Pomoć oko izbora prvog bubnja

Moderator: zolideathmetal

Post Reply
New Drummer
Posts: 3
Joined: 30 Jan 2013, 22:26

Pomoć oko izbora prvog bubnja

Post by New Drummer » 30 Jan 2013, 22:57

Pozdrav svima!

Vidim da je ovaj deo foruma malo "tiši" i mirniji od ostalih, a ne bi trebalo tako :D .

Verujem da će ova tema malo razbiti monotoniju, pa makar i psovkama kako je već mnogo puta sve rečeno na ovu temu... Pretražio sam sve detaljno, ali u skorije vreme nije bilo sličnih pitanja :) .
Naime, pre dva meseca sam kupio padove i palice i počeo da učim koliko god mogu sa neta... YouTube i ostali online izvori znanja... Vežbam i lupam skoro svaki dan! Sada planiram da konačno uzmem prvi bubanj i naravno, treba mi savet :) .

Prvo sam razmišljao o elektroncu, ali me je srećom lik koji svira mnogo godina odgovorio od te ideje... Verujem da ćete se i vi složiti sa tim.
Pošto živim u kući, akustičan set ne bi trebalo da mi pravi problem, ali videćemo :D .

Ono što me najviše zanima je, šta bi ste vi, sa svim znanjem i iskustvom koje imate, izabrali kada bi ste sada počinjali da svirate bubnjeve :) ?

Šta je po vama najbolja varijanta?

Recimo da je budžet oko 600-700e.

Uzeti kompletan polovan set, ili možda nov bubanj i hardware a polovne činele, pa ih vremenom zameniti, ili polovan bubanj i hardware a nove, bolje činele ili... šta :D ?
Ili možda sačekati još malo i uvećati budžet, što je jako teško :) ?

Nisam baš nešto vičan u prodaji i više volim da uzmem nešto što će mi duže vreme biti dobro, nego da svakih par meseci prodajem ono što imam i uzimam bolje... Ako me razumete...

Šta bi ste vi konkretno uradili da ste na mom mestu :) ?

Hvala!

User avatar
Gitaroholicar
Posts: 237
Joined: 30 Nov 2012, 22:02
Location: Novo Milosevo - Novi Sad

Re: Pomoć oko izbora prvog bubnja

Post by Gitaroholicar » 01 Feb 2013, 15:47

Nisam bubnjar, al ae valjda mogu da kazem svoje misljenje :)

Po logici stvari, bolje je uzeti polovne bubnjeve, jer mozes uzeti kvalitetnije drvo. Membrane ces svakako morati da uzmes, ili ce biti istrosene (kod polovnih) ili one shit fabricke kao kod novih bubnjeva. Sto se cinela tice, ako uspes da nadjes neke koje nisu istrosene i okrnjene uzmi, mada je mala verovatnoca. Tako da je to sigurnije novo da uzmes.

A sto se tice bas pedala i tako toga, sta znam. Moze se naci polovno sto je ono kao novo, ne trpi to tako velik stres kao cinele i membrane.


Eto, ako ti ista pomaze i znaci misljenje gitariste :D

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Pomoć oko izbora prvog bubnja

Post by nemanjavelimirovic » 01 Feb 2013, 16:42

Ja preporucujem klasiku : Yamaha Stage Custom. Nadji neki Japanski na oglasima i to ti je to... :) :ziveli:

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Pomoć oko izbora prvog bubnja

Post by nebojsak » 01 Feb 2013, 16:49

Sa tim budžetom nemaš nikakav problem da završiš vrlo, vrlo pristojan bubanj, pa i više od toga. Marka i dimenzije su već do tvog ukusa, manji ili veći set, dublji ili plići doboš, mekše ili tvrđe/glasnije činele, itd itd.

User avatar
Drobac
MF veteran
Posts: 373
Joined: 23 Jul 2007, 00:31
Location: Ruma

Re: Pomoć oko izbora prvog bubnja

Post by Drobac » 01 Feb 2013, 16:52

nemanjavelimirovic wrote:Nadji neki Japanski
Kolač u tiganju?! :mrgreen:
Nema japanskih, samo indonezijskih. Odličan bubanj (starija verzija, ovu novu birch još nisam svirao), ali teško se može naći ispod 450-500 evra. Dodaj još činele i hardver i odosmo preko 600-700 evra.

Ako hoćeš polovnu varijantu, ja bih gađao neki Pearl Export, ima ih po oglasima za 250 evra, doduše, bez doboša ili Tama Rockstar, oni se mogu naći i za manje. Treba ti još nekih 70-80 evra za doboš, mada se može naći i za manje, oko 150 evra za hardver. Naravno, ovo su cene koje prodavci traže, sigurno se mogu spustiti. Kupiš polovnu kontru i rajd, kreš uzmeš nov. Nećeš moći bog zna kakve činele da uzmeš, ali s obzirom da si početnik i ne trebaju ti neke ekstra, bar dok ne naučiš da sviraš, šta će ti dobra činela ako ćeš je polomiti lošom tehnikom. Moja preporuka Paiste 201 ili PST5.

A ako hoćeš nov bubanj, možeš naći Sonor Force 507 za manje od 400 evra i to sa hardverom i ostane ti sasvim dovoljno para za činele. Da sam na tvom mestu, pre bih izabrao ovu varijantu.

New Drummer
Posts: 3
Joined: 30 Jan 2013, 22:26

Re: Pomoć oko izbora prvog bubnja

Post by New Drummer » 05 Feb 2013, 09:59

Hvala puno na odgovorima!

Još uvek nisam uzeo kit, ali radim na tome da malo povećam budžet.

Razmišljam da ipak uzmem nov bubanj, i to nešto između Sonor 1007, Sonor SMF 11 i Ludwig Accent CS Custom.
Imate li možda preporuku?

Eventualno, ako se pojavi nešto dobro a povoljno u oglasima. Pratim redovno :).

User avatar
Avlijaner
Posts: 259
Joined: 04 Nov 2010, 21:51
Location: Mladenovac
Contact:

Re: Pomoć oko izbora prvog bubnja

Post by Avlijaner » 05 Feb 2013, 11:42

Ne znam na koliki set se lozis, ali ja bih ti savetovao da bar pola (ako ne i sve) svog budzeta utrosis na sto bolji dobos sa stalkom, kupis jos i stalak sa pristojnom kontrom i pedalu za bas bubanj... Ostale kante i cinele menjaj i polako dodaj, ne mora bubanj da bude "iz kompleta"... Cak i ustrani Takton sa novim plastikama moze pristojno da zvuci, a jeftinoca od dobosa i kontre nikad... Inace, najcesce kad ides nekud da sviras nosis upravo to, dobos, pedalu i cinele, pa okacis na sacuvajmeboze sta ima u klubu...

Naleteces vec na bas bubanj koji ti super zvuci - uzmi... Ride do jaja -uzmi.... i tako redom... Mislim da ti je to mnogo pametnije, sa lovom o kojoj govoris nikad nece biti odlican instrument i neces moci da ga prodas za pola para koje si dao... Dobar dobos ostaje dobar, nemas sta da izgubis u finansijskom smislu, a verovatno je najvazniji deo seta...

Opet, nemoj mene slusati ja sam gitarista :D

:ziveli:

User avatar
zeljkodespic
Posts: 75
Joined: 07 Feb 2010, 20:17
Location: Electronics Band

Re: Pomoć oko izbora prvog bubnja

Post by zeljkodespic » 06 Mar 2013, 22:23

cek, nisam razumeo, hoces elektronca ili akustiku?
za sta ti treba?
samo za vezbu!?
ako hoces akustiku...
moj ti je savet da, (posto se, pretpostavljam slabo razumes) kupis sto jeftinijeg krsa koji ces da akas kuci...
onda malo probas ovaj bubanj u jednom studiu, onu cinelu kod ortaka, onaj bubanj i pedalu kod drugog ortaka...
I kad malo saznas kako sve to funkcionise i kako sta zvuci i koliko muzike za koliko para dobijas od kog proizvodjaca i modela, i provalis sta ti se svidja i koji je tvoj fazon...e tek onda se upustis u kupovinu pravog bubnja

naravno, ukoliko poznajes nekog ko se dovoljno razume i ko moze da ti pomogne i ko ce fizicki biti tu pored tebe prilikom kupovine,i naravno, kome verujes... cela ova moja prica ne vazi :)

New Drummer
Posts: 3
Joined: 30 Jan 2013, 22:26

Re: Pomoć oko izbora prvog bubnja

Post by New Drummer » 01 Apr 2013, 17:01

Hvala svima na pomoći!

Ipak sam na kraju kupio Sonor-a na sniženju i Paiste 101 komplet činela. Više nego odlično za početak...

Generano, u tom cenovnom rangu, sve je slično. Hardware je odlčan, ako uzmemo u obzir da je entry level kit...

Hvala još jednom!

Pozdrav :)!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest