Koja je vrsta muzike najteža za bubnjanje?

Moderator: zolideathmetal

Post Reply
User avatar
raskee_drummer
Posts: 100
Joined: 13 Jan 2008, 00:44

Koja je vrsta muzike najteža za bubnjanje?

Post by raskee_drummer » 30 Jan 2008, 12:18

Koja je vrsta muzike najteza za sviranje-sto se tice bubnjeva???

Mislim i na ritmove, i na rudimente, i tako to....:)

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Re: Koja je vrsta muzike najteza za sviranje?

Post by Derrick » 30 Jan 2008, 12:37

Rudimenti su u osnovi svih stilova, ritmova, prelaza i "fazona" na bubnjevima.

Sto se tice onog pitanja o "najtezem stilu"...pa, tesko je tu dati konkretan odgovor. Meni licno je neki fusion/latin/jazz/funk najtezi (Steve Gadd, Dave Weckl...), ali svaki zanr je komplikovan na svoj nacin.

Drugo, ne zavisi sve od tehnike koju moras da upotrebis da bi svirao neki muzicki pravac - moras da OSECAS tu vrstu muzike. Ako nemas osecaj za jazz, mozes da imas kakvu 'oces tehniku, ne mozes ga dobro svirati. Isto vazi i za rock, metal, punk i sve ostale pravce koji mogu da ti padnu na pamet.

Postoje profesionalni (session) bubnjari (kao sto je Vinnie Colaiuta, npr.), koji sviraju ono za sta im platis. Ipak, jedan Colaiuta sigurno nije bolji od jednog Roddy-ja sto se metal muzike tice. Stvar je u tome da se pronadjes u nekom zanru i da ga sviras iz srca, a ne iz glave. Od toga i zavisi koliko je "tezak" neki pravac za sviranje.

Trece, svaki pravac ima nesto svoje konkretno, koje, da bi savladao, moras da "udjes" u tu muziku. Odredjeni brutalniji pravci u metalu, recimo, su karakteristicni po "peglanju" duple pedale i extremnim brzinama. Progressive rock je pun neparnih ritmova (Dream Theater, Tool...)...

Sve u svemu (zacin C... :mrgreen: ), samo je pitanje u cemu se pronalazis tj. koji ti stil i/ili pravac "lezi" za sviranje.

User avatar
ssmc
Floyd
Posts: 1974
Joined: 22 Oct 2007, 02:17
Location: Beograd
Contact:

Re: Koja je vrsta muzike najteza za sviranje?

Post by ssmc » 24 Feb 2008, 00:01

raskee_drummer wrote:Koja je vrsta muzike najteza za sviranje-sto se tice bubnjeva???

Mislim i na ritmove, i na rudimente, i tako to....:)
Za svaki instrument je isto najteži je onaj stil muzike koji ne znaš da sviraš....ja sam se u to lično uverio.... :mrgreen:

User avatar
sinnerboy
Posts: 148
Joined: 08 Dec 2007, 12:25
Location: neverneverland

Re: Koja je vrsta muzike najteza za sviranje?

Post by sinnerboy » 25 Feb 2008, 12:19

ssmc wrote:
raskee_drummer wrote:Koja je vrsta muzike najteza za sviranje-sto se tice bubnjeva???

Mislim i na ritmove, i na rudimente, i tako to....:)
Za svaki instrument je isto najteži je onaj stil muzike koji ne znaš da sviraš....ja sam se u to lično uverio.... :mrgreen:

joj...zajebato...sa ex-bendom sam svirao i sulude kombinacije kao što su mješavina istočnjačkih ritmova i metalcore nabijanja (u istoj pjesmi) te hc-punk sa uletima ambijentalnog čačkanja po setu...osobno sam nedavno krepao na svirci jer smo svirali RAMONESE! jednostavno mi je trebalo sat vremena da skinem dvominutnu stvar jer nisam slušao Ramonese od osnovne... :lol:

nema lakog ili teškog stila...probaj skinuti npr. Philla Rudda iz AC/DC...čini se jednostavno ali baš i nije...

User avatar
raskee_drummer
Posts: 100
Joined: 13 Jan 2008, 00:44

Re: Koja je vrsta muzike najteza za sviranje?

Post by raskee_drummer » 29 Feb 2008, 00:57

sinnerboy wrote:
ssmc wrote:
raskee_drummer wrote:Koja je vrsta muzike najteza za sviranje-sto se tice bubnjeva???

Mislim i na ritmove, i na rudimente, i tako to....:)
Za svaki instrument je isto najteži je onaj stil muzike koji ne znaš da sviraš....ja sam se u to lično uverio.... :mrgreen:

joj...zajebato...sa ex-bendom sam svirao i sulude kombinacije kao što su mješavina istočnjačkih ritmova i metalcore nabijanja (u istoj pjesmi) te hc-punk sa uletima ambijentalnog čačkanja po setu...osobno sam nedavno krepao na svirci jer smo svirali RAMONESE! jednostavno mi je trebalo sat vremena da skinem dvominutnu stvar jer nisam slušao Ramonese od osnovne... :lol:

nema lakog ili teškog stila...probaj skinuti npr. Philla Rudda iz AC/DC...čini se jednostavno ali baš i nije...

Momci, hvala na savetima.....;)

IVANHC
Posts: 47
Joined: 11 Apr 2008, 12:44

Re: Koja je vrsta muzike najteza za sviranje?

Post by IVANHC » 13 Apr 2008, 10:58

raskee_drummer wrote:Koja je vrsta muzike najteza za sviranje-sto se tice bubnjeva???

Mislim i na ritmove, i na rudimente, i tako to....:)
Po meni druze ubedljivo dzez :hide:
Zahteva najduze iskustvo najvise vezbe,truda,ludackog odvajanja nogu i ruku
A sto se tice fizickog dela - metal i hc.

User avatar
goodlikesweeper
Posts: 375
Joined: 12 Mar 2008, 21:36

Re: Koja je vrsta muzike najteza za sviranje?

Post by goodlikesweeper » 13 Apr 2008, 11:05

MESHUGGAH!!!!!!!

hehe,kakvaje to brutalnost od benda....

MantraH
Posts: 32
Joined: 24 Apr 2008, 16:34
Location: Beograd

Re: Koja je vrsta muzike najteza za sviranje?

Post by MantraH » 16 May 2008, 16:26

goodlikesweeper wrote:MESHUGGAH!!!!!!!

hehe,kakvaje to brutalnost od benda....
hehe probaj necrophagist!!!ljudi to je katastrofa!! :shock: :metal5: :metal5: :metal5: :shockkk!: :shockkk!:

User avatar
sepsa
Posts: 55
Joined: 19 Nov 2007, 01:30

Re: Koja je vrsta muzike najteza za sviranje?

Post by sepsa » 17 May 2008, 01:31

Po meni, ako si polunormalan bubnjar, moci ces da sviras 90% vrsti muzike.
Samo, postavlja se pitanje tezine ako se odlucis skidati neki bend, tj. bubnjara.
Daj dobrom rok (pank) bubnjaru da ti svira dzez, i obrnuto; svaki ce moci da odsvira to sto se od njega trazi, samo je pitanje koliko ce osecati to sto sviraju.
Tako ja to kontam otprilike.

MantraH
Posts: 32
Joined: 24 Apr 2008, 16:34
Location: Beograd

Re: Koja je vrsta muzike najteza za sviranje?

Post by MantraH » 17 May 2008, 08:53

sepsa wrote:Po meni, ako si polunormalan bubnjar, moci ces da sviras 90% vrsti muzike.
Samo, postavlja se pitanje tezine ako se odlucis skidati neki bend, tj. bubnjara.
Daj dobrom rok (pank) bubnjaru da ti svira dzez, i obrnuto; svaki ce moci da odsvira to sto se od njega trazi, samo je pitanje koliko ce osecati to sto sviraju.
Tako ja to kontam otprilike.
...da samo bi jos trebalo dodati da odredjene stvari zahtevaju vise koncentracije,vezbe i tehnike...jos jednom NECROPHAGIST!!! :bow: :arrgghh:

User avatar
sepsa
Posts: 55
Joined: 19 Nov 2007, 01:30

Re: Koja je vrsta muzike najteza za sviranje?

Post by sepsa » 17 May 2008, 22:40

Pa znam, ali pitanje po meni ni nema odgovor.
Sta bi odgovorili na:
-Koja je vrsta muzike najlaksa za sviranje?
:D

MantraH
Posts: 32
Joined: 24 Apr 2008, 16:34
Location: Beograd

Re: Koja je vrsta muzike najteza za sviranje?

Post by MantraH » 18 May 2008, 10:34

sepsa wrote:Pa znam, ali pitanje po meni ni nema odgovor.
Sta bi odgovorili na:
-Koja je vrsta muzike najlaksa za sviranje?
:D

Aaaa....narodjak,al onaj najgori ''GRAND''... tu samo sedis i prchkash neka sranja...na ugasenim elektoncima :lol: :lol: :rlol:

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: Koja je vrsta muzike najteza za sviranje?

Post by Critical » 18 May 2008, 11:20

MantraH wrote:
sepsa wrote:Pa znam, ali pitanje po meni ni nema odgovor.
Sta bi odgovorili na:
-Koja je vrsta muzike najlaksa za sviranje?
:D

Aaaa....narodjak,al onaj najgori ''GRAND''... tu samo sedis i prchkash neka sranja...na ugasenim elektoncima :lol: :lol: :rlol:
Hahahah,pa da ,dok god si ugasen mozes da sviras sta hoces, ja opet mislim da je lakse svirati u onim emisijama gde bubnjar nema bubanj vec samo stoji tamo i mlati palicama po vazduhu (i pogadja vazduh,ahha) :D

A najteze definitivno su neki likovi kao sto je (e jbg sad sam zaboravio ali davao je Derrick negde neki link ) svejedno neka jazz/latino mesavina :D
ne znam ja tako gledam ,ritmicki jebu kevu takvi likovi ,stalno se nesto menja ,ne znas sta da ocekujes

ali sto tice fizickog i ko ce pre i brze bubnja tu su MAngini i cika http://www.youtube.com/watch?v=dvr2nuvtCpQ
Ovo su opet dva metal bubnjara, i super oni sviraju ali to je uglavnom sve steceno Kondicionom vezbom ,lepo to zvuci i sve , ali je "ravno" :D

Opet,ja sam gitarista tako da se bas ne razumem ali,to je neko moje skromno misljenje...

P.S. Ovaj link gde je DAve Lombardo,to je bio neki skup bubnjara ali ne znam kako se zove ,e tu ima jedan lik koji rastura neki jazz,ne znam kako se zove i to ali ako neko zna neka mi napise,hvala :D

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Re: Koja je vrsta muzike najteza za sviranje?

Post by Derrick » 18 May 2008, 13:03

Evo za entuzijaste koji žele da napreduju: :wink: :mrgreen:

http://www.youtube.com/watch?v=8J-wz6Wl ... re=related

Horazio "El Negro" Hernandez, verovatno najbolji latin jazz bubnjar današnjice. NEVIĐENE poliritmije! Obavezno pogledati! Ovaj se "kolje" sa Dave Weckl-om, ali ipak Weckl je more versatile. :)

Ovo je snimak i sa jednim ULTRA dobrim basistom... neka to bude iznenađenje (šlag na tortu) kada pogledate snimak... :wink:

A evo je jedna luda solaža od istog bubnjara (sa istog koncerta). Obratite pažnju na to koliko ritmova čujete (a samo jedan bubnjar)... :shock:

http://www.youtube.com/watch?v=mPTOlD7W ... re=related

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: Koja je vrsta muzike najteza za sviranje?

Post by Critical » 18 May 2008, 13:26

Horazio "El Negro" Hernandez,
E to je taj lik sto sam gore pomenu da ne znam kako se zove ali da je do jaja :D

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest