Koja je vrsta muzike najteža za bubnjanje?

Moderator: zolideathmetal

Post Reply
User avatar
Aca
Posts: 285
Joined: 29 Nov 2008, 15:23

Re: Koja je vrsta muzike najteža za bubnjanje?

Post by Aca » 19 Jul 2009, 15:35

tema je o bubnjevima i "offiramo" svi pomalo, ali, ae probaj skinuti nesto na bassu pa se javi.... :ziveli:
Na bassu i gitari odmah, bilo sta... 8) :ziveli:

User avatar
Drobac
MF veteran
Posts: 373
Joined: 23 Jul 2007, 00:31
Location: Ruma

Re: Koja je vrsta muzike najteža za bubnjanje?

Post by Drobac » 19 Jul 2009, 15:42

Aca wrote:
Onda postavi ovde video, da vidimo koliko ti je lako bilo.
Pa ja i nisam bubanjar, ali znam 5-6 ritma...
Ne mogu ja da skidam ovag Georgea Kolliasa...Seo sam za bubanj 3-4 puta, na probama...
Ali dugo slusam puna vrsta muzika da mogu da procenim da death metal definitivno nije najtezi za sviranje...
Nije najtezi zato sto tezina nije samo u brzini i u proseravanju sa nekim nepotrebnim prelazima...
Pa nisam ja ni rekao da je najtezi, ali nije ni lak kao sto si ga ti predstavio, inace ti ne bi bio problem da skines, ne samo Kolliasa (koji je prilicno zajeban), nego i nekog drugog. Inace, brzina jeste teska, mozda ne toliko tehnicki, jer, kao sto i Derrick rece, ipak su to samo singlovi, ali fizicki jeste, jer sviras na granicama svojih mogucnosti i pri tome moras ostati precizan i konzistentan. Kazem ti, probaj, cisto zbog sebe, da bi sam shvatio neke stvari. ;)

A sto se prelaza price, da li su nepotrebni ili nisu, to vec zavisi od ukusa pojedinca i kreativnosti samog bubnjara, bez obzira na muzicki pravac. Umeju i drugi bubnjari da preteraju i da se "proseravaju", pa im muzika izgubi "dusu", desava se kako u (death) metalu, tako i u drugim pravcima. Dobar bubnjar treba da zna kada moze nesto da ubaci, a kada treba da se povuce u pozadinu i ostavi prostor drugim instrumentima.

User avatar
Aca
Posts: 285
Joined: 29 Nov 2008, 15:23

Re: Koja je vrsta muzike najteža za bubnjanje?

Post by Aca » 19 Jul 2009, 15:59

Drobac wrote:
Aca wrote:
Onda postavi ovde video, da vidimo koliko ti je lako bilo.
Pa ja i nisam bubanjar, ali znam 5-6 ritma...
Ne mogu ja da skidam ovag Georgea Kolliasa...Seo sam za bubanj 3-4 puta, na probama...
Ali dugo slusam puna vrsta muzika da mogu da procenim da death metal definitivno nije najtezi za sviranje...
Nije najtezi zato sto tezina nije samo u brzini i u proseravanju sa nekim nepotrebnim prelazima...
Pa nisam ja ni rekao da je najtezi, ali nije ni lak kao sto si ga ti predstavio, inace ti ne bi bio problem da skines, ne samo Kolliasa (koji je prilicno zajeban), nego i nekog drugog. Inace, brzina jeste teska, mozda ne toliko tehnicki, jer, kao sto i Derrick rece, ipak su to samo singlovi, ali fizicki jeste, jer sviras na granicama svojih mogucnosti i pri tome moras ostati precizan i konzistentan. Kazem ti, probaj, cisto zbog sebe, da bi sam shvatio neke stvari. ;)

A sto se prelaza price, da li su nepotrebni ili nisu, to vec zavisi od ukusa pojedinca i kreativnosti samog bubnjara, bez obzira na muzicki pravac. Umeju i drugi bubnjari da preteraju i da se "proseravaju", pa im muzika izgubi "dusu", desava se kako u (death) metalu, tako i u drugim pravcima. Dobar bubnjar treba da zna kada moze nesto da ubaci, a kada treba da se povuce u pozadinu i ostavi prostor drugim instrumentima.
Ma opusteno...Jesam proterao sto se tice tezine, svaka vrsta muzike ima nesto svoje...Ali ja sam to u sali naravno...kroz salu sam hteo da kazem da nije sve u brzini...

Dobar bubnjar treba da zna kada moze nesto da ubaci, a kada treba da se povuce u pozadinu i ostavi prostor drugim instrumentima.
U potpunosti se slazem sa ovim...
:ziveli:

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Koja je vrsta muzike najteža za bubnjanje?

Post by MetalFunk » 19 Jul 2009, 16:02

Aca wrote:
Dobar bubnjar treba da zna kada moze nesto da ubaci, a kada treba da se povuce u pozadinu i ostavi prostor drugim instrumentima.
U potpunosti se slazem sa ovim...
:ziveli:
RESTEKPA :ziveli: :ziveli:

Trivus95
Posts: 1
Joined: 18 Aug 2009, 23:25

Re: Koja je vrsta muzike najteža za bubnjanje?

Post by Trivus95 » 18 Aug 2009, 23:43

Ja iskreno mislim da su dve najteze vrste jazz i punk... 8)

User avatar
raskee_drummer
Posts: 100
Joined: 13 Jan 2008, 00:44

Re: Koja je vrsta muzike najteža za bubnjanje?

Post by raskee_drummer » 19 Sep 2009, 17:26

Joojjj..da se javim i ja posle ko zna koliko godina..
Vidim da ste digli moju staru temuuu..sada je opet zhiva :)
Nije me bilo nigde..nemam ni bubanj vec 5 meseci..prodao sam ga, jer sam trebao da kupim novi..u medjuvremenu sam polupao auto..pa sam placao kazne i sve ostalo, tako da sam ostao i bez skupljenih para i bez bubnjeva.. mnogo tuzhno i nerealno zvuchi .. ali zato vishe ne sviram :( :( :( tj. nisam svirao ravnih 5 meseci..i onda sam svirao juche, jam-ao sa ortakom iz bivsheg band-a..to je inache bassista solomon, verovatno ga znate sa foruma, osecaj .. mislim da sviram, sama pomisao na to je neverovatna..ali eto desilo se, i kao da sam leteo ( u zhivotu nisam imao bolje provedenih sat vremena ::ranting:: ).....i da, sa novim band-om sam se prijavio na neko takmichenje "rat bendova" pa cemo tamo valjda neshto svirati, i imam neku svirku u nedelju..jes' da nismo imali probe ni nishta vec meseci (shto sam vec rekao)... ali et'...

Eto malo sam odleteo :off-topic: ali nadam se da se ne ljutite :bambi:



btw. nadam se da cu ostati aktivan na forumu kao pre ...


i da, i dan danas nemam bubanj :XD:

User avatar
Kole man
Posts: 549
Joined: 04 Nov 2008, 21:56

Re: Koja je vrsta muzike najteža za bubnjanje?

Post by Kole man » 19 Sep 2009, 21:30

raskee_drummer wrote:Joojjj..da se javim i ja posle ko zna koliko godina..
Vidim da ste digli moju staru temuuu..sada je opet zhiva :)
Nije me bilo nigde..nemam ni bubanj vec 5 meseci..prodao sam ga, jer sam trebao da kupim novi..u medjuvremenu sam polupao auto..pa sam placao kazne i sve ostalo, tako da sam ostao i bez skupljenih para i bez bubnjeva.. mnogo tuzhno i nerealno zvuchi .. ali zato vishe ne sviram :( :( :( tj. nisam svirao ravnih 5 meseci..i onda sam svirao juche, jam-ao sa ortakom iz bivsheg band-a..to je inache bassista solomon, verovatno ga znate sa foruma, osecaj .. mislim da sviram, sama pomisao na to je neverovatna..ali eto desilo se, i kao da sam leteo ( u zhivotu nisam imao bolje provedenih sat vremena ::ranting:: ).....i da, sa novim band-om sam se prijavio na neko takmichenje "rat bendova" pa cemo tamo valjda neshto svirati, i imam neku svirku u nedelju..jes' da nismo imali probe ni nishta vec meseci (shto sam vec rekao)... ali et'...

Eto malo sam odleteo :off-topic: ali nadam se da se ne ljutite :bambi:



btw. nadam se da cu ostati aktivan na forumu kao pre ...


i da, i dan danas nemam bubanj :XD:
Raske idete mozda na GBOB(global battle of the bands)?Ja sam tamo sa mojim bendom,kako se zovete?

User avatar
raskee_drummer
Posts: 100
Joined: 13 Jan 2008, 00:44

Re: Koja je vrsta muzike najteža za bubnjanje?

Post by raskee_drummer » 20 Sep 2009, 03:07

Kole man wrote:
raskee_drummer wrote:Joojjj..da se javim i ja posle ko zna koliko godina..
Vidim da ste digli moju staru temuuu..sada je opet zhiva :)
Nije me bilo nigde..nemam ni bubanj vec 5 meseci..prodao sam ga, jer sam trebao da kupim novi..u medjuvremenu sam polupao auto..pa sam placao kazne i sve ostalo, tako da sam ostao i bez skupljenih para i bez bubnjeva.. mnogo tuzhno i nerealno zvuchi .. ali zato vishe ne sviram :( :( :( tj. nisam svirao ravnih 5 meseci..i onda sam svirao juche, jam-ao sa ortakom iz bivsheg band-a..to je inache bassista solomon, verovatno ga znate sa foruma, osecaj .. mislim da sviram, sama pomisao na to je neverovatna..ali eto desilo se, i kao da sam leteo ( u zhivotu nisam imao bolje provedenih sat vremena ::ranting:: ).....i da, sa novim band-om sam se prijavio na neko takmichenje "rat bendova" pa cemo tamo valjda neshto svirati, i imam neku svirku u nedelju..jes' da nismo imali probe ni nishta vec meseci (shto sam vec rekao)... ali et'...

Eto malo sam odleteo :off-topic: ali nadam se da se ne ljutite :bambi:



btw. nadam se da cu ostati aktivan na forumu kao pre ...


i da, i dan danas nemam bubanj :XD:
Raske idete mozda na GBOB(global battle of the bands)?Ja sam tamo sa mojim bendom,kako se zovete?


Ne idemo...ne znam ni shta je to :)
Ako nije kasno sa prijavama mozhesh da mi kazhesh, pa cemo se prijaviti ako stignemo sve :D

Zovemo se Excused 4 Life (E4L) :ziveli:

User avatar
Kole man
Posts: 549
Joined: 04 Nov 2008, 21:56

Re: Koja je vrsta muzike najteža za bubnjanje?

Post by Kole man » 20 Sep 2009, 10:13

E jebiga petak je zadnji dan bio,al rece ti da idete na neki battle.Koji jos ima?

User avatar
Solomon
Dimension 7
Posts: 2499
Joined: 21 Jan 2008, 20:08
Location: Bijeljina

Re: Koja je vrsta muzike najteža za bubnjanje?

Post by Solomon » 20 Sep 2009, 11:23

Rat Bendova se zove, kao sto je vec rekao raskee i organizator je OBN televizija iz Sarajeva :wink:

:ziveli:

User avatar
Sid Vicious
Posts: 43
Joined: 17 Jan 2009, 01:01
Location: Bijeljina

Re: Koja je vrsta muzike najteža za bubnjanje?

Post by Sid Vicious » 20 Sep 2009, 16:45

E ba i AdrennaliN tamo ucestvuje,bice burekaaaaaaaaaaaaaaaaaa xD

User avatar
Solomon
Dimension 7
Posts: 2499
Joined: 21 Jan 2008, 20:08
Location: Bijeljina

Re: Koja je vrsta muzike najteža za bubnjanje?

Post by Solomon » 07 Oct 2009, 00:53

izvinjavam se za off ali evo snimak sa audicije :) ovaj drugi bend je raskee :mrgreen:


User avatar
Kole man
Posts: 549
Joined: 04 Nov 2008, 21:56

Re: Koja je vrsta muzike najteža za bubnjanje?

Post by Kole man » 07 Oct 2009, 14:19

Dobar je raske samo je pevac malo sjebo stvar i malo je brza verzija

Makaka Makaki
Posts: 15
Joined: 27 Nov 2011, 17:56

Re: Koja je vrsta muzike najteža za bubnjanje?Metal.

Post by Makaka Makaki » 04 Dec 2011, 19:57

Metal.

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Koja je vrsta muzike najteža za bubnjanje?Metal.

Post by doyle777 » 05 Dec 2011, 20:09

Makaka Makaki wrote:Metal.
Technical death metal, da budemo precizniji.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest