Koja je vrsta muzike najteža za bubnjanje?

Moderator: zolideathmetal

Post Reply
Makaka Makaki
Posts: 15
Joined: 27 Nov 2011, 17:56

Re: Koja je vrsta muzike najteža za bubnjanje?Metal.

Post by Makaka Makaki » 06 Dec 2011, 14:20

doyle777 wrote:
Makaka Makaki wrote:Metal.
Technical death metal, da budemo precizniji.
Nije bash ni heavy lak...al' death jes' najtezi.

Cultosaurus
Posts: 3
Joined: 17 Dec 2011, 01:35
Location: Zagreb

Re: Koja je vrsta muzike najteža za bubnjanje?

Post by Cultosaurus » 17 Dec 2011, 01:53

Oni koji tvrde da je death metal najteži, nisu baš naslušani.

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Koja je vrsta muzike najteža za bubnjanje?

Post by doyle777 » 17 Dec 2011, 12:00

Cultosaurus wrote:Oni koji tvrde da je death metal najteži, nisu baš naslušani.
Oni koji tvrde da technical/progressive death metal nije najteži nisu baš naslušani.
Spoiler:
Msm, kakva je to konstatacija bez imalo argumenata, koji je po tvom mišljenju najteži žanr za bubnjanje? Ae reci pa da uporedimo, možda grešim što se tiče tech prog death metala, al' tako nikada nećemo naći "odgovor". :ziveli:

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Koja je vrsta muzike najteža za bubnjanje?

Post by MetalFunk » 17 Dec 2011, 14:11

Jea, takoe! Započnite dijalektički betl!

Cultosaurus
Posts: 3
Joined: 17 Dec 2011, 01:35
Location: Zagreb

Re: Koja je vrsta muzike najteža za bubnjanje?

Post by Cultosaurus » 17 Dec 2011, 14:21

Kao prvo, ovo pitanje "Koja je vrsta muzike je najteža za bubnjanje" samo po sebi nema smisla jer u svakoj vrsti glazbe postoje zahtjevniji i manje zahtjevni bubnjari. Kao drugo, za death metal, brzina je sve što trebaš razviti. Kako kaže moj prijatelj, glazba nije sport da ti treba 5% talenta i 95% vježbe. Upravo ti za razvijanje brzine treba 5% talenta i 95% vježbe. Kada bi usporio death metal drum linije vidio bi da su to zapravo jako jednostavne komponente. Daj nekom čistom death metal bubnjaru da ti odsvira John Bohnamom drum solo iz Moby Dicka i jebat će se na tom, a da ne spominjem bubnjarske solaže iz jazz kompozicija koje zahtjevaju osjećajno bubnjanje(a ne natjecanje u tome tko će brže svirati).

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Koja je vrsta muzike najteža za bubnjanje?

Post by MetalFunk » 17 Dec 2011, 14:24

Cultosaurus wrote:Kako kaže moj prijatelj, glazba nije sport da ti treba 5% talenta i 95% vježbe.
:kokice:

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Koja je vrsta muzike najteža za bubnjanje?

Post by doyle777 » 17 Dec 2011, 14:34

@Cultosaurus
Meni se čini da ti uopšte nisi upoznat sa death metal scenom, ispravi me ako grešim. Okej je ako kažeš da brutal death nije toliko teško bubnjati (što volim ovaj "glagol" :mrgreen: ), ali mi je čudno što ceo death metal kao žanr izjednačavaš. Progressive technical death metal je najzahtevniji za bubnjara (a i za ostale članove benda), to 5% talenta, 95% vežbe možeš da kažeš za bubnjara Alogie, ili eventualno Joey Jordisona iz Slipknota (iako oni ne sviraju death metal), ova vrsta deatha ima dosta progi ritmova, često ume da bude tu i neparnih ritmova, veoma zanimljivih prelaza, zahteva veoma dobru tehniku i odličan (ODLIČAN!) rad duplom pedalom. Evo ti jednog primera:

Reci mi da ovo može da odsvira bilo koji bubnjar? :)
P.S. Prebaci video na 0:30, pre toga nema ništa bitno.
Spoiler:
Beži MetalFunče! :P

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Koja je vrsta muzike najteža za bubnjanje?

Post by MetalFunk » 17 Dec 2011, 14:37

Izvini Dojle, alfa mužjače ovog topika! :ziveli:

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Koja je vrsta muzike najteža za bubnjanje?

Post by doyle777 » 17 Dec 2011, 14:42

MetalFunk wrote:Izvini Dojle, alfa mužjače ovog topika! :ziveli:
:lol: A i ja serem ovde, a nisam bubnjar. :XD:
:ziveli:

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Koja je vrsta muzike najteža za bubnjanje?

Post by Trooper » 17 Dec 2011, 15:02

doyle777 wrote:@Cultosaurus
Meni se čini da ti uopšte nisi upoznat sa death metal scenom, ispravi me ako grešim. Okej je ako kažeš da brutal death nije toliko teško bubnjati (što volim ovaj "glagol" :mrgreen: ), ali mi je čudno što ceo death metal kao žanr izjednačavaš. Progressive technical death metal je najzahtevniji za bubnjara (a i za ostale članove benda), to 5% talenta, 95% vežbe možeš da kažeš za bubnjara Alogie, ili eventualno Joey Jordisona iz Slipknota (iako oni ne sviraju death metal), ova vrsta deatha ima dosta progi ritmova, često ume da bude tu i neparnih ritmova, veoma zanimljivih prelaza, zahteva veoma dobru tehniku i odličan (ODLIČAN!) rad duplom pedalom. Evo ti jednog primera:

Reci mi da ovo može da odsvira bilo koji bubnjar? :)
P.S. Prebaci video na 0:30, pre toga nema ništa bitno.
Spoiler:
Beži MetalFunče! :P
A bre doyle, kakav si ti to fan Pry-a a nisi ovu verziju okacio

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Koja je vrsta muzike najteža za bubnjanje?

Post by doyle777 » 17 Dec 2011, 15:12

theTrooper wrote:A bre doyle, kakav si ti to fan Pry-a a nisi ovu verziju okacio
:mrgreen:
Ja preko te verzije sazn'o za ovu verziju. :mrgreen:
Btw, Zoli je tad pobediJo na takmičenju. :metal:

Al' original je ipak reprezentativniji. :ziveli:

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Koja je vrsta muzike najteža za bubnjanje?

Post by Trooper » 17 Dec 2011, 17:16

Znam da je pobedio, bio sam na forumu i za vreme glasanja, glasali smo svi :). Bejahu neke cinele i Obscura ploca/majice itd kao glavna nagrada. A zoli je sabio, meni zvuci cistije od originala.

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Koja je vrsta muzike najteža za bubnjanje?

Post by doyle777 » 17 Dec 2011, 17:29

Image
http://sickdrummermagazine.com/index.ph ... ntest.html
:mrgreen:

Elem, možda čistije zvuči zbog činjenice da je svirao bez muzičke podloge, mislim da je zbog toga i pobedio. :)
I da, razvalio je. Zoli je jedan od najboljih bubnjara na Balkanu, jebite vi mene zbog ovoga što sam rekao, al' tako je. :ziveli:
Spoiler:
doyle777 wrote:jebite vi mene
Nisam misliJo bukvalno. :hide:
Btw:
[youtube]1tRpYsxPwFo&feature=player_embedded[/youtube]
To je to.

User avatar
Drobac
MF veteran
Posts: 373
Joined: 23 Jul 2007, 00:31
Location: Ruma

Re: Koja je vrsta muzike najteža za bubnjanje?

Post by Drobac » 17 Dec 2011, 21:33

Cultosaurus wrote:Kao prvo, ovo pitanje "Koja je vrsta muzike je najteža za bubnjanje" samo po sebi nema smisla jer u svakoj vrsti glazbe postoje zahtjevniji i manje zahtjevni bubnjari.
U principu se slažem sa tobom, ali ima neih stvari u kojima grešiš i čini mi se da ne poznaješ materiju (tj. death metal u celosti)
Cultosaurus wrote: Kao drugo, za death metal, brzina je sve što trebaš razviti.
Zavisi o kakvom death metalu je reč. Pogledaj malo mlađe generacije death metal bubnjara, videćeš da tu ima mnogo više od puke brzine. U zadnjih nekoliko godina u DM je implementirano mnogo komleksnijih ritmova pozajmljenih iz drugih žanrova, jedino što nema tog osećajnog sviranja, kako ga ti nazivaš, jer je DM ipak agresivan oblik muzike.
Cultosaurus wrote: Kako kaže moj prijatelj, glazba nije sport da ti treba 5% talenta i 95% vježbe.
SVE se može nadoknaditi vežbom, pa i "osećajno" sviranje. Onaj bubnjar koji ima manje talenta, a vežba, biće uvek bolji od onog koji ima više talenta i ne vežba.
Cultosaurus wrote: Daj nekom čistom death metal bubnjaru da ti odsvira John Bohnamom drum solo iz Moby Dicka i jebat će se na tom,
Hajdemo obrnuto, daj Bonhamu da svira brzu death metal deonicu i jebaće se na tome. Svaka vrsta muzike je zahtevna na neki svoj način i to je jednostavno to. Ja ne kažem da je DM najzahtevniji, i u pravu si to što kažeš za Bonhama, ali isto tako neko ko svira ono što i Bonham, ne bi se tek tako snašao u death metalu.

Cultosaurus wrote: (a ne natjecanje u tome tko će brže svirati).
Takmičenje u tome ko će brže svirati je započeo upravo jedan džez bubnjar, a ti mi sad reci njegovo ime, kad već toliko poznaješ džez. ;)

Cultosaurus
Posts: 3
Joined: 17 Dec 2011, 01:35
Location: Zagreb

Re: Koja je vrsta muzike najteža za bubnjanje?

Post by Cultosaurus » 18 Dec 2011, 13:05

Okej, onaj video je sjeban. xD

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest