sklapanje ritam sekcija u programu

Moderator: zolideathmetal

Post Reply
User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

sklapanje ritam sekcija u programu

Post by alfonso » 14 Jul 2015, 19:04

znam nekih par pravila (dobos i bas bubanj nikad u isto vreme se ne sviraju),ali mi treba par smernica,cisto da bih znao malo bolje da sastavim tako nesto u programu.sve sta napravim nekako mi je prazno.uglavnom osecam da mi fale prelazi i tako neke sitnice.ovako mi jako prazno zvuci

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: sklapanje ritam sekcija u programu

Post by Cope » 14 Jul 2015, 19:19

Bubanj zvuči prazno i kada bubnjar ne zna da svira, a kamoli kada se kuca na kompu bez iskustva...

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: sklapanje ritam sekcija u programu

Post by alfonso » 14 Jul 2015, 21:10

da,zato i trazim pomoc.inace ko zna sta radi lako ce sklopiti u programu da zvuci ok,ne brini

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: sklapanje ritam sekcija u programu

Post by KnightOfDoom » 14 Jul 2015, 21:22

Seti se koje su ti omiljene pesme ili bendovi.Nesto sto je najpribliznije muzici koju ti zelis da radis. Onda nadji na youtube-u drum covere ili jos bolje snimke bubnjara koji svira u tom bendu. Originalni playthrough je uglavnom profesionalnije snimljen. Gledaj sta ljudi rade. Ili jednostavno pocni vise da obracas paznju na bubanj kad slusas muziku.

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: sklapanje ritam sekcija u programu

Post by alfonso » 14 Jul 2015, 23:47

KnightOfDoom wrote:Seti se koje su ti omiljene pesme ili bendovi.Nesto sto je najpribliznije muzici koju ti zelis da radis. Onda nadji na youtube-u drum covere ili jos bolje snimke bubnjara koji svira u tom bendu. Originalni playthrough je uglavnom profesionalnije snimljen. Gledaj sta ljudi rade. Ili jednostavno pocni vise da obracas paznju na bubanj kad slusas muziku.
sve je to ok.slusam ja.ali kada uzmem da pravim ritam uvek kao da nesto fali.posto ja sviram gitaru i hocu nesto da snimim,hocu da to bar malo lici na nesto.imam osecaj kao samo metronom da sam pustio :) .ukapirao sam da u solazama uvek idu neke ride cinele.tako neke cake sa kojima bi mogao cisto malo da obogatim ritam sekciju (koju ce pokriti bubanj u nekom bendu u kojem cu mozda svirati)

User avatar
zwelj
Posts: 370
Joined: 12 Sep 2011, 06:51

Re: sklapanje ritam sekcija u programu

Post by zwelj » 15 Jul 2015, 07:39

alfonso wrote:posto ja sviram gitaru i hocu nesto da snimim,hocu da to bar malo lici na nesto.
Drum Programming nije ni malo trivijalna veština, te traži dosta vremena i posvete... Evo ovde imaš neke smernice i drum patterne:

https://www.soundonsound.com/pdfs/DrumProgramDiags.pdf

Mada, pretpostavljam da je najbolje da nađes Band-in-a-Box http://www.pgmusic.com/bbwin.htm U njemu možeš da ukucas akorde, strukturu, izabereš stil... i dobiješ prilično pristojnu matricu... Novije verzije imaju i RealDrums (http://www.pgmusic.com/realdrums.php?os=win) dakle, drum semplove a ne midi events, što značajno doprinosi utisku realnosti...

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: sklapanje ritam sekcija u programu

Post by alfonso » 15 Jul 2015, 10:56

hvala na pomoci

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: sklapanje ritam sekcija u programu

Post by Rockatansky » 15 Jul 2015, 11:13

alfonso wrote: sve je to ok.slusam ja.ali kada uzmem da pravim ritam uvek kao da nesto fali.posto ja sviram gitaru i hocu nesto da snimim,hocu da to bar malo lici na nesto.imam osecaj kao samo metronom da sam pustio :) .ukapirao sam da u solazama uvek idu neke ride cinele.tako neke cake sa kojima bi mogao cisto malo da obogatim ritam sekciju (koju ce pokriti bubanj u nekom bendu u kojem cu mozda svirati)
Ovo kao da sam ja pisao, isto tako osecam. Hteo bih da snimim nesto i da bar sto kazes lici na nesto, a sa bubnjevima nije bas lako...

User avatar
Drobac
MF veteran
Posts: 373
Joined: 23 Jul 2007, 00:31
Location: Ruma

Re: sklapanje ritam sekcija u programu

Post by Drobac » 16 Jul 2015, 15:02

alfonso wrote:dobos i bas bubanj nikad u isto vreme se ne sviraju
Otkad to?

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: sklapanje ritam sekcija u programu

Post by alfonso » 16 Jul 2015, 15:12

meni rekose da je to pravilo.ne znam sad,nisam primetio odstupanja od tog pravila

User avatar
Drobac
MF veteran
Posts: 373
Joined: 23 Jul 2007, 00:31
Location: Ruma

Re: sklapanje ritam sekcija u programu

Post by Drobac » 16 Jul 2015, 15:15

Ima dosta ritmova gde se poklapaju doboš i bas bubanj.

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: sklapanje ritam sekcija u programu

Post by metalstringer » 16 Jul 2015, 15:48

u bendu imamo odlicnog bubnjara,mudjutim,zbog snimanja pesama koje radimo za nas prvi demo u kucnoj radinosti bio nam je problem snimiti ziv bubanj.mogli smo ici u studio ali nismo.resenje smo nasli sa jednim dobrim programom za kucanje bubnjeva-Acoustica Beatcraft.iznedjujuce je kako se bubnjar danas dobro snalazi u programu,sve sto inace svira uzivo to prenosi i u program.mada, na samom pocetku,jedva sam ga ubedio da uopste proba taj program :) sad,iskreno,razbija kakve ritmove svira i kuca.ako te interesuje kako zvuci njegov kucan bubanj mogu ti poslati na mejl da cujes.a mozda bi on hteo,ako bude imao vremena, i da ti uradi bubnjeve-tj. otkuca za tvoje ideje-pesme

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: sklapanje ritam sekcija u programu

Post by alfonso » 16 Jul 2015, 16:29

hvala!probacu sam,pa ako zapne javicu se.da ne cimam coveka dzabe :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest