Moji "home made" trigeri

Moderator: zolideathmetal

Post Reply
User avatar
Drobac
MF veteran
Posts: 373
Joined: 23 Jul 2007, 00:31
Location: Ruma

Moji "home made" trigeri

Post by Drobac » 29 Jan 2008, 18:47

S obzirom da nisam imao para da kupim pravi triger, a i oni imaju gomilu problema pri podesavanju, napravio sam svoju varijantu istih. Ideju sam pokupio sa ovog slovenackog sajta: http://www.chaosstar.net/pedal.html

Prvo sam skinuo filc sa bata pedale. Zatim sam super lepkom zalepio piezo (na koji sam prethodno zalemio kabl) na bat. Malo sam izdubio poledjinu filca skalpelom i zalepio nazad na bat (opet super lepkom). Na drugi kraj kabla sam zalemio zenske dzekove. I eto ga. Moj "home made" triger. :)

Image

Image

Image

Image

Za sve koji ne znaju kako izgleda piezo:

Image

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Moji "home made" trigeri

Post by dejankuki » 29 Jan 2008, 18:55

Super imam dva pitanja...

1.. gde si nabavio taj piezzo

2.. da li ti ovo sluzi samo za vezbanje ili sa tim ides a sviranje... kako ga koristis?

User avatar
Drobac
MF veteran
Posts: 373
Joined: 23 Jul 2007, 00:31
Location: Ruma

Re: Moji "home made" trigeri

Post by Drobac » 29 Jan 2008, 20:47

dejankuki wrote:Super imam dva pitanja...

1.. gde si nabavio taj piezzo

2.. da li ti ovo sluzi samo za vezbanje ili sa tim ides a sviranje... kako ga koristis?
1. Jedan piezo sam nasao u jednoj igrici, odnosno konzoli, tipa Game Boy, drugi u stonom digitronu. Jos jedan sam nasao u muzickoj cestitki i jedan u nekom starom telefonu.
2. Koristim ih na probama i svirkama. Koristio bih i kad vezbam, ali nemam struju u prostoriji u kojoj vezbam. Koristi se vrlo jednostavno, kao i svaki drugi triger, samo ukljucim u modul, s tim da nema toliko problema koji se javljaju sa trigerima.

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Moji "home made" trigeri

Post by dejankuki » 29 Jan 2008, 22:01

Ovo za telefon sam znao.... i za muzicku cestitku,

Super... znaci ti vuces farbe iz modula i ovo ti u stvari sluzi umesto elektronskih bubnjeva... zamena za padove. A da li se cuje originalni zvuk???
i jel ides MIDI ili audio... daj stvarno malo vise tehnishe daten... interesuje me...

User avatar
Drobac
MF veteran
Posts: 373
Joined: 23 Jul 2007, 00:31
Location: Ruma

Re: Moji "home made" trigeri

Post by Drobac » 30 Jan 2008, 12:50

Meni ovo prvenstveno sluzi kao zamena za akusticne trigere, ali moze i da se koristi na elektroncu... U stvari, da udaris pedalom u zid, dobices zvuk bas bubnja.
Cuje se i isto vreme i zvuk basa i zvuk trigera. U sustini uzivo koristim i mikrofon i triger, tako da mi je zvuk mesavina oba.

Zvuk koji ide iz modula je midi i modul mora biti ukljucen u pojacalo ili mixetu.

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Moji "home made" trigeri

Post by dejankuki » 30 Jan 2008, 13:37

Aha, a sta trigerujes. da li trger trigeruje sempl ili imas cist trigerov zvuk...

Hocu da te pitam za zvuk ok, postavio si trigere... i dalje...
Sta radis...?


I stvarno te pitam jer sam nasao jesan piezzo i hocu nesto ja da probam!!! ali o tom potom....

Ozbiljan sam u pitanjima!!!

Ovo za MIDI mi je jasno... mislim to znam, ovo kako ga ti koristis mi nije jasno....

User avatar
Drobac
MF veteran
Posts: 373
Joined: 23 Jul 2007, 00:31
Location: Ruma

Re: Moji "home made" trigeri

Post by Drobac » 30 Jan 2008, 14:59

Triger ne daje zvuk. "Srce" trigera (onog pravog) je u stvari piezo. Piezo kupi vibracije koje pretvara u elektricni impuls (i vice versa) koji salje modulu koji taj impuls pretvara u misi zvuk i salje na pojacalo ili mixetu. Nikad nisam probao da ukljucim triger direktno u mixetu. Palo mi je na pamet, ali nikad nisam probao.

Dakle, ja postavim pedalu na bas bubanj (a piezo se nalazi u batovima pedale, ispod filca), povezem je kablom na modul i dobijam zvuk koji daje modul. Ima 99 razlicitig zvukova basa koje mozes i stimovati po visini. Ima i drugih zvukova naravno, ali s obzirom da je na pedali, koristim zvuk bas bubnja.

Sad kad razgovaram sa tobom, pade mi na pamet da bih mogao sa jos jednom pedalom uraditi slicnu stvar i staviti zvuk cow-bell-a ili sl. A da pedala udara u pad.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest