Naj Bolji bubnjar

Moderator: zolideathmetal

DrummerX
Posts: 6
Joined: 12 Jul 2008, 15:39

Naj Bolji bubnjar

Post by DrummerX » 15 Jul 2008, 13:55

Za mene je naj bolji bubnjar , bubnjar iz benda NIGHTWISH , "jukka" ! Covek svira neverovatno!

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Re: Naj Bolji bubnjar

Post by Derrick » 15 Jul 2008, 19:45

DrummerX wrote:Za mene je naj bolji bubnjar , bubnjar iz benda NIGHTWISH , "jukka" ! Covek svira neverovatno!
A, ne mogu da izdržim - superlativ se ne piše odvojeno, već zajedno. Dakle "NAJBOLJI", a ne "NAJ BOLJI". :wink: Izvini, "ubadalo" me u oči. :)

Btw, šta je to toliko "neverovatno" kod njegovog sviranja? Koliko sam ja imao prilike da ga vidim i čujem, naš moderator Zoli bi ga oduvao sa lica zemlje kada bi se poredili (ne šlihtam se moderatoru, već zaista tako i mislim :) :mrgreen: ), a da ne spominjem bilo kog "jačeg" metal bubnjara (Roddy, Portnoy, Christy, Jordison.......). Zaista, lik svira kao početnik i zaista ništa ne pokazuje - niti su mu ritmovi tehnički komplikovani ili originalni, niti ima neku brzinu, niti mu se stil razlikuje od hiljada sličnih bubnjara. :roll:

OK, ovo je samo moje mišljenje, te ga ne uzimajte ozbiljno. :lol: (šalim se, naravno.....ali samo za deo da me "ne uzimate ozbiljno" :mrgreen: )

User avatar
zolideathmetal
Urednik
Posts: 1187
Joined: 30 Sep 2006, 02:21
Location: Novi Sad

Re: Naj Bolji bubnjar

Post by zolideathmetal » 16 Jul 2008, 00:32

Inace nisam lik koji ne ceni bubnjare, ali Jukka je jedan od bubnjara koji mi se najmanje svidjaju. Ili ne svidjaju. Nista ne svira. Drzi ritam. Savrseno :)
Ako si bubnjar, proci ces pored njega, i nastaviti dalje. Ako nisi, mozda ti se i stvarno svidja, i ostaces kod takvih bubnjara (realno, koji gitarista voli bubnjara koji hoce da odsvira nesto sto njima nije jasno (ala ce neko da me banuje))

(personal opinion, nothing personal i sve to)

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Naj Bolji bubnjar

Post by dejankuki » 16 Jul 2008, 00:35

zolideathmetal wrote:realno, koji gitarista voli bubnjara koji hoce da odsvira nesto sto njima nije jasno

Zoli!!!! JA

Inace, bas se trudim da svakog zivog bubnjara u bendu nateram da bude STO komplikovaniji ili mastovitiji... ali... ne uspevam !!!

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: Naj Bolji bubnjar

Post by KnightOfDoom » 16 Jul 2008, 00:54

zolideathmetal wrote: (ala ce neko da me banuje)
Samo dve osobe mogu da banuju ovde, jedna nije muzicar a druga je kolega iz ritam sekcije. Nemas brige :lol:

Inace ni ja nemam neko dobro misljenje o liku iz nightwisha. Ne mogu da kazem ko je najbolji, Portnoy je kul, Roddy, Lombardo, Hoglan... mislim ima ih gomila, svaki je bolji od Jukke na toliko nivoa.
Ustvari, verovatno se mnogi nece sloziti, meni je najbolji (ili najzaniljiviji zbog onog sto je odsvirao na Sound of Perseverance) Richard Christy. Mada on vise ne svira...

Zar nije bila ovakva tema vec?

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Re: Naj Bolji bubnjar

Post by Derrick » 16 Jul 2008, 07:56

dejankuki wrote: Zoli!!!! JA

Inace, bas se trudim da svakog zivog bubnjara u bendu nateram da bude STO komplikovaniji ili mastovitiji... ali... ne uspevam !!!
Hehe, dođi na neki jam session, pa će ti se zavrteti u glavi i molićeš me da prestanem :mrgreen: :wink: 8) Što mi reče Cortex, pre neki dan, na poslednjem održanom jam-u: "Kod tebe, bre, nema sporo i jednostavno...." :lol:

User avatar
Drobac
MF veteran
Posts: 373
Joined: 23 Jul 2007, 00:31
Location: Ruma

Re: Naj Bolji bubnjar

Post by Drobac » 16 Jul 2008, 11:27

zolideathmetal wrote:koji gitarista voli bubnjara koji hoce da odsvira nesto sto njima nije jasno
Ja imam taj problem sa basistom. Nekad mi se cini da ja drugacije cujem muziku od drugih, posto mi uvek kazu da se moje komplikacije (ako se to tako uopste moze i nazvati) ne slazu sa onim sto oni sviraju.

DrummerX
Posts: 6
Joined: 12 Jul 2008, 15:39

Re: Naj Bolji bubnjar

Post by DrummerX » 16 Jul 2008, 12:57

ok you are right people , If I want to be good drummer , I have to pass over him, but I like his style!

User avatar
Шмајсер
Хинт-Лорд
Posts: 1055
Joined: 17 Feb 2008, 22:03
Location: Мош пит

Re: Naj Bolji bubnjar

Post by Шмајсер » 16 Jul 2008, 13:44

KnightOfDoom wrote:
zolideathmetal wrote: (ala ce neko da me banuje)
...
Ustvari, verovatno se mnogi nece sloziti, meni je najbolji (ili najzaniljiviji zbog onog sto je odsvirao na Sound of Perseverance) Richard Christy. Mada on vise ne svira...
Апсолутно се слажем. Има на јутубу пар снимака где сатире бубњеве ко јен два. Мислим да је и са Ајсд Ртом одсвирао пар концерата где је исто разваљивао...

User avatar
Drobac
MF veteran
Posts: 373
Joined: 23 Jul 2007, 00:31
Location: Ruma

Re: Naj Bolji bubnjar

Post by Drobac » 16 Jul 2008, 20:10

Svirao je on i na jednom njihovom albumu, ne znam tacno kojem.

ozzy
Posts: 11
Joined: 19 Jul 2008, 12:07

Re: Naj Bolji bubnjar

Post by ozzy » 19 Jul 2008, 12:11

po meni je bio najbolji John Bonham,a sad mozda Lars Ulrich i Dave Lombrado...

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Re: Naj Bolji bubnjar

Post by Derrick » 19 Jul 2008, 13:06

Ma, ljudi, postavlja se pitanje šta uopšte znači najbolji. Nije najbolji onaj koji ima najbolju tehniku jer u tom slučaju Dave Weckl je najbolji bez konkurencije. Međutim, nije najbolji ni onaj najbrži, ni najkompleksniji, ni najjednostavniji bubnjar (u sviračko-tehničkom pogledu).

Kao što je Dave Grohl bio najbolji za Nirvanu, tako je i Lars Ulrich bio najbolji za Metallicu i njihov fazon (a i jedan, i drugi su, tehnički gledano, apsolutno prosečni bubnjari, pa čak u nekim segmentima i ispod proseka....mislim, po nekoj mojoj proceni).

Dakle, ako bubnjar i njegov stil savršeno "leže" nekom bendu, a taj bend se sviđa ljudima kako zvuči, onda je taj bubnjar najbolji u tom segmentu, odnosno kategoriji. U prevodu, jako je teško posmatrati bubnjara (ili bilo kog drugog muzičara - gitaristu, klavijaturistu, pevača, saksofonistu....) van konteksta benda, jer "suva tehnika" ništa ne znači van muzike.

Što se mene tiče, pokojni Derrick Plourde je bio strašan bubnjar u svakom pogledu, ali daleko od toga da je bio tehnički najbolji svetski (ali takođe, DALEKO od toga da je tehnički bio prosečan, jer bio je "ihaj" iznad proseka). "Štos je u tome" kako je on koristio svoju tehniku, odnosno kakve je ritmove i prelaze kreirao svojom tehnikom - dakle stil/ideja/talenat - i kako se to uklapalo u muziku. Bubnjar najsličniji njemu je Graham Churchill, bubnjar benda This Is A Standoff. Toplo preporučujem da skoknete do MySpace-a i poslušate kako "ubija" bubnjeve.... (doduše, i ne čuje se baš svaki fazon sa hi-hatom i rideom zato što je kvalitet zvuka relativno loš :( ) :wink: I da, pre nego što neko pita, svira single pedalom. :mrgreen: Evo link i poslušajte pesmu Dream Beater (prilično za'eban TECHNICAL PUNK, barem na bubnjevima) :D http://www.myspace.com/thisisastandoff

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Naj Bolji bubnjar

Post by Cortex » 19 Jul 2008, 20:13

Aj prepravite naziv teme please ljudi. Jedino ako je ovo neki sleng u pitanju za koji mi josh nismo chuli :)

Slazhem se sa svime shto je Derrick rekao, a shto se tiche nekih bubnjara koji su meni veoma zanimljivi, to bi recimo bili:

Mark Zonder (Fates Warning)
(pomenuti) Richard Christy a pomenucemo josh i Gene Hoglan-a i Sean Rheinert-a koji su svirali u istom kultnom bendu
Vito Reza (kada Vinnie Colaiuta kazhe za nekog da je out of this planet, onda je taj veeeeoooma dobar, zar ne?)
Antonio Sanchez
John Macaluso (ovaj je po meni jedan od najboljih na svetu, bez imalo zezanja! Svirao u ARK-u, potom osnovao svoj John Macaluso Union Radio, poslushajte njihov album, tako se sviraju bubnjevi!)
i mnogi mnogi drugi, to su neki koji mi trenutno padaju na pamet, naravno, izostavio sam velike face, Steve Smith-a, Weckl-a, Hernandez-a, Bruford-a i slichne...

User avatar
friedman
Posts: 1144
Joined: 23 May 2008, 12:04

Re: Naj Bolji bubnjar

Post by friedman » 19 Jul 2008, 22:03

Interesantno, ovliko bubnjara na jednom mestu a niko da pomene Neil Peart-a?

User avatar
Drobac
MF veteran
Posts: 373
Joined: 23 Jul 2007, 00:31
Location: Ruma

Re: Naj Bolji bubnjar

Post by Drobac » 20 Jul 2008, 12:48

Derrick wrote:Ma, ljudi, postavlja se pitanje šta uopšte znači najbolji.
Tacno tako. Veoma subjektivna kategorija.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest