijeta.

Mene zanima ovo što su mi rekli za "zakivanje" softvera. Ja sam bubnjar "tezgaroš".
Da li zaista zakivaju ti softveri ili je možda kvaka koliko imaš jak procesor i RAM-a?
Laik sam što se kompjutera tiče pa bubam laički, oprostite.

I da li je neko koristio neki sempler.
Imam neka saznanja ali nisam još isprobao, da se može spojiti npr. akai s 3000/3200 preko midija na drum modul i tako svirati.

Navodno je sigurnije i nema zakivanja.

Da li neko nešto zna više o tome?

User avatar
zeljkodespic
Posts: 75
Joined: 07 Feb 2010, 20:17
Location: Electronics Band

Re: Elektronski bubnjevi - savjet

Post by zeljkodespic » 15 May 2012, 09:32

ja vec dve godine trazim sto i ti...tesko da ce te ista zadovoljiti.
Superior je stvarno vrhunski ...ali za kucnu upotrebu.Moze se zadesiti da malo krcka ili preskoci ponekad...dugo ucitava presete...zavisi i od kompa i od externe zvucne.
Ostali "standalone" sempleri tipa kontakt,batery,drumagog...sta reci, meni se ne svidjaju.Nepotrebno su zakomplikovani.
Nisam probao NI maschine ili kako vec, hvale ga dosta, probaj s tim...
Ja koristim dva modula, sigurnije mi je.

User avatar
Drobac
MF veteran
Posts: 373
Joined: 23 Jul 2007, 00:31
Location: Ruma

Re: Elektronski bubnjevi - savjet

Post by Drobac » 15 May 2012, 10:15

Kako povezuješ module? Povežeš oba preko 2 midi konvertera na komp ili povežeš jedan na drugi pomoću midi kabla, pa onda jedan od njih na komp?

User avatar
zeljkodespic
Posts: 75
Joined: 07 Feb 2010, 20:17
Location: Electronics Band

Re: Elektronski bubnjevi - savjet

Post by zeljkodespic » 15 May 2012, 11:25

ni jedno ni drugo ni trece ;)
ne koristim komp vise uopste...
imam standardni set dtxp4 i jos nekoliko padova koji su mi vezani za dm5 pa iz dm5 outa idem u dtxp4 input...
a koristio sam svojevremeno i roland cr80 preko midija, (cisto probe radi,ne na svirkama), i pustao perc loopove preko ext pedale...moze lepo da se ukombinuje...al samo ako radis sa metronomom
me nepotrebna rabota ;)

User avatar
Drobac
MF veteran
Posts: 373
Joined: 23 Jul 2007, 00:31
Location: Ruma

Re: Elektronski bubnjevi - savjet

Post by Drobac » 15 May 2012, 11:52

Ma ja imam povezan elektronac sa kompom i koristim ga za vežbu, ne za žive svirke, a trbe mi još ulaza, pa bih da povežem i drugi modul, ali ne znam da li bi to šljakalo sa 2 midi konvertera ili treba da uzmem midi kabl (koji ne mogu da nađem nigde kod mene u okolini).

User avatar
zeljkodespic
Posts: 75
Joined: 07 Feb 2010, 20:17
Location: Electronics Band

Re: Elektronski bubnjevi - savjet

Post by zeljkodespic » 15 May 2012, 12:03

ako ti moduli (ili makar jedan) imaju midi in,thru onda mozes...a ako oba imaju samo out, onda tesko ;)

User avatar
Drobac
MF veteran
Posts: 373
Joined: 23 Jul 2007, 00:31
Location: Ruma

Re: Elektronski bubnjevi - savjet

Post by Drobac » 15 May 2012, 14:08

Oba imaju i midi in i midi out.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest