Practice pad

Moderator: zolideathmetal

zipe
Posts: 83
Joined: 18 Apr 2008, 17:14

Re: Practice pad

Post by zipe » 19 Jun 2008, 18:11

ako si pri parama ima u ritam centru set padova od 150 eura cini mi se. cetiri pada i pad za bas pedalu. ja sviram na tome svaki dan jer nemam bubanj ali svirao sam bubanj i pre nego sto sam to uzeo a kada odem u studio na probu nemam probleba sa pravim bubnjem. jedino sto moram da improvizujem jos neke cinele tipa naslon stolice mi je kontra :) i na padove koji su mi tomovi sam stavio majce kako bi smanjio odbijanje da bi bili sto dosledniji pravim tomovima

User avatar
raskee_drummer
Posts: 100
Joined: 13 Jan 2008, 00:44

Re: Practice pad

Post by raskee_drummer » 20 Jun 2008, 00:37

zipe wrote:ako si pri parama ima u ritam centru set padova od 150 eura cini mi se. cetiri pada i pad za bass pedalu

Za te pare je bolje uzeti neki polovan elektronac :D
To je moje mishljenje, bar je osecaj drugachiji..onda stvarno svirash bubanj, a ne daske :)

User avatar
Kole man
Posts: 549
Joined: 04 Nov 2008, 21:56

Re: Practice pad

Post by Kole man » 05 Nov 2008, 13:30

raskee_drummer wrote:
zipe wrote:ako si pri parama ima u ritam centru set padova od 150 eura cini mi se. cetiri pada i pad za bass pedalu

Za te pare je bolje uzeti neki polovan elektronac :D
To je moje mishljenje, bar je osecaj drugachiji..onda stvarno svirash bubanj, a ne daske :)
1.za te pare neces naci polovan elektronac,ja sam puko 500 evra za polovan roland td-5 od pre 10 godina
2.I osecaj na starim elektroncima je bas kao da sviras daske(od gume)
tako da ti se vise isplate padovi

Backsticking_91
Posts: 20
Joined: 01 Oct 2008, 22:53

Re: Practice pad

Post by Backsticking_91 » 09 Nov 2008, 00:30

Practice pad je strava . Ja koristim mali Vic Firth-ov od 6" i veoma sa zadovoljan s njim , ali ne mozes vezbati bubnjeve na njemu . Mozes samo tehniku , ili ako radis nesto za dobos , mada sumnjam da radis na njemu nesto osim tehnike :) Sve u svemu , moras vezbati i na bubnjevima , pogotovo zbog koordinacije .

User avatar
Orgasmatron
Posts: 292
Joined: 06 Aug 2008, 10:35

Re: Practice pad

Post by Orgasmatron » 11 Nov 2008, 21:58

Zapravo PAD i treba da ti odaje utisak da svirash na bubnju, to mu je i namena, i za 150 jevreja mozesh i da se opruzish za taj set pad-ova, ja ionako planiram da uzmem to kad vec zivim u stanu i malo mi je veliki troshak ceo set plus oni gumeni "prigushivachi"

User avatar
Drumkiller
Posts: 296
Joined: 09 Sep 2008, 10:22
Location: Zrenjanin

Re: Practice pad

Post by Drumkiller » 11 Nov 2008, 23:37

swirao sam pre neki dan na pad-u,stawio metronom pored, ukljucio, radio singlowe dablowe cisto da widim kako je,meni je skroz ok,posto za razliku od dobosa tih je sto znaci mozes da vezbas gde oces i kad oces,znaci mozes da ustanes u 3 posle ponoci i da cepas, a da pri tom nikom nesmetas...:) sad za osecaj zawisi,neko zategne npr. plastiku na dobosu ko konj i onda palica vise odskace,a neko wise voli kad je malo otpustenija, i onda palica manje odskace, a na pad-u ti nemozes da podesavas zategnutost ...( to je moje widjenje sto se toga tice) inace namam iskustwa sa pad-owima....:) za texniku je owo super stwar...a i sta vise lakse je nositi pad npr. kod nekog druga kod koga ces da prespawas, lupam, 3 dana(neces moci kuci da vezbas),nego dobos...

zipe
Posts: 83
Joined: 18 Apr 2008, 17:14

Re: Practice pad

Post by zipe » 15 Nov 2008, 17:06

ja vezvam na svom dw smart practice setu padova vec preko godinu dana. ali problem je sto vremenom, od siline udaraca, puca plastika na padu (donji deo pada) pogotovo usled rimshotova (udarci celom povrsine palice) pa reko da l neko ima iskustva sa nekim drugim proizvodjacem, mozda kvalitetnijim?

Backsticking_91
Posts: 20
Joined: 01 Oct 2008, 22:53

Re: Practice pad

Post by Backsticking_91 » 16 Nov 2008, 20:50

Ja koristim mali Vic Firth-ov pad od 6" . I meni je sasvim OK . Nije tvrd , dobro odbija , tih je , stane ti u ranac ,.... Mada meni se takodje svidja i "heavy hitter" , jer jako odbija , a ja i sviram na takvim doboshima , pa je dobar , mada ne dam moj pad od 6" ni za jedan drugi :)

User avatar
nemanja_cs
Posts: 245
Joined: 04 Feb 2009, 14:38
Contact:

Re: Practice pad

Post by nemanja_cs » 04 Feb 2009, 14:45

evo ovo sam postovao na dva foruma pa evo i ovde ^^

PRACTICE PAD: HOMEMADE 2.0/1.0

XD


Evo reshenja za malo kreativnije dushe, i za one kojima nije stalo do firme i markirane robe vec do znanja i umeca. Ovo je moj practice pad koji sam napravio, i verujem da me nije kostao preko 150 dinara, dok ostali pad-ovi kostaju okolo 20-30 evra, kako koji... tako da, izvol'te...

Uputstva:

1. kevi drpite dasku za secenje, po mogucstvu neku ravnu, da nema onako izdubljen deo. naravno, skinete drshku, ukoliko je ima

2. uzmete lepo novu podlogu za misha, ili vashu staru, i skinete onaj gornji deo, mada i ne morate, to je po zelji. ja sam skinuo,ionako se raspadalo. :mrgreen: umesto podloge za misha moze neki tvrdji sundjer ili materijal kao podloga za misha, priblizne tvrdoce ili malo tvrdje, po zelji :)

3. nadjete jos jednu gumu, debljine 2-4,5 cm, ali tvrdju, da bude dosta tvrdja od podloge za misha.

4. lepo iskrojite vase podloge na zeljenu velicinu/ velicinu daske

5. uzmete super lepak i zalepite podlogu za misha na jednu stranu daske, tvrdu gumu sa druge strane. i eto vam 2-stranog practice pad-a [ili u prodavnicu i puknite 30jura]

6. NAJVAZNIJI KORAK: Palice u ruke, i GULI!

ovim ste dobili dvostrani practice pad, jednu stranu [tvrdju] koja moze koristiti za sve sto i obicno,ali cujete i osecate svaki udarac, i drugu stranu [meksu/tishu, dosta!] kad hocete samo vi to da cujete, i da ne pravite preveliku buku.
Meni je uvek bio problem, jer nemam preveliki stan, i onda kad vezbam na ovom tvrdom delu, kroz ceo stan se cuje. onda sam hteo da kupim Vic Firth Pad sa mekshom podlogom, samo zbog toga. ali nisam, nego sam se lepo ovoga setio i eto, ustedeo sam kintu. mozda i nije neki kvalitet, ali bitan je trud. a i sluzi veoma lepo,da vam kazem. bolje nego kolena :mrgreen:

[btw, neobavezna prichica: jedna ortakinja iz drugog benda mi rekla da joj je pokazao bubnjar da na jednom mestu na kolenima nema dlake od vezbanja XD hahahah ja sam se pokidao....XD]

tako da eto, malo maste i kinta ostade u dzepu, a dobije se vrlo korisna i potrebna stvar za svakog bubnjara za male pare/dzabe.

evo mog practice pada-jes' da je mozda ruzan, to sam ja nesto pokusavao, al sam se zaebo XD i onda je tako ispalo, ali i dalje radi.
uz malo vise maste i kreativnosti mozete bas lep pad da napravite, ako vam je to bitno. meni je,recimo, bitna samo ta podloga, tj da ima dobar rebound[odbitak] i da bude osecaj priblizan doboshu.

eve ga....

ceo pad... XD
Image

soft strana....
Image

hard strana....
Image



Objasnjenje:
Practice Pad- podloga/guma za vezbanje,guma za vezbanje koja na neki nacin simulira dobosh i ima taj rebound iliti odbitak koji postoji na bubnju

ziveli....
:wink:

User avatar
Orgasmatron
Posts: 292
Joined: 06 Aug 2008, 10:35

Re: Practice pad

Post by Orgasmatron » 04 Feb 2009, 20:05

Svaka chast za kreativnost :D. Ushtedeo si mi 30 jevreja, u vreme ove besparice to mnogo znachi :D

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest