Lazar Tosic - Free at last

Moderator: zolideathmetal

Post Reply
User avatar
Marko_chupavi
MF veteran
Posts: 152
Joined: 05 Apr 2007, 11:28

Lazar Tosic - Free at last

Post by Marko_chupavi » 23 Jan 2008, 11:05

Bio sam sinoc na koncertu Lazara Tosica pod nazivom free at last a u cast 40 godina njegove svirke. Naravno bio je veci deo RTS big benda (kako je lazar najavio Almost Big Bend), plus gosti Mica Markovic, Misa Blam, Milos Krstic, Vasil Hadzimanov (koji je na mene ostavio poseban utisak) i Hana Vucicevic...

Svirka je narvno bila izvandredna. Ono sto mi se najvise svidelo je sto se svirka nije pretvorila u sviranje Lazara, nego je bila odlicna jazz svirka, sa stvarima (predpostavljam) po njegovom izboru u kojima je bilo i balada i brzih stvari (night in tunisia, sing sing i sl.)

Lazar je briljirao za svojim gretch-om, i 3 raid cinele koje zvuce fenomenalno. Ceo koncert je disao spontanoscu, od toga da neke stvari nisu ni vezbali, pa je Lazar morao da podseti duvace kada treba da udju na pocetnu pesme, te su pesmu krenuli iz drugog puta :)
Njegova neverovatna spontanost i ljubav kojom odise njegova svirka cula se u svim pesmama. Sviranje zatvorenih ociju, bez suvisnih poteza, odlicno su pokazale zasto je on i u staroj jugoslavji svirao u sva 3 big benda.
Nadam se da niste propustili ovu svirku, a ako jeste, stata, ali je moguce da ce u nekom trenutku izdati i snimak koncerta.

Skidam kapu gospodinu Lazaru Tosicu

Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Re: Lazar Tosic - Free at last

Post by Sava » 23 Jan 2008, 11:17

Zavidim ti što si bio na dobroj svirci i žao mi je što sam zaboravio na taj koncert.

Tošić je "matori lisac" kojem nije cilj samoisticanje jer svi znamo da je on veliki umetnik. Veličina takvih muzilčara je u tome da umeju uspešno da vode sve ostale kroz kroz zamišljeni muzički put. Pri tom su svi nabrojani takođe veliki muzičari koji umeju da isprate muzičke misli vođe. Uveren sam da je bilo sjajno.

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Re: Lazar Tosic - Free at last

Post by Derrick » 29 Jan 2008, 00:17

Da, Lazar Tosic definitivno spada medju najbolje bubnjare sa ovih prostora. Imao sam priliku da vidim neki koncert iz 80-ih godina kada je svirao u nekom bendu gde nisu sve bili nasi ljudi, vec stranci (ne znam tacno sta je to bilo :( ) U svakom slucaju, Lazar je RAZVALIO bubnjeve kada je doslo vreme za solo deonicu :shock: , a tokom svirke je samo majstorski "podupirao" ostatak benda...

vbraca
vrabac
Posts: 2107
Joined: 14 Aug 2007, 14:55

Re: Lazar Tosic - Free at last

Post by vbraca » 07 Feb 2008, 21:05

I ja sam sam prisustvovao koncertu :) ,Laza jeste sjajan,ali ja sam stalno gledao Misu Blama...

User avatar
Marko_chupavi
MF veteran
Posts: 152
Joined: 05 Apr 2007, 11:28

Re: Lazar Tosic - Free at last

Post by Marko_chupavi » 14 Feb 2008, 22:11

Misa Blam je kategorija sam za sebe! Takve vise ne radja majka :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest