Booth box za bubanj

Moderator: zolideathmetal

Post Reply
User avatar
Bili D Kid
Posts: 138
Joined: 13 Mar 2012, 18:27

Booth box za bubanj

Post by Bili D Kid » 05 Mar 2017, 14:41

Da li neko ima iskustva sa ovim?
Trebalo bi da napravim drveni na rasklapanje za sobu.
Da li znate neko dobrog stolara koji bi mogao da napravi tako nešto?

Ovde je primer iznutra


izolacija iznutra bi bila pluta ili azmafon.

Ovde je skuplji model, inače se to pravi napolju u raznim varijantama.


User avatar
Bili D Kid
Posts: 138
Joined: 13 Mar 2012, 18:27

Re: Booth box za bubanj

Post by Bili D Kid » 08 Mar 2017, 18:41

Da li je moguće da ovo nikog ne zanima?
Gde vežbate?

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Booth box za bubanj

Post by Rockatansky » 08 Mar 2017, 21:36

Planiras to u stanu ili kuci da napravis?

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Booth box za bubanj

Post by komil » 09 Mar 2017, 08:27

Ja sam pravio u nekoj budžet varijanti: gipsane ploče, azmafon i rashodovane stvari koje su našle besplatno (vrata, pamučne stvari). Bitno je da se ne naslanja mnogo ninašta, da bude kao soba u sobi. Dosta je udenfovalo zvuk, komšijama je razlika bila dosta velika.

User avatar
Bili D Kid
Posts: 138
Joined: 13 Mar 2012, 18:27

Re: Booth box za bubanj

Post by Bili D Kid » 09 Mar 2017, 17:56

Rockatansky wrote:
08 Mar 2017, 21:36
Planiras to u stanu ili kuci da napravis?
Za stan to planiram, da imam kuću verovatno mi ne bi trebalo :D

User avatar
Bili D Kid
Posts: 138
Joined: 13 Mar 2012, 18:27

Re: Booth box za bubanj

Post by Bili D Kid » 09 Mar 2017, 17:59

komil wrote:
09 Mar 2017, 08:27
Ja sam pravio u nekoj budžet varijanti: gipsane ploče, azmafon i rashodovane stvari koje su našle besplatno (vrata, pamučne stvari). Bitno je da se ne naslanja mnogo ninašta, da bude kao soba u sobi. Dosta je udenfovalo zvuk, komšijama je razlika bila dosta velika.
E to, soba u sobi, samo što ja planiram da umesto gipsanih ploča ipak bude drvo, jer je i drvo izolator zvuka plus ga obložiti iznutra azmafonom. To je ozbiljan projekat, zato mi treba neko dobar da to uradi.

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Booth box za bubanj

Post by komil » 09 Mar 2017, 18:23

Bili D Kid wrote:
09 Mar 2017, 17:59
komil wrote:
09 Mar 2017, 08:27
Ja sam pravio u nekoj budžet varijanti: gipsane ploče, azmafon i rashodovane stvari koje su našle besplatno (vrata, pamučne stvari). Bitno je da se ne naslanja mnogo ninašta, da bude kao soba u sobi. Dosta je udenfovalo zvuk, komšijama je razlika bila dosta velika.
E to, soba u sobi, samo što ja planiram da umesto gipsanih ploča ipak bude drvo, jer je i drvo izolator zvuka plus ga obložiti iznutra azmafonom. To je ozbiljan projekat, zato mi treba neko dobar da to uradi.
Ta izjava da je drvo izolator zvuka ti je baš previše nespretna i netačna. U principu, bitna je jako masa zida, stola za zvučnike itd. Kao što znaš, drvo se koristi za pravljenje gitare, bubnjeva i mnogih drugih instrumenata. Beton se ne koristi, pa sad ti vidi da li je drvo izolator, kao što kažeš. Ali, da se ne gađamo ni terminom izolator.. Prostiranje zvuka jeste ozbiljnija nauka, ali ti ipak praviš neko priručno rešenje za stan i tu većina te priče pada u vodu. Pre svega, za ozbiljan pristup moraš tačno da navedeš svrhu rešenja i sve relevatne aspekte (npr. da li se to radi pre svega zbog komšija ili zbog nečeg drugog). Ima ljudi koji će projektovanju takvog rešenja da pristupe profesionalno, ja sam neko vreme ozbiljno shvatao takve savete, a onda sam u praksi shvatio da takav pristup slabo ima efekta za ovakva rešenja. Drugim rečima, napraviš sobu u sobi i da je zatvorena bez rupa i ti si već uradio većinu toga što se uopšte može uraditi.

Taj "soba u sobi" aspekt nije naivan, uvek je iskušenje da se nešto osloni ili zakuca za nešto, jer tako mnogo lakše uraditi. Pa plivajući pod, odnosno neka njegova simulacija, da pod sobice bude bar malo odvojen od "pravog poda".

Uglavnom, azmafonom (koji je zapravo samo presovan otpadni pamuk) se denfuju visoki tonovi, što je prilično bitno za komšiluk, ali zato bubanj ima i recimo basove koji izluđuju komšije. Za te basove je bitna debljina i kvalitet zidova, odvojenost sobice (i poda). To je ukratko, početak priče...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest