Push-pull tj. one hand roll....

Moderator: zolideathmetal

Post Reply
Jimmy
Posts: 1
Joined: 05 Jul 2008, 21:03

Push-pull tj. one hand roll....

Post by Jimmy » 05 Jul 2008, 21:56

Dakle moguce je da ste culi za ovo, naime ima par snimaka na youtube-u koji pokazuju kako se svira ova tehnika. Ja sam gledao nekoliko gde neki nepoznati (ili poznati) tipovi deru jednom rukom tempo 160-180 bpm, da oprostite ko iz...
Gomila ljudi koja to pokazuje na netu barem po meni izgleda preuvise nesigurno, ili im ti udarci lete na sve strane ili je to nesto polu nepravilno tipa svaki 10. nije kako treba, ali ruku na srce ima likova koji su poprilicno sigurni u to sto rade...
Ja sam licno video kako jedan bubnjar radi 200 bpm jednom rukom ali na neki drugi cudniji fazon i tako ne moze da se primeni na bubnju, jedino da se pokazujes pred drugima kako mozes na pad-u ali ne u toku svirke na bubnju. Zanima me da li ovo neko zna ili bar moze da mi objasni neku caku koju ne vidim, ja sam pokusavao ali nikako ne mogu brze nego sto inace klasicnim singlovima postizem, verovatno treba jos da vezbam ali mislim da ima neka fora izmedju. Koliko ja vidim iz snimaka, zasniva se na odbijanju palice kao i kod dvostrukih udaraca (The long roll) samo je u drugacijem tajmingu, ako neko razume sta hocu da kazem. :D
[youtube]DTJcty3uAO8&feature=related[/youtube]
[youtube]ZzQ58m9zqy8&feature=related[/youtube]

User avatar
zolideathmetal
Urednik
Posts: 1187
Joined: 30 Sep 2006, 02:21
Location: Novi Sad

Re: Push-pull tj. one hand roll....

Post by zolideathmetal » 06 Jul 2008, 11:52

Prvi nije "push-pull" nego "revalving", koristi se 2 prsta naizmenicno (ili vise), imas sve objasnjeno na Jojo Mayer-ovom DVD-u (Secret Weapons Of The Modern Drummer).

Inace one-handed-roll se vezuje za gravity blast (trenutno sviram jako puno metala, pa mi je tako najblize :P).
Kako se radi :


I gde se koristi :D :


Sto se Push-pull-a tice, ja sam vezbao malo, i mogu da kazem, da za lep, jednak i dugacak roll mora jako puno da se vezba. Mada sam gledao par bubnjara koji rade to, i stvarno koristi kod brzih pattern-a na ride-u recimo...

User avatar
Drobac
MF veteran
Posts: 373
Joined: 23 Jul 2007, 00:31
Location: Ruma

Re: Push-pull tj. one hand roll....

Post by Drobac » 06 Jul 2008, 13:14

zolideathmetal wrote: Inace one-handed-roll se vezuje za gravity blast (trenutno sviram jako puno metala, pa mi je tako najblize :P).
Cek, koliko ja znam gravity blast je samo jedan od one handed roll-ova. Ili gresim?

User avatar
zolideathmetal
Urednik
Posts: 1187
Joined: 30 Sep 2006, 02:21
Location: Novi Sad

Re: Push-pull tj. one hand roll....

Post by zolideathmetal » 08 Jul 2008, 00:41

Jeste, to je jedan od nacina da radis one handed roll, ali je i najcesce koriscen. Mada znam samo za push-pull jos, sa ostalima i nije neki roll...vise je blast.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest