Ddrum Acoustic Pro Triggers (recenzija)

Moderator: zolideathmetal

Post Reply
User avatar
zolideathmetal
Urednik
Posts: 1187
Joined: 30 Sep 2006, 02:21
Location: Novi Sad

Ddrum Acoustic Pro Triggers (recenzija)

Post by zolideathmetal » 13 May 2008, 23:56

Dakle, recenzija :
Image

U pakovanju dobijete :
- trigger za bass bubanj
- trigger za dobos (stim da unutra ima 2 piezo unit-a, jedan za opnu i jedan za obruc, koji odlicno radi mogu reci)
- 3 triggera za prelaze

Na prvi pogled izgledaju odlicno i masivno. Pise da staje na skoro svaki standardni bubanj, i to je tacno (probao sam na vise kompleta). Jedino sto mi nije bas najjasnije, je pricvrscivanje. Imate jedan sraf, koji ima kapicu od plastike sa strane gde se zavrsava navoj. Zbog te plastike ne unistavate obruc (jer se sraf naleze na obruc), ali ne znam koliko ce ta kapica jos da izdrzi (imam triggere tek desetak dana). Ulazi su XLR, sto je odlicno, jer XLR utikaci nema sanse da ispadnu, zbog sigurnosnog zupca. Piezo je nalepljen na neki sundjerasti materijal, i tako naleze na opnu, ovako je kontakt maximalan, a prigusivanje opne minimalan.
Stim da sviram metal, triggeri za bass bubanj se jako dobro ponasaju do 200bpm (nisam isao preko toga...sutra cu :P ), tako i za dobos do 300 pa i preko. Za dobos, lepo kupe i ghost note-ove, i rollove, flamove, sve...nisam imao nikakvih problema (stim da treba provesti neko vreme snjima dok se namesti, ali to je vec do module-a).

Sve u svemu, bottom line, bolje triggere nisam video, losije mnogo puta. Toplo ih preporucujem svakome kome su potrebni triggeri za bilo sta. Sa ovima jednostavno ne mozete pogresiti!

A sada, cena. Ja sam platio 18.000 u Noti. Nije jeftino, ali se isplati svakako.
Koga interesuje opsirnije, neka pita :)

Edit : jos nesto samo da dodam. Ako ste kupili triggere, ozbiljno treba razmisliti o kablovima. Ja sam kupio Klotz kablove i Neutrik utikace svugde, i to bas i nije jeftina zabava. Za sad sa potrosio oko 50e samo za kablove...a opet nemam sve kablove (treba razmisljati i o izlazu iz module-a, ko zna gde cu svirati, i kakva ce biti oprema...)

User avatar
iggydrum
Posts: 8
Joined: 05 May 2008, 17:37
Location: beograd
Contact:

Re: Ddrum Acoustic Pro Triggers (recenzija)

Post by iggydrum » 15 May 2008, 08:46

Hajde mi preporuci neki modul koji ima verne farbe zivog bubnja (ne zanimaju me varijante TD 10, ddrum 4 itd..., vec ozbiljni semplovi), a moze da se upari sa ovim triggerima. Mozda neki sempler, ako odatle moze da vuce farbe? Uvek sviram na dobro ozvucenom bubnju, ali i pored gate-ova i compressora imam problem u klubovima gde sistemi ozvucenja stoje iza mene pa bi mi ovo doslo kao idealno resenje.

User avatar
Drobac
MF veteran
Posts: 373
Joined: 23 Jul 2007, 00:31
Location: Ruma

Re: Ddrum Acoustic Pro Triggers (recenzija)

Post by Drobac » 15 May 2008, 12:19

Koliko ja znam (iz iskustva ljudi sa drugih foruma) Roland TD20 ima najvernije farbe zivog bubnja.

User avatar
zolideathmetal
Urednik
Posts: 1187
Joined: 30 Sep 2006, 02:21
Location: Novi Sad

Re: Ddrum Acoustic Pro Triggers (recenzija)

Post by zolideathmetal » 19 May 2008, 00:28

Najpametnije bi bilo da uzmes Alesis trigger IO, i to da povezes sa DFH ili BFD (znaci laptom pa Ez drummer ili BFD) i onda imas odlicne farbe! Za module ne znam...ja imam trenutno DM5 (pozajmljen) i nista odusevljen ni malo.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest