Koji mikrofoni za bubanj???

Moderator: zolideathmetal

Post Reply
pearl
Posts: 16
Joined: 11 Dec 2007, 10:55
Location: Sid

Koji mikrofoni za bubanj???

Post by pearl » 05 Feb 2008, 22:44

Imam elekttronac (Roland td-10) koji cu (nadam se) uskoro bataliti (citaj:prodati),i ponovo svirati akustiku :lol:
Akusticni bubanj nisam prodavao (Pearl World),mada ga nisam ni svirao vec 10 godina :mrgreen:
Interesuje me koji mikrofoni su kod nas najbolji za bubanj (sto se tice odnosa cene i kvaliteta)?

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Koji mikrofoni za bubanj???

Post by Rocket Roll » 05 Feb 2008, 23:17

A što hoćeš da prodaš TD-10? Pa to je savršen elektronski set!

Ne verujem da igde u Srbiji mogu tako dobro da se snime bubnjevi kao što može da se odradi zvuk sa TD-10... Svi ionako "nakucavaju" bubnjeve - suviše muke da se ozvuče bubnjevi i opet moraju da se triggeruju ako hoćeš da snimak ide na CD (suviše "bleeda").

Uvek možeš da ih koristiš čisto kao MIDI kontroler i da bubnjeve "vučeš" sa nekog odličnog VSTija kakav je Addictive Drums ili EZ Drums, ako si se umorio od zvuka TD-10 modula...

A ako ćeš baš da ih prodaješ, razmisli o tome da uzmeš ove najnovije Rolandove, TD-20K.

pearl
Posts: 16
Joined: 11 Dec 2007, 10:55
Location: Sid

Re: Koji mikrofoni za bubanj???

Post by pearl » 06 Feb 2008, 00:47

U pravu si sto se tice i 10-ke,a pogotovo td-20,samo..........malo (malo vise) mi je dosadio elektronac i pozeleo sam se osecaja svirke akusticnog bubnja :(
A td-20 je suvise skup bubanj (za mene),pa ne zelim o njemu ni da razmisljam :hide:
Probao sam ga i ............do j***

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Koji mikrofoni za bubanj???

Post by Rocket Roll » 06 Feb 2008, 01:28

Sve u svemu, nemoj da prodaješ V-Drums ako ne moraš... naročito ako snimaš bubanj. Toliko olakšavaju život da je to neprocenjivo.

Što se jeftinijih mikrofona za bubanj tiče, imaš nekoliko setova na prodaju kod nas, od kojih mi na pamet trenutno padaju:

1) AKG Emotion Drum Pack (4 x D440, 1 x D550), u SkyMusicu, za 400 evra:

Image

2) Samson 5 kit (1 x Q Kick, 1 x Q Snare, 3 x Q Tom), u ALCProu, za 210 evra:

Image

3) Audix Fusion 6 (3 x F-10, 1 x F-12, 2 x F-15), u Player Music House, za 285 evra:

Image

4) Shure PGDMK6-XLR (2 x PG81, 1 x PG52, 3 x PG56), u SkyMusicu, za 520 evra:

Image

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Koji mikrofoni za bubanj???

Post by Funkomat » 06 Feb 2008, 01:39

Rocket Roll wrote:

Što se jeftinijih mikrofona za bubanj tiče........ za 400 evra:

U jebote... Te dve stvari zajedno :shock:

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Koji mikrofoni za bubanj???

Post by Rocket Roll » 06 Feb 2008, 01:44

Pa, kada dođe do setova mikrofona, to je jeftinije... Hoćeš da počnem da nabrajam one skuplje? :mrgreen:

pearl
Posts: 16
Joined: 11 Dec 2007, 10:55
Location: Sid

Re: Koji mikrofoni za bubanj???

Post by pearl » 06 Feb 2008, 07:11

Sad si me bacio u razmisljanja sto se tice td-10,a mislim da mi nece trebati skuplji mikrofoni :mrgreen: .
Ispravi me ako gresim,ali oni Samson i Audix Fusion mic. trebali bi da ispadnu iz izbora (koliko para-toliko muzike) :lol:
Dvoumim se izmedju Akg i Shure najvise zbog zvucnog imena firme,ali ako imate iskustva sa svim ovim mic. voleo bih da misljenje podelite sa nama :)
Btw,uz mic. ide i mixeta,pa bih voleo da cujem i o njoj par predloga i sugestija :D
Hvala u napred svima koji se javljaju i postuju,jer stvarno mi mnogo znaci vasa pomoc !!!:oops:

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Koji mikrofoni za bubanj???

Post by Rocket Roll » 06 Feb 2008, 13:27

Ah, znači sređivaćeš sve, "from the ground up"? Onda da čekamo da se javi Tiki The Boyler - ako se uskoro ne javi, pošalji mu PP.

Ozvučavanje i snimanje bubnjeva znači - akustički sređena prostorija (što je najteže izvesti u našim uslovima, pa svi to izbegavaju) i višekanalno snimanje (na kom treba da ti bude akcenat). Na stranu mikrofoni i miksete, mislim da bi novac koji hoćeš da uložiš u miksetu trebalo da uložiš u dobru višekanalnu audio-karticu, čime odmah rešavaš dva velika problema (višekanalno snimanje i pretpojačala za mikrofone). Umesto miksete, dakle, treba ti višekanalni interfejs (koji, kao mikseta, može da primi više mikrofona i streamuje ih kompu za višekanalno snimanje u DAWu), a ti su skupi: ne postoji nijedan jeftiniji od MOTU 8pre, a on je 600 evra (i najbolja je ponuda, po pitanju cene-kvaliteta)... Ostali u toj klasi su skuplji.

Znači, 600 evra za interfejs (isto toliko bi te koštala dobra mikseta, a bitno bi ti ograničila mogućnosti kasnije obrade snimljenih bubnjeva, jer bi te svela na dvokanalni miks) i još oko 600 evra za mikrofone + stalke... Razumeš sad zašto ti kažem da ne prodaješ V-Drums?

Image

pearl
Posts: 16
Joined: 11 Dec 2007, 10:55
Location: Sid

Re: Koji mikrofoni za bubanj???

Post by pearl » 07 Feb 2008, 12:02

A ne,nismo se razumeli :grummel_2: izvini,ja sam kriv sto nisam objasnio :|
Meni to treba za zivu svirku,ne za studio :(

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Koji mikrofoni za bubanj???

Post by Rocket Roll » 07 Feb 2008, 13:22

Pa znaš, skoro da bih mogao da te posavetujem da taj MOTU uzmeš i za živu svirku... On radi kao mikser, u svakom slučaju, mada bez nekog DAWa u pozadini ne može da učini mnogo više nego da "rutuje" zvuk. Pritom, dobra mikseta košta barem koliko MOTU.

Tiki The Boyler od svih nas ovde ima najveća iskustva sa velikim miksetama i "živom" upotrebom istih. U temi ->"Osnovni studio"<- preporučivao je Allen & Heath ZED seriju. ->ZED 14<- je oko 500 evra (jeftiniji nego Mackie Onyx serije), ali je pasivan; dotle je ->PA-12CP<- aktivan, ali košta 1 200 evra.

Sigurno ima još opcija...

Image

Image

pearl
Posts: 16
Joined: 11 Dec 2007, 10:55
Location: Sid

Re: Koji mikrofoni za bubanj???

Post by pearl » 07 Feb 2008, 19:09

Ok,hvala @Rocket Roll na iscrpnim odgovorima,mnogo si mi pomogao,mada se jos nisam odlucio!
.......ali sada bar znam kakve su mi opcije :lol:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest