Koja je vrsta muzike najteža za bubnjanje?

Moderator: zolideathmetal

Post Reply
User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Koja je vrsta muzike najteža za bubnjanje?

Post by Duane » 18 Jul 2009, 18:11

nista, upravu ste... death metal je najtezi

mada ja ipak mislim da je free jazz... najtezi.. ili bossa nova?

jebote al' je teska ova muzika, tek kad sednes i razmislis skontas koliko je teska.. kao Diablo na Hell-u

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Re: Koja je vrsta muzike najteža za bubnjanje?

Post by Derrick » 18 Jul 2009, 18:13

Duane wrote:zapravo bluz i jeste tezak... prvo treba da zbacis sa sebe ceo trip objasnjavanja drugima, tipa joey jordison svira bluz... treba da zbacis sa sebe tu frustraciju koja te tera da na svakoj svirci ti drugima objasnjavas kako se svira, da pokazujes sve sto umes... a ostatak je jos tezi, jer kad se zbaci sva ta tehnicka zavisnost cesto ostaje praznina... vidis tipa koji sedi i nezna sta da kaze..... a onde se vrati good ole' izdrkavanju i kaze, ja sam baja, ja sviram najzajebaniju muziku na svetu

zato je teze biti b.b. king nego bilo sta drugo... uostalom koliko znate "bb kingova"?
Exactly. Iako ne slušam bluz pretežno, volim da se opustim i da sviram iz duše (kao i jazz, donekle), a ovi tipa Jordison (koji je, btw, izvikan preko svake mere) su samo to - brzi, a iza te brzine i iživljavanja neretko se krije manjak muzikalnosti, mada je ovo više izuzetak nego pravilo. :music-smiley5:

User avatar
Aca
Posts: 285
Joined: 29 Nov 2008, 15:23

Re: Koja je vrsta muzike najteža za bubnjanje?

Post by Aca » 18 Jul 2009, 18:16

Brate nisam ja reko da je death najtezi, i ja sam se smejao kad su rekli da je on najtezi...

Sta kad u njemu nema nista komlikovano, niti sta shvatas, niti sta da ucis...
Samo Sednes za bubanj i udaras cinelu sto brze mozes dok ne crknes... :krstise:

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Koja je vrsta muzike najteža za bubnjanje?

Post by MetalFunk » 18 Jul 2009, 18:18

Aca wrote:Brate nisam ja reko da je death najtezi, i ja sam se smejao kad su rekli da je on najtezi...

Sta kad u njemu nema nista komlikovano, niti sta shvatas, niti sta da ucis...
Samo Sednes za bubanj i udaras cinelu sto brze mozes dok ne crknes... :krstise:
:1: :1: :1: :1: :1:
:bow: :bow: :bow: :bow:
i onda kad te neko dira ti ga cvoknes u glavu i on dobije frakturu lobanje......

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Koja je vrsta muzike najteža za bubnjanje?

Post by Duane » 18 Jul 2009, 18:22

Derrick wrote:
Duane wrote:zapravo bluz i jeste tezak... prvo treba da zbacis sa sebe ceo trip objasnjavanja drugima, tipa joey jordison svira bluz... treba da zbacis sa sebe tu frustraciju koja te tera da na svakoj svirci ti drugima objasnjavas kako se svira, da pokazujes sve sto umes... a ostatak je jos tezi, jer kad se zbaci sva ta tehnicka zavisnost cesto ostaje praznina... vidis tipa koji sedi i nezna sta da kaze..... a onde se vrati good ole' izdrkavanju i kaze, ja sam baja, ja sviram najzajebaniju muziku na svetu

zato je teze biti b.b. king nego bilo sta drugo... uostalom koliko znate "bb kingova"?
Exactly. Iako ne slušam bluz pretežno, volim da se opustim i da sviram iz duše (kao i jazz, donekle), a ovi tipa Jordison (koji je, btw, izvikan preko svake mere) su samo to - brzi, a iza te brzine i iživljavanja neretko se krije manjak muzikalnosti, mada je ovo više izuzetak nego pravilo. :music-smiley5:
me ne bre, nekazem ja to samo za bluz, za bilo koju vrstu muzike... i za death brutal tetra metal...
al ono vidis nego tipa na bini, kao da se trudi da svima pokaze kako on dobro vlada nekom tehnikom... i onda npr. vidis santanu, koji je tu samo da bi svirao, da bi uzivao... to hocu da kazem... al ispada onda kako ja jedini slusam "true" muziku, jer nabrajam izvodjace koje slusam, al oni mi prvi padnu napamet, zato njih stavljam...
evo recimo blur, oasis... ja njih licno nevolim, al cu isto da kazem za njih... sviraju sta im "prija", ako bi tako mogli reci, slobodni su, nisu vezani tom idejom da nece nekome da se dopadnu i da moraju da objasnjavaju svirkom, da sviraju na 330 bpm... to frustrira
Aca wrote:Brate nisam ja reko da je death najtezi, i ja sam se smejao kad su rekli da je on najtezi...

Sta kad u njemu nema nista komlikovano, niti sta shvatas, niti sta da ucis...
Samo Sednes za bubanj i udaras cinelu sto brze mozes dok ne crknes... :krstise:
ako si ovo hteo da kazes, o5 nisi na mestu...
NEMOZE MUZIKA DA BUDE LAKA I TESKA... end of diskashn... bar ne u tom smislu

a to smaranje sa sviranjem te "teske" muzike samo dovodi do nepotrebnih tenzija, o kojima pisem...

ono, odes na dzhem seshn i tamo krenes da radis tappinge, arpedjoe i nesto tripujes, a zapravo sve sto hoces da uradis jeste da kazes "im gonna take off now" i zabendujes ga jednom sunce mu raspalo...
Last edited by Duane on 18 Jul 2009, 18:26, edited 1 time in total.

User avatar
Aca
Posts: 285
Joined: 29 Nov 2008, 15:23

Re: Koja je vrsta muzike najteža za bubnjanje?

Post by Aca » 18 Jul 2009, 18:25

MetalFunk wrote:
Aca wrote:Brate nisam ja reko da je death najtezi, i ja sam se smejao kad su rekli da je on najtezi...

Sta kad u njemu nema nista komlikovano, niti sta shvatas, niti sta da ucis...
Samo Sednes za bubanj i udaras cinelu sto brze mozes dok ne crknes... :krstise:
:1: :1: :1: :1: :1:
:bow: :bow: :bow: :bow:
i onda kad te neko dira ti ga cvoknes u glavu i on dobije frakturu lobanje......
Pa zbog toga se oni i zovu death, ubijaju brate i to u glavu...

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Koja je vrsta muzike najteža za bubnjanje?

Post by MetalFunk » 18 Jul 2009, 18:25

Aca wrote:
MetalFunk wrote:
Aca wrote:Brate nisam ja reko da je death najtezi, i ja sam se smejao kad su rekli da je on najtezi...

Sta kad u njemu nema nista komlikovano, niti sta shvatas, niti sta da ucis...
Samo Sednes za bubanj i udaras cinelu sto brze mozes dok ne crknes... :krstise:
:1: :1: :1: :1: :1:
:bow: :bow: :bow: :bow:
i onda kad te neko dira ti ga cvoknes u glavu i on dobije frakturu lobanje......
Pa zbog toga se oni i zovu death, ubijaju brate i to u glavu...
naravno.....

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Koja je vrsta muzike najteža za bubnjanje?

Post by sinisake » 18 Jul 2009, 20:28

me ne bre, nekazem ja to samo za bluz, za bilo koju vrstu muzike... i za death brutal tetra metal...
al ono vidis nego tipa na bini, kao da se trudi da svima pokaze kako on dobro vlada nekom tehnikom... i onda npr. vidis santanu, koji je tu samo da bi svirao, da bi uzivao... to hocu da kazem... al ispada onda kako ja jedini slusam "true" muziku, jer nabrajam izvodjace koje slusam, al oni mi prvi padnu napamet, zato njih stavljam...
evo recimo blur, oasis... ja njih licno nevolim, al cu isto da kazem za njih... sviraju sta im "prija", ako bi tako mogli reci, slobodni su, nisu vezani tom idejom da nece nekome da se dopadnu i da moraju da objasnjavaju svirkom, da sviraju na 330 bpm... to frustrira
Potpuno razumem sta hoces da kazes, samo nisam siguran u vezi sa jednom stvari...
Mozda i taj Santana, u solu od nekoliko minuta, ''zeli da se pokaze'', pod tenzijom je dokazivanja, ali na drugi nacin... Eto, on nema brzinu, nema u prstima nabiflane tapinge, svipinge i alternate pikinge, ali ima ubistven ton i simpaticno fraziranje, pa onda krene da ''objasnjava'' - TIME STO IMA.
(Ili uopste veliki deo te ekipe iz ''stare skole'', koja je znala da gusi solazama od 500 minuta)

Znas, nisam siguran da samo srederi boluju od bolesti zvane (muzikantska) sujeta. Naposletku, gitar-masturbacija nije njihova izmisljotina, ako cemo pravo... ;)

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Koja je vrsta muzike najteža za bubnjanje?

Post by Duane » 18 Jul 2009, 20:56

moguce, i na to se odnosi, al pazi... bio sam na 'certu, jednostavno videti coveka, kao da je otisao na futbal sa ortacima, ono bas se vidi da se lepo zabavlja, nekako je opusten, slobodan, ne deluje mi tako kao neki "ultimativni objashnjivac", zato sam njega naveo, ne zato sto volim da ga slusam... mogao je biti bilo koji gitarista, koji se drzi toga...

dok sam recimo isao na gilberta i o5 je bio isti exp, iako je mene maximalno smarao, vidi se da se tip lozi na te stvari i da mu je to prirodno, da mu je to opustanje, zezanje, da mu je strava da kulja gitarom po 20minuta, to je njegov nacin zezanja... nije bilo uopste tog "pokazacu ti" duha, iako sam se ja mighty smorio(al na red house je bilo ok :D) znaci ne ondosi se ovo samo na sredere...

User avatar
Drobac
MF veteran
Posts: 373
Joined: 23 Jul 2007, 00:31
Location: Ruma

Re: Koja je vrsta muzike najteža za bubnjanje?

Post by Drobac » 18 Jul 2009, 21:54

Aca wrote:Brate nisam ja reko da je death najtezi, i ja sam se smejao kad su rekli da je on najtezi...

Sta kad u njemu nema nista komlikovano, niti sta shvatas, niti sta da ucis...
Samo Sednes za bubanj i udaras cinelu sto brze mozes dok ne crknes... :krstise:
Izvoli izaberi bilo koju death metal pesmu i skini je u originalu.

Ova rasprava se pretvorila u "pljuni muziku koju ne volis i ne kontas".

User avatar
Aca
Posts: 285
Joined: 29 Nov 2008, 15:23

Re: Koja je vrsta muzike najteža za bubnjanje?

Post by Aca » 18 Jul 2009, 22:16

Drobac wrote:
Aca wrote:Brate nisam ja reko da je death najtezi, i ja sam se smejao kad su rekli da je on najtezi...

Sta kad u njemu nema nista komlikovano, niti sta shvatas, niti sta da ucis...
Samo Sednes za bubanj i udaras cinelu sto brze mozes dok ne crknes... :krstise:
Izvoli izaberi bilo koju death metal pesmu i skini je u originalu.

Ova rasprava se pretvorila u "pljuni muziku koju ne volis i ne kontas".
Vazi skidam ti do sutra...I sta onda???

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Re: Koja je vrsta muzike najteža za bubnjanje?

Post by Derrick » 18 Jul 2009, 22:22

Evo naprimer:

[youtube]fwsdq2Zaofk&feature=related[/youtube]

George Kollias spada u sam vrh "ekstremnih metal bubnjara", i slušao sam i gledao dosta od njega po YouTube-u. Međutim, nema sumnje da u njegovoj svirci (i svirci bubnjara sličnih njemu) odnosno u tom stilu sviranja preovlađuju 90% vremena, praktično, samo singlovi (single strokes), tu i tamo neki dabl (double stroke), ali u principu i ništa više. Realno, šta je drugo blast beat do običnog single stroke roll rudimenta između činele i doboša (pretežno), sa blagim varijacijama koje su (opet u 90% slučajeva, koliko sam imao priliku da čujem) u istom taktu, uz "mestimično grupisanje" u vidu triola, što će reći da poliritmija gotovo i da nema. O naprednijim rudimentima (ili barem onih koji se svrstavaju u ovu grupu) zaista nema ni govora.

Prelazi - uglavnom singlovi "podeljeni" između bas pedala i ruku, ali opet bez dinamike (bas pedalu, baš kao i te singlove udara konstantno ujednačenom snagom, bez "kićenja", mada je to opet stvar stila i muzičkog pravca koji nameće takav stil...).

Sa druge strane, ja ne mogu ni približno brzo da sviram koliko može on, a verujem ni većina bubnjara, tako da je sa te strane on, manje-više, strašan bubnjar.

Dok naprimer:



Horacio Hernandez primenjuje toliko toga da, prema mom mišljenju, gledano sa čisto školske/tehničke strane, ovaj gore nema šta da traži pored njega. Toliko dinamike, poliritmije, i izuzetno naprednih tehnika u ovom jednom solou "El Negro-a" (kako zovu Horacia), Kolias verovatno nije odsvirao u životu. :mrgreen:

MEĐUTIM, uvalite Horaciu da svira ono gore, pa da vidimo da li će moći, Ja čisto sumnjam, ali opet verujem da bi se Hernandez lakše "snašao" u metalu, nego li Kolias u latin jazz-u.

Zaključak: Besmisleno je porediti muzičare po tehnici. To što je jedan od ove dvojice tehnički bolji od onog drugog ništa ne govori o muzikalnosti i talentu. Svako svira ono što oseća i što mu leži i kraj priče.

:ziveli: :ziveli: :ziveli:

User avatar
Drobac
MF veteran
Posts: 373
Joined: 23 Jul 2007, 00:31
Location: Ruma

Re: Koja je vrsta muzike najteža za bubnjanje?

Post by Drobac » 19 Jul 2009, 11:00

Aca wrote:
Drobac wrote:
Aca wrote:Brate nisam ja reko da je death najtezi, i ja sam se smejao kad su rekli da je on najtezi...

Sta kad u njemu nema nista komlikovano, niti sta shvatas, niti sta da ucis...
Samo Sednes za bubanj i udaras cinelu sto brze mozes dok ne crknes... :krstise:
Izvoli izaberi bilo koju death metal pesmu i skini je u originalu.

Ova rasprava se pretvorila u "pljuni muziku koju ne volis i ne kontas".
Vazi skidam ti do sutra...I sta onda???
Onda postavi ovde video, da vidimo koliko ti je lako bilo.
Derrick wrote:Evo naprimer:

[youtube]fwsdq2Zaofk&feature=related[/youtube]

George Kollias spada u sam vrh "ekstremnih metal bubnjara", i slušao sam i gledao dosta od njega po YouTube-u. Međutim, nema sumnje da u njegovoj svirci (i svirci bubnjara sličnih njemu) odnosno u tom stilu sviranja preovlađuju 90% vremena, praktično, samo singlovi (single strokes), tu i tamo neki dabl (double stroke), ali u principu i ništa više. Realno, šta je drugo blast beat do običnog single stroke roll rudimenta između činele i doboša (pretežno), sa blagim varijacijama koje su (opet u 90% slučajeva, koliko sam imao priliku da čujem) u istom taktu, uz "mestimično grupisanje" u vidu triola, što će reći da poliritmija gotovo i da nema. O naprednijim rudimentima (ili barem onih koji se svrstavaju u ovu grupu) zaista nema ni govora.

Prelazi - uglavnom singlovi "podeljeni" između bas pedala i ruku, ali opet bez dinamike (bas pedalu, baš kao i te singlove udara konstantno ujednačenom snagom, bez "kićenja", mada je to opet stvar stila i muzičkog pravca koji nameće takav stil...).

Sa druge strane, ja ne mogu ni približno brzo da sviram koliko može on, a verujem ni većina bubnjara, tako da je sa te strane on, manje-više, strašan bubnjar.

Dok naprimer:



Horacio Hernandez primenjuje toliko toga da, prema mom mišljenju, gledano sa čisto školske/tehničke strane, ovaj gore nema šta da traži pored njega. Toliko dinamike, poliritmije, i izuzetno naprednih tehnika u ovom jednom solou "El Negro-a" (kako zovu Horacia), Kolias verovatno nije odsvirao u životu. :mrgreen:

MEĐUTIM, uvalite Horaciu da svira ono gore, pa da vidimo da li će moći, Ja čisto sumnjam, ali opet verujem da bi se Hernandez lakše "snašao" u metalu, nego li Kolias u latin jazz-u.

Zaključak: Besmisleno je porediti muzičare po tehnici. To što je jedan od ove dvojice tehnički bolji od onog drugog ništa ne govori o muzikalnosti i talentu. Svako svira ono što oseća i što mu leži i kraj priče.

:ziveli: :ziveli: :ziveli:
Otprilike o tome i govorim. Oba ova primera su odlicni bubnjari, ali u svom domenu. Ne znam samo za ono snalazenje, jer kao sto rekoh, nije ni sama brzina laka, a i Kollias svira i drugih stvari pored metala, samo sto ces na njegovim klipovima videti dosta metala, singlova i ujednacenih udaraca, jer to je ono sto muzika od njega zahteva i ipak je on metal bubnjar. Verovao ili ne, postoje i bubnjari koji metal ne sviraju i tesko im je da odrze istu jacinu udarda konstantno, koliko god to bzvz zvucalo i lako izgledalo na prvi pogled. Mislim, ja ne tvrdim da je dm najteza muzika za sviranje, ali je daleko od lake. Za mnoge ljude je to buka, cak ni ja ne kontam sve bendove, ali iza sve te buke ima nekih desavanja. Na jednooj temi smo pricali o metronomu, cini mi se da si bas ti izjavio da mnogo bubnjara ne zna da prati isti. Zamisli koliko je "lako" ostati precizan i tacan na 250+ bpma (pa i 280, koliko moze da izvuce jedan Kollias) i uz to svirati sve udarce istom jacinom (i ne, to se ne postize u teretani). A i ono sto mozes da vidis na You Tube-u nije sve sto mozes da vidis od Kolliasa. :mrgreen: Dosta ljudi je imalo tvoj stav, ali su ga malo promenili kad su odgledali njegov DVD. Ne znam da li znas, ali covek predaje bubnjave u modernoj muzickoj skoli u Atini.

Sve u svemu, vec sam rekao, a i stojim iza toga, najteza muzika je ona koju ne znas da sviras, koja god to muzika bila. Kad god neko misli da je nesto lako, neka proba, ne zbog mene ili zbog drugih ili zbog natkurivanja po forumima, vec zbog sebe. Mnogo stvari se tako moze nauciti. Nekad vise mozes da naucis od loseg muzicara, nego od dobrog.

User avatar
Aca
Posts: 285
Joined: 29 Nov 2008, 15:23

Re: Koja je vrsta muzike najteža za bubnjanje?

Post by Aca » 19 Jul 2009, 15:10

Onda postavi ovde video, da vidimo koliko ti je lako bilo.
Pa ja i nisam bubanjar, ali znam 5-6 ritma...
Ne mogu ja da skidam ovag Georgea Kolliasa...Seo sam za bubanj 3-4 puta, na probama...
Ali dugo slusam puna vrsta muzika da mogu da procenim da death metal definitivno nije najtezi za sviranje...
Nije najtezi zato sto tezina nije samo u brzini i u proseravanju sa nekim nepotrebnim prelazima...

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Koja je vrsta muzike najteža za bubnjanje?

Post by MetalFunk » 19 Jul 2009, 15:21

Aca wrote:
Onda postavi ovde video, da vidimo koliko ti je lako bilo.
Pa ja i nisam bubanjar, ali znam 5-6 ritma...
Ne mogu ja da skidam ovag Georgea Kolliasa...Seo sam za bubanj 3-4 puta, na probama...
Ali dugo slusam puna vrsta muzika da mogu da procenim da death metal definitivno nije najtezi za sviranje...
Nije najtezi zato sto tezina nije samo u brzini i u proseravanju sa nekim nepotrebnim prelazima...
tema je o bubnjevima i "offiramo" svi pomalo, ali, ae probaj skinuti nesto na bassu pa se javi.... :ziveli:
Sve u svemu, vec sam rekao, a i stojim iza toga, najteza muzika je ona koju ne znas da sviras, koja god to muzika bila. Kad god neko misli da je nesto lako, neka proba, ne zbog mene ili zbog drugih ili zbog natkurivanja po forumima, vec zbog sebe. Mnogo stvari se tako moze nauciti. Nekad vise mozes da naucis od loseg muzicara, nego od dobrog.
:1: :1: :bow: :bow:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest