Koja je vrsta muzike najteža za bubnjanje?

Moderator: zolideathmetal

Post Reply
User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Koja je vrsta muzike najteza za sviranje?

Post by MetalFunk » 17 Jul 2009, 13:56

Drumkiller wrote:u death metalu ide samo brzina....daleko je on od najteze vrste muzike za swiranje...
hahahahahah
Drobac wrote: Vidi se da ne znas mnogo o death metalu. ;)
:1:

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Koja je vrsta muzike najteza za sviranje?

Post by Dersu Uzala » 17 Jul 2009, 14:54

Dobro deder, objasnite coveku (a i meni) koje su to zahtevne komponente death metal svirke (sem brzine).

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Re: Koja je vrsta muzike najteza za sviranje?

Post by Derrick » 17 Jul 2009, 15:23

Imao sam prilike da slušam dosta dobrih death metal bubnjara, međutim zaista, kada se po strani ostavi ekstremna brzina, tehnički gledano, bubnjanje je dosta siromašno, u poređenju sa jazz/latin čudima.

Ali, opet ali, tako se može pojednostaviti praktično svaki muzički pravac. Težina death/black metal svirke upravo i leži u tome da ne može baš svaki bubnjar da postigne toliku brzinu i preciznost istovremeno (štaviše, jako malo njih i može). :ziveli:

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Koja je vrsta muzike najteza za sviranje?

Post by MetalFunk » 17 Jul 2009, 15:30

pazi, ja gledam one bolje, ne one losije
jbt, pa kad skontas da mozes i ti svirati kao oni losiji onda ces, naravno, reci da to nije teska vrsta muzike...
:ziveli:

User avatar
Drobac
MF veteran
Posts: 373
Joined: 23 Jul 2007, 00:31
Location: Ruma

Re: Koja je vrsta muzike najteza za sviranje?

Post by Drobac » 17 Jul 2009, 16:32

Pa prva stvar, najteza muzika za sviranje je ona koju ne znas da sviras, to jest, ona koju ne sviras/ne vezbas.

Druga stvar, brzina nije samo brzina. Ko misli da jeste, nek odvrne metronom na 250 bpm-a i neka proba da svira sesnaestine, pa da vidimo koliko mu je samo lako bilo. Brzina je nesto za sta su potrebne godine da se razvije, bez obzira na muzicki pravac.

Trece, reci za death metal da je samo brz i nista vise je prevelika generalizacija. Ima bendova/bubnjara koji su samo brzi i nista vise, ali ima i mnogo onih koji to nisu. Prvi domaci zadatak, zadnja 4 albuma grupe Death. Po danasnjim standardima brzine, Death i nije nesto brz bend. Tezak? Pa meni jeste. Ako ima neko ko misli da nije, voleo bih da odgledam njegov snimak sviranja Death-a. Pa kada pocujete Death i njihove bubnjare, onda idemo na ono sto je tehnicki isto ili slicno zahtevno, a uz to jos i brze. ;)

P.S. Nemam nameru da zvucim svadljivo, naprotiv, samo hocu da razbijem neke stereotipe.

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Koja je vrsta muzike najteza za sviranje?

Post by MetalFunk » 17 Jul 2009, 16:38

Drobac wrote:Pa prva stvar, najteza muzika za sviranje je ona koju ne znas da sviras, to jest, ona koju ne sviras/ne vezbas.

Druga stvar, brzina nije samo brzina. Ko misli da jeste, nek odvrne metronom na 250 bpm-a i neka proba da svira sesnaestine, pa da vidimo koliko mu je samo lako bilo. Brzina je nesto za sta su potrebne godine da se razvije, bez obzira na muzicki pravac.

Trece, reci za death metal da je samo brz i nista vise je prevelika generalizacija. Ima bendova/bubnjara koji su samo brzi i nista vise, ali ima i mnogo onih koji to nisu. Prvi domaci zadatak, zadnja 4 albuma grupe Death. Po danasnjim standardima brzine, Death i nije nesto brz bend. Tezak? Pa meni jeste. Ako ima neko ko misli da nije, voleo bih da odgledam njegov snimak sviranja Death-a. Pa kada pocujete Death i njihove bubnjare, onda idemo na ono sto je tehnicki isto ili slicno zahtevno, a uz to jos i brze. ;)

P.S. Nemam nameru da zvucim svadljivo, naprotiv, samo hocu da razbijem neke stereotipe.
F*CK yeaaaaaaaah :bow: :bow:
:ziveli: :ziveli: :ziveli:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Koja je vrsta muzike najteza za sviranje?

Post by Duane » 17 Jul 2009, 17:48

Duane wrote:
Duane wrote:bluz
:1:
upravu si

User avatar
Aca
Posts: 285
Joined: 29 Nov 2008, 15:23

Re: Koja je vrsta muzike najteza za sviranje?

Post by Aca » 18 Jul 2009, 17:41

MetalFunk wrote:
Drumkiller wrote:u death metalu ide samo brzina....daleko je on od najteze vrste muzike za swiranje...
hahahahahah
Drobac wrote: Vidi se da ne znas mnogo o death metalu. ;)
:1:
Pa kapiras...Po njemu death je najtezi zato sto trebas da udaras u cinelu 300 puta u sec i tako 5 min...Treba ti kondicija...
Mislim teretana malo i tako to...Ako ne dizes 100kg iz bencha onda ne mozes da sviras death.. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Koja je vrsta muzike najteza za sviranje?

Post by MetalFunk » 18 Jul 2009, 17:47

Aca wrote:
Pa kapiras...Po njemu death je najtezi zato sto trebas da udaras u cinelu 300 puta u sec i tako 5 min...Treba ti kondicija...
Mislim teretana malo i tako to...Ako ne dizes 100kg iz bencha onda ne mozes da sviras death.. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
:wallbash_2: :wallbash_2: :wallbash_2: :wallbash_2:

User avatar
Aca
Posts: 285
Joined: 29 Nov 2008, 15:23

Re: Koja je vrsta muzike najteža za bubnjanje?

Post by Aca » 18 Jul 2009, 17:59

Pusti te naprzene death metalce...

Skidaj Joeya Jordisona...
http://www.youtube.com/watch?v=t9TYQVM9SSA
Last edited by Aca on 18 Jul 2009, 18:03, edited 1 time in total.

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Koja je vrsta muzike najteža za bubnjanje?

Post by MetalFunk » 18 Jul 2009, 18:01

Aca wrote:Pusti te naprzene death metalce...

Bluz ti je najtezi za bubnjeve...
aha.......

User avatar
Aca
Posts: 285
Joined: 29 Nov 2008, 15:23

Re: Koja je vrsta muzike najteža za bubnjanje?

Post by Aca » 18 Jul 2009, 18:04

MetalFunk wrote:
Aca wrote:Pusti te naprzene death metalce...

Bluz ti je najtezi za bubnjeve...
aha.......
Nisam stavio lol smajli... :lol:
vidis da sam posle ispravio post... :mrgreen:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Koja je vrsta muzike najteža za bubnjanje?

Post by Duane » 18 Jul 2009, 18:06

zapravo bluz i jeste tezak... prvo treba da zbacis sa sebe ceo trip objasnjavanja drugima, tipa joey jordison svira bluz... treba da zbacis sa sebe tu frustraciju koja te tera da na svakoj svirci ti drugima objasnjavas kako se svira, da pokazujes sve sto umes... a ostatak je jos tezi, jer kad se zbaci sva ta tehnicka zavisnost cesto ostaje praznina... vidis tipa koji sedi i nezna sta da kaze..... a onde se vrati good ole' izdrkavanju i kaze, ja sam baja, ja sviram najzajebaniju muziku na svetu

zato je teze biti b.b. king nego bilo sta drugo... uostalom koliko znate "bb kingova"?

User avatar
Aca
Posts: 285
Joined: 29 Nov 2008, 15:23

Re: Koja je vrsta muzike najteža za bubnjanje?

Post by Aca » 18 Jul 2009, 18:09

Duane wrote:zapravo bluz i jeste tezak... prvo treba da zbacis sa sebe ceo trip objasnjavanja drugima, tipa joey jordison svira bluz... treba da zbacis sa sebe tu frustraciju koja te tera da na svakoj svirci ti drugima objasnjavas kako se svira, da pokazujes sve sto umes... a ostatak je jos tezi, jer kad se zbaci sva ta tehnicka zavisnost cesto ostaje praznina... vidis tipa koji sedi i nezna sta da kaze..... a onde se vrati good ole' izdrkavanju i kaze, ja sam baja, ja sviram najzajebaniju muziku na svetu

zato je teze biti b.b. king nego bilo sta drugo... uostalom koliko znate "bb kingova"?
Jedva da sam te nesto razumeo, sem ovoga na kraju... ::ranting:: ::ranting::

User avatar
Aca
Posts: 285
Joined: 29 Nov 2008, 15:23

Re: Koja je vrsta muzike najteža za bubnjanje?

Post by Aca » 18 Jul 2009, 18:11

A o b.b. Kingovima znam vrlo malo, skoro nista...jbg... :(

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest