Popravka cinela

Moderator: zolideathmetal

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Re: Popravka cinela

Post by Derrick » 14 Mar 2008, 17:48

pearl wrote:Hehe,imaj u vidu da je moj hi-hat kupljen '94. godine polovan :D
Ja imam kontru iz 2000. godine i jos uvek joj nije nista. :mrgreen: Takodje, nove cinele sam kupio samo zato sto mi vise nije odgovarao zvuk starih cinela, a ne zato sto su pukle. ;)

User avatar
sinnerboy
Posts: 148
Joined: 08 Dec 2007, 12:25
Location: neverneverland

Re: Popravka cinela

Post by sinnerboy » 17 Mar 2008, 12:22

ajme..ma ništa fleksu u ruke i otpili višak...jedno vrijeme ti neće pucati ali u principu ti je činela za otpad jer ako je krenula pucati jednostavno će nastaviti pucati. ili je drastično sreži pa napravi bell ili splash. ja napravio od planet Z crasha splash od cirka 12 ˝ (pukao mi u pol svirke :oops: )

Gavin Harrison ima cijeli rack bellova koje je napravio od popucanih činela

User avatar
sepsa
Posts: 55
Joined: 19 Nov 2007, 01:30

Re: Popravka cinela

Post by sepsa » 17 May 2008, 01:10

Sahranio sam oko tridesetak cinela (kontru racunam k'o dve).
:)
Prvih 10-15 su mi majstori i sekli i brusili i busili, ali su one nastavile pucanje za 2-3 probe; tako da sam batalio bilo kakvo "popravljanje" cinela.
Zakljucak; kad' ti pukne cinela, mozes da:
-je ne sviras;
-sviras je jos jace, jer si iznerviran jer je pukla;
-nastavis da je sviras puknutu, i mislis kako je slabije sad' lupas;
-places;
-kupis drugu;
-ili pocnes svirati sa metlicama.
:D
Bajdvej, kako kontra sluzi?!?
PozZ

User avatar
Drobac
MF veteran
Posts: 373
Joined: 23 Jul 2007, 00:31
Location: Ruma

Re: Popravka cinela

Post by Drobac » 17 May 2008, 13:22

Ili da se zapitas da nije mozda do tebe, a ne do cinela. ;)

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Re: Popravka cinela

Post by Derrick » 17 May 2008, 13:59

Drobac wrote:Ili da se zapitas da nije mozda do tebe, a ne do cinela. ;)
Upravo tako! :) Mislim, kolega, bez ljutnje, ali ako si ti zaista izlomio onoliko činela koliko tvrdiš, onda stvarno je problem do tvoje svirke. Činele jesu relativno potrošna stvar, ali ne baš TOLIKO potrošna. Predviđene su da traju barem godinu dana (toliko PAISTE daje garanciju na svoje činele). :mrgreen:

User avatar
sepsa
Posts: 55
Joined: 19 Nov 2007, 01:30

Re: Popravka cinela

Post by sepsa » 17 May 2008, 21:57

Pa ne kazem da nije do mene; svaka se cinela moze slomiti + sto ja volim da ih mlatim.
Ali, pre ce puci djubre cinela, nego dobra cinela, ali nekako mi je manje zao kad' slomim losu.
Mislim da sam ih i vise polomio; mogu ti i nabrojati, koliko ih se setim za skoro 10 godina lupanja.
:)
Sada sam uzeo OK cinele, i kontam da ce mi trajati, posto rajd ne mlatim nego peckam, a uvek imam jednu djubre cinelu za izivljavanje; do sada sam cim skupim nesto para uzimao bilo sta i: koliko para toliko i muzike...
Pejst daje garanciju?!?
Poslednje sto sam slomio je njihov 20" 101 rajd; trajao mi je oko pet meseci; prvi put mi se desilo da pukne i da od pukotine na obodu do rupe na zvonu bude prava linija.
:?
Pre dva dana sam uzeo nov isti takav za 4500; pa nek' puca, kad' su mi palice 1000.
:D

User avatar
Drobac
MF veteran
Posts: 373
Joined: 23 Jul 2007, 00:31
Location: Ruma

Re: Popravka cinela

Post by Drobac » 18 May 2008, 13:58

sepsa wrote: Ali, pre ce puci djubre cinela, nego dobra cinela
Pazi, ovo jeste tacno, ALI kad biras cinelu biras je spram muzike koju sviras i spram svog stila sviranja. Npr, izmedju HH i AA serije Sabian cinela, nema razlike u kvalitetu. Dakle, obe serije su "top of the line". Sa tvojim stilom sviranja, ne vredi ti da uzimas HH, jer bi je sa'ranio za jako kratko vreme. Zasto? Zato sto to nije cinela za izivljavanje. Dakle, uvek se cinela bira spram muzike koju sviras.

User avatar
sepsa
Posts: 55
Joined: 19 Nov 2007, 01:30

Re: Popravka cinela

Post by sepsa » 19 May 2008, 02:26

OK
Kazem ti kad mi pukne HHX 16" kres i AAX 17" cajna; imam ih oko dva meseca, i koliko cu stokeceva promeniti do tada.

User avatar
Drobac
MF veteran
Posts: 373
Joined: 23 Jul 2007, 00:31
Location: Ruma

Re: Popravka cinela

Post by Drobac » 19 May 2008, 13:45

Samo da znas da je AAX cajna lako lomljiva. Polako sa njom.

User avatar
sepsa
Posts: 55
Joined: 19 Nov 2007, 01:30

Re: Popravka cinela

Post by sepsa » 19 May 2008, 20:45

Gde si bio pre dva meseca...
:D
Ne znam, meni su i ovde i u Ritam Centru rekli da uzmem AA ili HH (ako je Sabjan i nelomljivost u pitanju).

User avatar
Drobac
MF veteran
Posts: 373
Joined: 23 Jul 2007, 00:31
Location: Ruma

Re: Popravka cinela

Post by Drobac » 19 May 2008, 21:53

Ma ok su to cinele, samo ta cajna je tanka i lako ce puci ako je budes silovao. Mada, mislim da nema potrebe da je silujes, s obzirom da je duplo glasnija od svih ostalih cinela.

User avatar
sepsa
Posts: 55
Joined: 19 Nov 2007, 01:30

Re: Popravka cinela

Post by sepsa » 20 May 2008, 00:54

?!?
AAX mi je najtisi; i od HHX-a i od 22" rajd Paragona (101 ne racunam u cinelu).
:D
Ozbiljno.
Pre nje sam imao ZXT Zildjijan 18" cajnu; koliko se AAX pokazao bolje u studiju, toliko je ZXT bio glasniji (dok mi nije pukao, a trajao mi je oko dve godine, dok su mi ZXT 16" kres, 18" kres-rajd i 20" rajd pukli u rekordnom roku), znaci razlika je dupe i oko.
Nek' mi AAX potraje tri godine, i slavim...
:D

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Re: Popravka cinela

Post by Derrick » 20 May 2008, 01:08

Au, brate, kako uspevaš da slomiš ride, stvarno mi nije jasno... :shock: Mislim, zaista, ako imaš para za bacanje, ti nastavi da "lešiš" činele koje će pucati koliko god da su debele i teške. Ako želiš da ti duže traju, smanji doživljaj. :wink:

User avatar
sepsa
Posts: 55
Joined: 19 Nov 2007, 01:30

Re: Popravka cinela

Post by sepsa » 20 May 2008, 01:29

Rajdova sam najvise i sahranio (jer sam ih koristio i za peckanje, i za mlacenje).
Sad' sam uzeo dobar rajd za peckanje, a kupujem djubre za mlacenje.
:D
Inace, najbolje (najzilavije) su se pokazale neke ceske cinele (to i nisu bile za bubnjeve cinele, nego za marsiranje (one sto se lupaju jedna o drugu)-dve 18" za oko 7500 dinara, i trajale su mi vise od godinu dana).
:?

User avatar
Marko_chupavi
MF veteran
Posts: 152
Joined: 05 Apr 2007, 11:28

Re: Popravka cinela

Post by Marko_chupavi » 20 May 2008, 10:21

molim te nam otkri koju vrstu muzike sviras kada ti se tako raspadaju cinele? :)
Kao i dobar deo ljudi ovde, ja sam zaista zapanjen koliko si komada skrsio... ja imam neki stag-ov splash koji sam pazario za 1000 dianra pre 4 godine, i tada, kao mlad i neizivljen "bubnjar" sam ga odvaljivao, i idalje je ceo... i sem jedne cinele koju sam dobio uz bubanj koji sam platio 200e pre hrista, i koja je vec bila naceta (ja to tada nisam znao da vidim) ni jedna mi nije prsla...a svirao sam i hard rock i malo metala,a i kada su me ostavljale devoje to se iskaljivali na bubnjevima (sada imam divnu zenu, pa vise ne maltretiram svoj drumset :) )

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest