Stimanje Prelaza

Moderator: zolideathmetal

Post Reply
party2704
Posts: 16
Joined: 05 Sep 2007, 11:43

Stimanje Prelaza

Post by party2704 » 16 Feb 2008, 15:18

Ljudi Pomagajte....Imam Gretsch Black Hawk bubanj,kupio sam nove Remo Pinstripe Powerstroke 3 membrane....nemogu nikako da nastimujem prelaze....Dobijam neki skrnavi zvuk sa puno odjeka....Da li moram i da donje membrane zategnem ili opustim da bih dobio bolji zvuk na prelazima i timpanu?Neznam sta da radim....Ako neko ima resenje.....neka mi javi

User avatar
Drobac
MF veteran
Posts: 373
Joined: 23 Jul 2007, 00:31
Location: Ruma

Re: Stimanje Prelaza

Post by Drobac » 16 Feb 2008, 18:08

Moras stimovati i jedne i druge. Nije mi samo jasno jel si kupio Pinstripe ili Powerstroke? Ne mogu to da skontam iz tvog posta. :)

Evo ti link za Drum Tuning Bible: http://home.earthlink.net/~prof.sound/

party2704
Posts: 16
Joined: 05 Sep 2007, 11:43

Re: Stimanje Prelaza

Post by party2704 » 16 Feb 2008, 18:26

Powerstroke 3

User avatar
Drobac
MF veteran
Posts: 373
Joined: 23 Jul 2007, 00:31
Location: Ruma

Re: Stimanje Prelaza

Post by Drobac » 16 Feb 2008, 19:27

Pazi, to je plastika koja gusi puno overtonova. Jos dodatno ako je prskana. Za dobar zvuk moraju biti i donja i gornja dobro nastimovane. Gde ti se nalazi bubanj? Mozda je odjek od prostorije.

party2704
Posts: 16
Joined: 05 Sep 2007, 11:43

Re: Stimanje Prelaza

Post by party2704 » 16 Feb 2008, 22:25

Pa stoji u sobi,imam problema sa stimanjem manjeg prelaza(blize doboshu)Kada ga nastimujem visoko,udarim po njemu,dobos mi se cuje nenormalno(snare),neznam sta da radim,ako zadenflujem prelaz sa maramicom,dobijem tup kratak zvuk sto mi se ne svidja

User avatar
Drobac
MF veteran
Posts: 373
Joined: 23 Jul 2007, 00:31
Location: Ruma

Re: Stimanje Prelaza

Post by Drobac » 17 Feb 2008, 15:23

Uzmi jedan papiric i stavi ga izmedju federa i donje plastike na dobosu, ali ne celom duzinom. Ako to ne uspe, probaj da prestimujes dobos.

IVANHC
Posts: 47
Joined: 11 Apr 2008, 12:44

Re: Stimanje Prelaza

Post by IVANHC » 14 Apr 2008, 12:37

Cuj druze,dobos ti se uvek malo cuje kako god ga ti nastimovao.Sto se tice prelaza-skini gornju plastiku(novu) i nastimuj donju,nemoj da je zavrces do panja namesti da svaka civija ima isti zvuk udarca(to valjda znas)
Kad to ordadis namesti gornju (novu) plastiku i nastimuj je isto tako.
U pocetku ces verovatno imat odjek ili mozda kratak zvuk ali znaj da moras malo da se strpis dok plastika ne dobije pravu formu(nemoze svaka nova plastika da radi perfektno,potrebno je malo vremena da ulegne lepo)
Kad cujes promenu u zvuku posle par dana e onda prestimuj sve ponovo. :D :o :shock: :D

/////////

E a kazi mi kako ti sve svidja taj bubanj,nikada nisam svirao na njemu i nemam prestavu kakav zvuk daje? :lol:

drum
Posts: 9
Joined: 21 Aug 2008, 00:16

Re: Stimanje Prelaza

Post by drum » 21 Aug 2008, 00:42

Moze li da se sprijeci sustanje mrezice na dobosu ako se bas malo opusti a dobos vise zategne ili obrnuto

User avatar
zolideathmetal
Urednik
Posts: 1187
Joined: 30 Sep 2006, 02:21
Location: Novi Sad

Re: Stimanje Prelaza

Post by zolideathmetal » 03 Sep 2008, 12:17

Post ti nije razumljiv. Kako mislis bas malo otpusti (bass drum, ili bas malo, kao malkice).
Sustanje je normalna stvar, i ne znam kako da ti pomognem tu. Ako neki prelaz pogodi frekvenciju donje plastike dobosa, snare ce da susti.

Sta kaze Billy Ward :
"How many times have we all experienced a snare buzz as we played our toms? This is due to a sympathetic frequency relationship between your snare and tom. With a lower pitched snare drum, it may even accentuate the issue. I believe that the best way to deal with this and STILL get the most from each drum is to reserve a space, or pitch-zone for the snare drum that doesn’t conflict with the toms. So when I play a kit with two toms, I place the snare drum highest in pitch, and then the two toms are pitched below the snare. With a three or four tom set-up, I tune my first, smallest tom higher than the snare drum, sometimes by a fourth. My second tom is much lower than the snare drum with each consecutive tom getting much lower from there."

Sta kaze Peter Erskine :
"A couple of things to try: one of the studio tricks used to involve loosening the (4) bottom snare lugs adjacent to the snare bed. You might also try adjusting the actual tensioning of the wire snares themselves to see if there's a point where the buzzing is minimized. In addition, you'll want to try tuning the tom(s) slightly higher or lower to see if you can avoid some of the sympathetic buzzing that can take place ... with a bit of patience and experimentation, you just might be able to get rid of some of that buzzing! "

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest