Da li postoje note ili tabovi za bubnjeve????

Moderator: zolideathmetal

User avatar
Drobac
MF veteran
Posts: 373
Joined: 23 Jul 2007, 00:31
Location: Ruma

Re: Da li postoje note ili tabovi za bubnjeve????

Post by Drobac » 04 Feb 2008, 23:35

Moguce je i da nesto znaci, a moguce je i da je u pitanju greska. Najbolje je slusati stvar i gledati tablature. Tako ti bude mnogo jasnije.
Note se ne razlikuju mnogo od tablatura:
Image

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Da li postoje note ili tabovi za bubnjeve????

Post by Funkomat » 05 Feb 2008, 01:59

Note za bubnjeve su definitivno lakse od nota za ostale instrumente...
Npr na gitari moras da znas svaku notu gde se nalazi na vratu dok kod bubnjeva imas koliko...? 6 "nota" ili sta su vec.
Cak bih rekao da su note za bubnjeve bolje od tabova jer vidis trajanje tonova a njihovo citanje nije nista teze nego citanje tablatura.

User avatar
Marko_chupavi
MF veteran
Posts: 152
Joined: 05 Apr 2007, 11:28

Re: Da li postoje note ili tabovi za bubnjeve????

Post by Marko_chupavi » 05 Feb 2008, 08:27

pa evo i ja da kazem nesto na temu, posto nesto o tome i znam :)

Naravno da postoje tabovi, i naravno da postoje note za bubnjeve... e, sada... uglavnom kompozitore mrzi da pisu note za bubnjeve, morate priznati, to je jako dosadan i zamoran posao... uglavnom se radi na sledeci nacin (kada ima kompozitora)... kompozitor napise "osnovni gruv", tj. par "sekvenci", ili cak samo "feel" (uglavnom koja je cinela (ride ili hh) i koji je ritam: senestine, osmine, cetvrtine) a bubnjar svira po nahodjenju ostatak. Ako je negde bitno da bubanj bude precizno definisan (kod brejkova, ili kada se svira unison sa nekim drugim instrumentom), onda se i to zapise i to je uglavnom to. Postoje i frikovi koji od tona do tona (ili bolje receno od toma do toma :) ) skidaju stvari i pisu.... to je po meni malko sumanuto...retko ko svira ton za ton...

Od drugih metoda koje sam video navise mi se svidela "metoda" mike portnoy-a... on pise podsetnik... daje ritmovima "imena" (uglavnom naslove drugih pesama na koje ga podseca ritam) i pored napise koliko taktova traje (posto mahom svira neparno). To po meni nije losa stvar, skracuje zapis, ako je mracno ili nesto sl, moze lakse da se vidi tablatura, i po meni lakse se pamti... mozete cak i malu pricu da napisete od toga. :)

User avatar
raskee_drummer
Posts: 100
Joined: 13 Jan 2008, 00:44

Re: Da li postoje note ili tabovi za bubnjeve????

Post by raskee_drummer » 05 Feb 2008, 11:16

Pa dobro...sada mi mnogo lakse izgleda jer sam skontao i note, a i tabove....samo mi nije jasno kod ovaoga sto je "Drobac" poslao...skontao sam vecinu, samo me zanima kako se kontra udara ovde...mislim kojom brzinom, ili samo se udara jednom sa bassom, pa onda kontra, i palicom i nogom-i bass, pa trei puta dobos........itd.
I kako da znam taktove, mislim brzinu i to????

Sezax
Posts: 310
Joined: 23 Dec 2007, 15:18

Re: Da li postoje note ili tabovi za bubnjeve????

Post by Sezax » 05 Feb 2008, 12:14

raskee_drummer wrote:Pa dobro...sada mi mnogo lakse izgleda jer sam skontao i note, a i tabove....samo mi nije jasno kod ovaoga sto je "Drobac" poslao...skontao sam vecinu, samo me zanima kako se kontra udara ovde...mislim kojom brzinom, ili samo se udara jednom sa bassom, pa onda kontra, i palicom i nogom-i bass, pa trei puta dobos........itd.
I kako da znam taktove, mislim brzinu i to????
Ako islis kako da znas brzinu udaranja u pjesmi po tabovima samo slusas pijesmu i citas tabove i tako skontas...

User avatar
Drobac
MF veteran
Posts: 373
Joined: 23 Jul 2007, 00:31
Location: Ruma

Re: Da li postoje note ili tabovi za bubnjeve????

Post by Drobac » 05 Feb 2008, 19:12

Funkomat wrote:6 "nota" ili sta su vec.
Ima ih onoliko koliko ima delova bubnja. To je samo primer nota, ima na netu objasnjenje kako se citaju, mrzi me da trazim sada.
raskee_drummer wrote:Pa dobro...sada mi mnogo lakse izgleda jer sam skontao i note, a i tabove....samo mi nije jasno kod ovaoga sto je "Drobac" poslao...skontao sam vecinu, samo me zanima kako se kontra udara ovde...mislim kojom brzinom, ili samo se udara jednom sa bassom, pa onda kontra, i palicom i nogom-i bass, pa trei puta dobos........itd.
I kako da znam taktove, mislim brzinu i to????
Nisam strucnjak za note, ali na tom primeru su 16-ine. To mozes zakljuciti po tome sto ima 16 nota u jednoj "meri". Trebalo bi da pise koja je brzina, to je 5-a strana nekoh vezbi koje sam postavio samo kao primer, verujem da na prvoj strani ima i brzina.

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Da li postoje note ili tabovi za bubnjeve????

Post by Funkomat » 05 Feb 2008, 20:07

Drobac wrote:Ima ih onoliko koliko ima delova bubnja


Da znam... Na to sam mislio.
Mnogo manje nego nota na gitaru :wink:

User avatar
Drobac
MF veteran
Posts: 373
Joined: 23 Jul 2007, 00:31
Location: Ruma

Re: Da li postoje note ili tabovi za bubnjeve????

Post by Drobac » 05 Feb 2008, 20:12


Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Da li postoje note ili tabovi za bubnjeve????

Post by Funkomat » 05 Feb 2008, 20:21



:D Zaboravi da sam ista rekao...

User avatar
balanso
MF veteran
Posts: 180
Joined: 01 Nov 2006, 19:31
Location: Behind You

Re: Da li postoje note ili tabovi za bubnjeve????

Post by balanso » 06 Feb 2008, 16:27

Bez ljutnje, ali tesko da si skroz odvojio ruke i noge posle mesec dana sviranja. Probaj da odradis single stroke roll izmedju leve ruke i leve noge.
hahahahahaha ovo bih voleo da vidim ......

najlaksa varijanta za skidanje bubnjeva (moje misljenje) je da skines neki kvalitetan guitar pro tab u kojem ima i ritam (bubnjevi) pa da iskljucis sve ostalo i da pratis ili mozda da ostavis ritam gitaru da mozes da se orijentises ..... (mozda za pocetak tako)
mada.... poznajem momka koji je sa 8-9 godina svirao master of puppets (ja sam svedok tome,2. razred osnovne) tako da je sve moguce ..... on sve skida po sluhu , kao klincu stari mu je pokazao narodnjacke ritmove i dalje je napredovao sam,nema ni sekunde muzickog obrazovanja.....(secam se da smo svirali i ja sam omasio rif za pola stepena , iz pozadine se culo:
NIJE TO!!!)

opet ovaj rastko dosta dobro napreduje s obzirom koliko dugo svira ( kao sto je rekao mesec dana) i to zato sto je napaljenik , svira milion sati dnevno

User avatar
Orgasmatron
Posts: 292
Joined: 06 Aug 2008, 10:35

Re: Da li postoje note ili tabovi za bubnjeve????

Post by Orgasmatron » 06 Aug 2008, 18:55

u osnovi koji ce ti djavo note i tabovi za bubanj? To je neshto najlakshe za skidati po sluhu tako da ti tab ne treba, jedino ti treba tehnika sviranja da bi mogao da skidash stvari!!!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest