Garancija za bubanj

Moderator: zolideathmetal

Post Reply
User avatar
Bili D Kid
Posts: 138
Joined: 13 Mar 2012, 18:27

Garancija za bubanj

Post by Bili D Kid » 22 Jul 2017, 10:42

Kupio sam Sonor SMF studio set pre malo više od godinu i po dana.
Desio se da mi je pukao metalni deo od doboša u koji ulazi šraf za zatezanje plastike i ispao je navoj.
Kada sam pogledao ostale, video sam da su mahom svi pred pucanjem.
Garanciju imam do novembra.
Odneo sam doboš i rekli su mi da je to slučaj koji ne potpada pod garanciju,
jer se desilo usred "prevelikog zatezanja" plastike. Jedino kako su mogli da mi "izađu u susret" je da mi daju neodgovarajući deo,
drugog proizvođača, pa da sam budžim. Da li neko ima sličnog iskustva?
Šta onda spada pod garanciju za bubanj ako ne uvažavaju pucanje metalnog dela usred zatezanja?
To mi liči na ono, zatezao žice i pukla čivija...

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Garancija za bubanj

Post by Kristijan » 22 Jul 2017, 11:55

Шта тачно пише у гаранцији?

Гањај ти то преко организације за заштиту потрошача, буди досадан и буди спреман да не будеш много фин.

Осим тога, та прича о неодговарајућем делу другог произвођача ми указује на то да знају и сами да нису у праву, а између осталог су у обавези да имају делове за замену, макар током гарантног рока су ван сваке сумње у обавези да могу да изађу у сусрет.

Можеш ли да кажеш где си узео сет?

User avatar
Bili D Kid
Posts: 138
Joined: 13 Mar 2012, 18:27

Re: Garancija za bubanj

Post by Bili D Kid » 22 Jul 2017, 17:03

Hvala na odgovoru.
Mislio sam da vidim šta kažu u zaštiti potrošača, a kupio sam u Mitrosu.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Garancija za bubanj

Post by Kristijan » 22 Jul 2017, 17:14

Имаш врло прецизан закон, проучи то и нагази их жестоко. Нису у праву, само покушавају да се измигоље.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Garancija za bubanj

Post by MIKI-DJORDJE » 04 Aug 2017, 14:56

Očigledno imaš 2 solucije, ili da ćutiš ili da se žališ
koliko vidim odabrao si ovo da se žališ i to pozdravljam :ziveli: ali se plašim da rasipaš energiju na pogrešnom mestu
Već si pitao Mitros naravno kao i svi uvek će gledati da izvrdaju, ovi za zaštitu potrošača mrka kapa, mada probaj možda budeš bolje sreće od mene, meni ama baš ništa nisu pomogli.. ...Kažem ti jer sam i ja kupovao opremu i par puta su me izradili, tj pokušali samo sam ja reagovao dosta ranije čim sam video da to nije to - ja sam tražio keš nazad :D u roku od onih 14 dana za koje imaš pravo po zakonu da vratiš bez da išta objašnjavaš ( u fabričkom stanju) pa i taba sam morao da pribegavam sledećem...

REŠENJE

odi odmah u tržišnu inspekciju , pre toga pročitaj zakon jer i ako je to otišlo samo od sebe oni jesu dužni da ti zamene ili poprave a mogu ti to poslati na ''utvrđivanje''' a ima i ona fora da se prepucavate preko papirologije...Tako da lepo pravac inspekcija.
Nemoj u opšte da se brineš jer svi oni tamo imaju veze, nastupi da ćeš ti to kao što si dao ovde dati još jednom sa slikama i novinarima i da ako se zaintiš da ćeš možda eto i tužiti :bambi: :) ...Moraš da pokažeš ''zube'' jer ćeš sigurno dobiti sledeći odgovor ''Jao pa ja znam te ljude nikada se niko nije žalio na njih, bla bla bla..ali eto dajte da ja popričam sa njima'' - kapiraš šta god ti tamo da kažeš, ne moraš ništa od ovog navedenog tužba novine ali stavi do znanja da nisi budala i da nisi ti pisao zakon ali da želiš da se isti poštuje!
Inspekcija će milon posto da ih obavesti i popričaće, oni su drugari :D da to tako nazovemo...Ali to ti jedino može rešiti..ja ne znam šta će im ovaj reći, možda to bude ''daj bre brate dolazio mi tu neki nemoj da praviš gluposti nego mu to tamo servisiraj, hajde pa se vidimo...znam znam nema na čemu znaš me znam te'' :bambi:
netreba tu puno mozga da se sabere kako jedan veliki lanac opstaje kod nas. Zavisi dosta i od osobe na koju ćeš tamo naići u inspekciji ali jedno je sigurno da nisi sigurno prvi ☺...Da oni nebi izlazili na teren itd zato je logično da se to završi telefonom JER SI TI U PRAVU.I ZAKON JE TA TVOJOJ STRANI. To me podesti da su naši zakoni odlični al je primena problem......
Nemoj zaboraviti da radnici rade tako jer ''moraju'', ti traži šefa lepo fino kroz osmeh...i naravno što da pa ne daš na b92 ili ovde? To se svima može desiti i dešava se...Pa nismo mi bre debili da nam se uvozi uvek ŠLJ klasa zadnje i još da se ćuti...A oni neka razmisle šta im je pametnije, više oni mogu da izgube ako ideš do kraja nego li ti...Jer svako će ubuduće zagledati te šrafove npr....Nekda na žalost mora i grublje uz dreku ...Takav smo naraod, pare se lako uzmu al teško vraćaju....
Ako ti je za neku utehu ja sam to radio 3 puta..i od tada obično kupujem preko na žalost...srećno.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest